Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segíthetnék a kutyámon?...

Hogyan segíthetnék a kutyámon? Szorulása van.

Figyelt kérdés
Amerikai Staffordshire Terrier, 5 és fél éves. Sok csontot eszik, valószínűleg ez lehet az oka. A legrosszabb az, hogy már harmadjára történik meg ez másfél éven belül és az egész úgy kezdődött, hogy tavaly télen valaki megmérgezte. A szüleim túl makacsak és konzervatívak ahhoz, hogy elvonják tőle a csontot. Hiába mondom nekik, akkor is adják neki. Ezenkívül rajtuk semmi sem múlik, mert ha kell, akkor az utolsó forintot is ráköltik. Állatorvost 2x hívtuk, mindkétszer azt mondta lejön, de nem jött. Annyit mondott, hogy valószínűleg emésztési zavar, így született, nem tud vele mit kezdeni. Hívtunk egy másikat is, ő azt mondta nem tud jönni. A mi településünkön ennyi orvos van. Felvinni nem tudjuk, 5-6km-re van és nem bírná most ezt a sétát. Kocsi most épp nincs, más meg nem engedi, hogy betegyem a kocsijába. Adtunk neki paraffinolajat, olajos halat, próbáltuk a megmaradt beöntővel beöntést csinálni (kevés sikerrel, mert most kissé fittebb, mint amilyen volt legutóbb ilyenkor és nem engedi, pedig már 4-en fogtuk le). Csak erőlködik és hányik. Alig eszik, szerencsére inni azt iszik. Mit tegyünk? A válaszokat előre is köszönöm!

2017. márc. 9. 18:56
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Egy beteg 30-40 kilós kutyával? Mondom, HÁNYIK. Itt fel sem engednek kutyával, nem hogy betegen meg szájkosár nélkül... Undorító az egész "közösség"... Én ha állatorvos lennék, lemennék ilyen esetben, megnézném és ha kell segítenék bevinni, de hát itt...
2017. márc. 9. 20:36
 12/37 A kérdező kommentje:
Meg amúgy is félek, hogy ki sem bírná. Alszik, hagyom pihenni...
2017. márc. 9. 20:48
 13/37 anonim ***** válasza:

Simán elzárta a csontos széklet a végbelét. Ti meg nyomjátok bele a hashajtót. A vége az lesz, kidurran a bele valahol.

Értem én, hogy ország széle, meg nincs autó, meg nem jön az orvos.

Viszont ha nem sikerül neki kakálnia, nem sokáig lesz kutyátok sajnos.

ha ér valamit az a kutya, gumikesztyűt húz valaki és benyúl a végbelébe. talán sikerülne kipiszkálni a besült székletet. nemrég tanyán ezt csinálta egy állatorvos egy ottani kutyával. "kikanalazta" a beszáradt széklet nagy részét és utána adott hashajtónak valami szert.

2017. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
71%
Mi az hogy nem tudnak mit csinálni háznál a dokik ilyen esetben??? Meghallgatja a hasát, ha van bélhang, akkor "csak" részleges az elzáródás, ilyen esetben hashajtó injekció megoldja a gondot, ha nem, még mindig adhat háznál szakszerűen beöntést az orvos. Ha egyáltalán nincs bélhang, akkor teljes az elzáródás, akkor csak a műtét segíthet. Tehát, még egy kijáró orvossal is jobban jársz ebben az esetben, mintha nem látná doki. Magától, mint már írtam, nem múlik el a dolog. Szerezz egy orvost, ha már hány a kutya,súlyos a dolog.
2017. márc. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
31%

Hátha a ricinusolaj segíthet még amíg nem látja orvos.

Hashajtó hatású, paraffinolajjal együtt is adhatod neki. Mutasd meg állatorvosnak holnap szegényt!

2017. márc. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, hogy van aki segítség helyett ilyenkor is kötekedik, ráadásul nem érti, hogy mit írok. Hát ne nekem mondd, hanem annak a 2 diplomás szakembernek, hogy mi az isten f...áért nem képesek kijönni... Nem én találtam ki, hogy semmit nem ér, hanem egyenesen az orvos mondta. Hát kívánom nekik, hogy ugyanígy járjanak és annyit mondjon nekik az orvosuk, hogy nem tud velük mit csinálni.


Holnap reggel megprópábljuk elvinni. Köszönöm a válaszokat!

2017. márc. 9. 21:39
 17/37 anonim ***** válasza:
11%

Te csak ne kívánj más kutyájának rosszat, mert szerencsétlen sóher vagy, SZOMBAT óta SZENVED a kutyád, akit képtelen vagytok orvoshoz vinni. Bezzeg a problémáidat- orvos hiány - itt írogatod ki hónapok óta!


Minek nektek az a szerencsétlen állat, akit csak csonttal zabáltatok, s nem az első eset a súlyos székrekedés nála????? Ne tartsatok kutyát inkább.

2017. márc. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
31%
Most komolyan... szombat óta szenved és neked csak csütörtökön jut eszedbe csinálni valamit? Inkább ajándékozd oda valakinek mielőtt elpusztul és ne legyen többet kutyátok...
2017. márc. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Te hülye vagy komolyan mondom. Én azt mondtam, hogy az állatorvos járjon úgy, mint a kutyám és az orvosa annyit mondjon neki, hogy nem tud mit csinálni, ahogyan ő mondta. Nehezen megy a szöveg értelmezése, persze kötekedni és kioktatni kell ilyen helyzetben is az embert... 3 testvérével lett elhozva 5 évvel ezelőtt, egyedül már csak nekem van meg. Majd 5 év után adom oda másnak. Másik két testvérét verekedtetik, ő meg bent van velünk a házban. Pörkölt alapra főzi neki anya a kaját, nem hiszem, hogy máshol jobban élne. (De meg sem eszi még úgy sem, se a tápot,pedig ott egy zsákkal. Csak a farhátat és a csirkenyakat eszi, hiába okoskodtok).
2017. márc. 9. 22:32
 20/37 A kérdező kommentje:
Miből gondoljátok, hogy ma jutott eszembe csak? Ti agyhalottak vagytok. Vasárnap hívtam is az orvost, azt mondta hetfő reggel 8-ra itt van. Nem jött, délután hívtam, már csak annyit mondott, hogy vegyünk paraffinolajat, nem tud vele mit kezdeni. Kedden újból hívtuk, azt mondta délután jön, nem jött. Szerdán hívtunk mást, ő azt mondta nem tud jönni, mert máshol is ügyeletes. Áthívtuk a szomszédot, hogy segítsen lefogni, mivel még a beöntést is nekünk kell megcsinálni. Kapott olajat, olajos halat, labdáztam vele hátha a mozgás beindítja. Nekem itt aztán ne írjon senki olyat, hogy ma jutott csak eszembe bármit is tenni, attól függetlenül, hogy végső elkeseredésemben ide is kiírtam. De ha ennyire ki tudjátok oktatni az embert, akkor miért nem jöttök ide segíteni felvinni. Ha jól emlékszem leírtam azt is, hogy holnap reggel mindenképpen megpróbáljuk felvinni az orvoshoz, de úgy is csak az okoskodás és a közlekedés megy...
2017. márc. 9. 22:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!