Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon neveletlenek a kutyáink...

Nagyon neveletlenek a kutyáink, pedig próbáltam nevelni őket, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

3 mentett kutyánk van, a két nagyobb 60-70 kilós.

Az utóbbi időben már nagyon sokat megengednek maguknak, pedig én próbáltam hatni rájuk, de szinte nagyobbak nálam, és se a rászólás, se kiabálás, se egy-egy seggreverés nem használt. Nagyon öntörvényűek.

Azért írom, hogy nagyobbak nálam, mert a volt páromtól tartottak, ő elég volt, ha legyintett az irányukba, vagy erélyesebben rájuk szólt, akkor megültek. Az exem magas volt és 100 kiló feletti, talán ezért tartottak tőle.

De mióta nincs párom, a kutyák is elengedték magukat, nem tartanak egy kicsit sem tőlem, sem az öreg apukámtól, sőt fel is borítanak minket.

Nem megfélemlíteni akarom őket, ne értsetek félre, de elfogyott a türelmem. Nem lehet úgy kimenni az ajtón, hogy ne akarnának fellökni, mert biztos kaja van nálam...

A legnagyobb állandóan enne, és ha jön a kajaidő, nyüszög-nyikorog, és állandóan bökdösi a kilincset meg ugrálnak az ajtóra. Ettől már nagyon kész vagyok, mert hajnal 6 körül kapnak enni, de már olyan hajnali 4-től csörömpöl a kilincs, pedig olyankor nagyon szeretnék még aludni, fél 6-kor kéne kelnem.

Mit csináljak velük?

Okosak egyébként nagyon, és imádom őket, bár néha már nagyon kikészülök tőlük.


2017. febr. 12. 18:00
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Na megint megörültem, de sajnos hiába.


Az első link a gagyi fajta, ezt jóval olcsóbban megkapom.

A másik kettő, de amúgy még az első is, konkrétan a duplája annak, amennyiért én veszem.

A minőség kb. Chappi/Darling.


Lehet 1 zsáknál még nem vág a földhöz, de mivel többen vannak és sokat vennék, nagyon nem lenne jó döntés a dupláját költeni annak, amennyiért máshol megkapom.

Nyilván bele van kalkulálva az árba a kiszállítás, mert nekik sincs ingyen az üzemanyag meg a futár munkadíja.

2017. febr. 13. 20:49
 22/27 anonim ***** válasza:

Mondtam, hogy nem jó fajta tápok, de az első (a Josera) még mindig jobb, mint amit az aldiban vagy lidlben veszel meg legolcsóbbat.

Te döntöd el, hogy megér-e ez neked annyit, hogy ne a kimerülésig hajszold magad a tápcipelésnél.

2017. febr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Nem igy megy, egy fizetesbol elunk ketten es a hitel mindent elvisz szinte.

Nem rosszak azok a tapok amiket irtam.

2017. febr. 14. 05:37
 24/27 anonim ***** válasza:
87%

Legegyszerűbb = számodra kivitelezhető:

Meg kell tőlük szabadulni.


Ezek a kutyák szeretnek benneteket, de nem tekintenek felettük állónak, hanem a rangsorban alattuk vagytok. Ezért nem engedelmeskednek.

Innen fordítani a helyzeten csak jelentős kutyakiképzési ismeret megszerzésével, és a gyakorlatba ültetésével lehetséges a legjobb esetben is, továbbá szükség volna a falka (2-3 kutya már falka) szétválasztására, amihez kennelek, vagy megfelelő méretű ketrecek szükségesek. (...)


A kutya akkor engedelmes, ha egyrészt felette állónak ismeri el azt, aki utasítja, másrészt, mikor tudja, hogy az komolyan kérte, és az engedetlenség meg lesz torolva. Ezt most fordítsd meg: valamit tesztek, ami a kutyának vagy kutyáknak nem tetszik, amit pl. morgással, esetleg vicsorgással jeleznek... Mit reagáltok? Tudjátok hogy kell elkerülni az engedetlenségetek okán felmerült, részetekről - szélsőséges esetben - súlyos harapási sérüléssel is végződhető helyzetet?

2017. febr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem.


A legjobb dolguk van nálunk.

Szeretjük őket, ezt sehol máshol nem kapnák meg.

És egymást is szeretik, nem választanám szét őket soha.


Ennyire szemellenzősen azért nem kell ráfüggni erre a dologra, ez már kicsit sok.

2017. febr. 14. 19:08
 26/27 anonim ***** válasza:

Sajnos itt rrajtad van szemellenző, mert láthatóan nem értesz a kutyák neveléséhez. Nekik elsősorban fegyelemre van szükségük, különben kénytelenek átvenni az irányítást, aminek a jelenlegi helyzet a vége.

Nem azt mondjuk, hogy bánj velük rosszul, hanem bánj velük kutyaként. A kutya falkaállat, a falkán belül rangsor van. A kuryának a rangsorban MINDIG az ember Után van a helye. Teljesen mindegy, hogy mekkora kutyáról beszélünk, egy 2 kilós yorkit is ugyanúgy helyre kell tenni, mint egy 70 kilós keveréket.

A kutya ettől még tudja, hogy szereted, és csak örül, hogy levetted a falkavezérség terhét a válláról.

Ha ezt nem tudod felfogni és elfogadni, akkor a kutyáknak nem jó.

2017. febr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Figyelj,3 dolog nagyon fontos.

1,Mozgasd le őket.Legjobb lenne a séta,mezőn rohangálás,de eleinte a kertben játszás is megteszi.

2,Ne bántsd őket.Attól nem fognak se tisztelni se szeretni,ha ütöd őket.Kisebb ellökés(nyilván mérethez igazítva),figyelmen kívül hagyás elég.

3,Javítsd a kapcsolatot a kutyáiddal.Legyen az ő érdekük az,hogy te elégedett légy.Jutalmazz,légy nyugodt,de határozott.

És végül olvasd el Victoria Stilwell:Kutyanevelés szeretettel c. könyvét.Segíteni fog.c:

2017. febr. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!