Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segíthetnék a kutyámon?...

Hogyan segíthetnék a kutyámon? Szorulása van.

Figyelt kérdés
Amerikai Staffordshire Terrier, 5 és fél éves. Sok csontot eszik, valószínűleg ez lehet az oka. A legrosszabb az, hogy már harmadjára történik meg ez másfél éven belül és az egész úgy kezdődött, hogy tavaly télen valaki megmérgezte. A szüleim túl makacsak és konzervatívak ahhoz, hogy elvonják tőle a csontot. Hiába mondom nekik, akkor is adják neki. Ezenkívül rajtuk semmi sem múlik, mert ha kell, akkor az utolsó forintot is ráköltik. Állatorvost 2x hívtuk, mindkétszer azt mondta lejön, de nem jött. Annyit mondott, hogy valószínűleg emésztési zavar, így született, nem tud vele mit kezdeni. Hívtunk egy másikat is, ő azt mondta nem tud jönni. A mi településünkön ennyi orvos van. Felvinni nem tudjuk, 5-6km-re van és nem bírná most ezt a sétát. Kocsi most épp nincs, más meg nem engedi, hogy betegyem a kocsijába. Adtunk neki paraffinolajat, olajos halat, próbáltuk a megmaradt beöntővel beöntést csinálni (kevés sikerrel, mert most kissé fittebb, mint amilyen volt legutóbb ilyenkor és nem engedi, pedig már 4-en fogtuk le). Csak erőlködik és hányik. Alig eszik, szerencsére inni azt iszik. Mit tegyünk? A válaszokat előre is köszönöm!

2017. márc. 9. 18:56
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Internetről betanult hükyeségekre pedig nem vagyok kíváncsi. Veleszületett emésztési rendelenesség az orvos szerint, ha ez a problémája nem lenne, nem cserélne az egyik kutyával sem. Külön házat építettünk neki a miénk mellé és megy neki a radiátor kutyakijáóval stb.. Főz neki anya rendesen, mindene megvan, kicsinek velünk aludt. Nem kell egyből síránkozni, nem kell nethuszának lenni, ha annyira megsajnáltátok akkor jönni kell segíteni, meg megmutatni, hogy bizony ez a kutya enni fog mást is... De csak az okoskodás megy a kényelmes kanapéból...
2017. márc. 9. 22:46
 22/37 A kérdező kommentje:

*kötekedés

*hülyeségekre

*kutyakijárója van

2017. márc. 9. 22:51
 23/37 A kérdező kommentje:
Egyébként nagy "állat szakértők" vagytok, de azt nem veszitek figyelembe, hogy beteg a kutya és úgy kellene 10-12km-t mennie, mert nincs kocsi, az orvos meg nem jön ki, de csak azt fujjátok, hogy nem vittük orvoshoz. Akkor gyertek ide kocsivak és segírsetek elvinni... Nem, igaz? Egyből gondoltam... :)
2017. márc. 9. 22:59
 24/37 anonim ***** válasza:
Ha jó gazdája lennél, elvinnéd a lassan egy hete beteg kutyád orvoshoz. Ennyi! Neki segítenél vele, nem itt kell irkálni.
2017. márc. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Ha én állatorvos lennék, akkor házhoz is kimemnék még + pénz nélkül is, mert szeretem őket, ezért is választottam ezt a pályát. Nem az, hogy konkrétan azt mondja, nem tud mit tenni. Ezekután vigyem fel hozzá és tegyem ki a kutyát 12km-es sétának betegen? Szájkosár sincs, én nekem kijár a térdem, ő pedig egy kan staffi. Nem agresszív, gyerekkel, macskával nőtt fel, de a kan kutyákat ki nem állhatja. Egyet meglát úgy megránt a térdem helyben kimegy. Kb. harmadjára írom, holnap viszi apa. Ma este jött haza, szóval lesz segítség és kocsi. Nem kell túl bonyolítani és kioktatni, nincs hozzá kedvem és erőm már...
2017. márc. 9. 23:14
 26/37 anonim ***** válasza:
Mi van a kutyával?
2017. márc. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Ugyamaz a helyzet. Sajnos csak 2-től rendel az orvos, akkor tudjuk vinni.
2017. márc. 10. 09:11
 28/37 anonim ***** válasza:
0%
Szánalmas vagy.
2017. márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

1-kor rendel hívtuk, visszük fel.


Te vagy a szánalmas, hogy csak kötekedni tudsz, mikor leírtam, hogy sehogy se tudtuk volna vinni. Játszod az eszed, de annyit nem tudsz, hogy egy beteg állat nem bírna 12-13km-t sétálni. Ahelyett, hogy itt kötekedtél volna, jöhettél volna segíteni (pl. ha van kocsid)...

2017. márc. 10. 10:38
 30/37 anonim válasza:
26%
Langyos tejet próbáltátok már? Nekem is sokszor volt ilyen a kutyámmal, állandóan orvoshoz jártunk vele.Mostmár mindig adok neki egy pici langyos tejet rögtön kaja után (akkor ha valami olyat eszik) és azóta nem emlékszem ,hogy lett volna székrekedése.
2017. márc. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!