Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon neveletlenek a kutyáink...

Nagyon neveletlenek a kutyáink, pedig próbáltam nevelni őket, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

3 mentett kutyánk van, a két nagyobb 60-70 kilós.

Az utóbbi időben már nagyon sokat megengednek maguknak, pedig én próbáltam hatni rájuk, de szinte nagyobbak nálam, és se a rászólás, se kiabálás, se egy-egy seggreverés nem használt. Nagyon öntörvényűek.

Azért írom, hogy nagyobbak nálam, mert a volt páromtól tartottak, ő elég volt, ha legyintett az irányukba, vagy erélyesebben rájuk szólt, akkor megültek. Az exem magas volt és 100 kiló feletti, talán ezért tartottak tőle.

De mióta nincs párom, a kutyák is elengedték magukat, nem tartanak egy kicsit sem tőlem, sem az öreg apukámtól, sőt fel is borítanak minket.

Nem megfélemlíteni akarom őket, ne értsetek félre, de elfogyott a türelmem. Nem lehet úgy kimenni az ajtón, hogy ne akarnának fellökni, mert biztos kaja van nálam...

A legnagyobb állandóan enne, és ha jön a kajaidő, nyüszög-nyikorog, és állandóan bökdösi a kilincset meg ugrálnak az ajtóra. Ettől már nagyon kész vagyok, mert hajnal 6 körül kapnak enni, de már olyan hajnali 4-től csörömpöl a kilincs, pedig olyankor nagyon szeretnék még aludni, fél 6-kor kéne kelnem.

Mit csináljak velük?

Okosak egyébként nagyon, és imádom őket, bár néha már nagyon kikészülök tőlük.


2017. febr. 12. 18:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tekintenek téged felettük állónak, ezért egednek mindent meg maguknak. Szakember segítségét kellene kérni a nevelésükben, emellett persze kell a megfelelő mennyiségű séta és fárasztás, mert ha túlteng bennük az energia, úgy nehéz lesz bármit is elérni.
2017. febr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Hatalmas kertünk van, szaladgálnak.

Sétálni a méretüknél fogva sem vinném őket, elrántanának, és itt falun sok helyen nem jó a kerítés, jönnek-mennek a kutyák.

Szakemberre nincs pénzem, miután a párom elhagyott, másból sem állok ki, csak cipelem a kutyakaját, hogy mindenük meglegyen, de anyagilag és fizikailag is nagyon megterhelő.

2017. febr. 12. 18:10
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Séta és elengendő szellemi fárasztás,futtatás nélkül semmilyen problémát nem lehet kezelni.A kutyának nem kert kell,hanem séta.Azért pörögnek,mert tele vannak energiával,ennyi.
2017. febr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%

Előzőnek igaza van, elavult felfogás, hogy elég a kert. Nem elég, ugyanúgy mint az embernek szükségük van új ingerekre és arra, hogy a fajtársaikkal találkozhassanak, játszanak. Ennek hiányában frusztráltak lesznek, és megpróbálják valahogy levezetni az energiáikat. A méretük nem kifogás, ha jól nevelt a kutya, ugyanúgy lehet sétáltatni, mint egy kistermetűt.

Ha nem tudsz róluk megfelelően gondoskodni, meg kell fontolni a kutyák új gazdánál való elhelyezését.

2017. febr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

OK, megértem, hogy kell a séta, de nem bírok velük.

Jól nevelt kutya biztos megül, de ők nem.


Új gazda...vicces.

Maximum egy 2x2 méteres ketrecet kaphatnának, senkinek nem kell több éves és nagytestű kutya, főleg ha keverék.

Ha én nem lennék nekik, vagy az utcán élnének, vagy menhelyen. De lehet sehol, mert kilőnék őket.

Ezt most úgy írtad, mintha az emberek tárt karokkal várnák az ilyen kutyákat. :S

2017. febr. 12. 18:55
 6/27 anonim ***** válasza:
81%

A séta tényleg nagyon fontos lenne, ha kezdeni akarsz velük valamit, máskülönben nem tudod majd megnevelni őket.


A kert azért nem elég, mert a megszokott, saját területükön a kutyák nem mozognak már annyit, mint amennyire szükségük lenne, és semmi új szag, inger nem éri ott őket, így érthető, hogy szegények egy idő után becsavarodnak. Gondolj bele, hogy neked se lenne jó, ha egész nap a házba lennél bezárva, és nem mozdulhatnál ki. Benned is túltengene az energia, és valahogy ki akarnád engedni.


Tehát sétáltasd őket! Megértem, hogy félsz, hogy elrántanak, de ezt is meg tudod oldani. Egyszerre csak 1 kutyát vigyél sétálni. És ne sima nyakörvvel vagy hámmal, mert úgy tényleg el tudnak rántani.

Vegyél kifejezetten erre a célra készült hámot, pl ilyet: [link]


Ez egy speciális fejhám, a halti, ezt rárakod, rácsatolsz egy pórázt és nyugodtan elmehetsz velük sétálni. Ebben tuti hogy nem tudnak majd elrántani.


Szerintem annyira nem drága, veszel még egy strapabíró pórázt mellé, és már viheted is sétálni a kutyókat.

Ennyit szerintem megér, a boldogságotok!

Ha sétálsz velük akkor majd jobban összehangolódnak veled, és jobban is fognak figyelni és hallgatni rád.

2017. febr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
49%

Ez a Halti tényleg nagyon jó, fontold meg. A kutya még csak húzni sem tud majd benne, nemhogy elrántani.


(Ha megpróbálna húzni, akkor a feje oldalra fordul. Keress videókat.) :)

2017. febr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a kiképző nem olcsó, de szakember segítsége nélkül ezt a problémát nem lehet könnyen megoldani.

3 nagytestű kutya nagyon nagy felelősség és veszélyes lehet, ha nem tudod őket ellenőrzés alatt tartani.

Amit tudsz még tenni, hogy tanuld meg, hogy lehetnél te a falkavezér. (Olvass róla, nagyon sok cikk megjelent erről a témáról) Ha ezt sikerült elérned, akkor fogod tudni őket megnevelni. De tényleg nagyon nehéz úgy kutyát nevelni, hogy nincsenek levezetve az energiáik. (Nagy kertben van két kutyánk. 1,5-2 óra séta után látom rajtuk, hogy már egészen nyugisak. De fáradtnak még ilyenkor sem lehet őket nevezni)

2017. febr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem nagyon tudsz mit tenni, ha szakemberre sincs pénzed, és sétálni sem tudod őket vinni, valamint nem is értesz hozzá, hogyan kell kutyát nevelni. Ez nem mérettől vagy testsúlytól függ, hogy van-e tekintélyed előttük vagy sem.

Esetleg olyan ismerősöd nincsen, aki ért a kutyaneveléshez, és szívességből segítene neked? Más ötletem nincs.

2017. febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nincs ilyen ismerősöm, de a falkavezér szerepről olvasni fogok.

Viszont már nem kölyök kutyák, így lehet ezzel elkéstem.

Még ha a rájuk szólás hatna is, a hajnali kilincs-birizgálástól akkor is kész vagyok, ma is ez volt, minden nap ez van, mikor kezdenek éhesek lenni.

NAgyon rossz, hogy nem tudok aludni ettől hónapok óta.

Érdekes módon ez az ajtóra ugrálás és kilics-csörgés sem volt, amíg a volt párom ott lakott.

2017. febr. 13. 12:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!