Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon neveletlenek a kutyáink...

Nagyon neveletlenek a kutyáink, pedig próbáltam nevelni őket, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

3 mentett kutyánk van, a két nagyobb 60-70 kilós.

Az utóbbi időben már nagyon sokat megengednek maguknak, pedig én próbáltam hatni rájuk, de szinte nagyobbak nálam, és se a rászólás, se kiabálás, se egy-egy seggreverés nem használt. Nagyon öntörvényűek.

Azért írom, hogy nagyobbak nálam, mert a volt páromtól tartottak, ő elég volt, ha legyintett az irányukba, vagy erélyesebben rájuk szólt, akkor megültek. Az exem magas volt és 100 kiló feletti, talán ezért tartottak tőle.

De mióta nincs párom, a kutyák is elengedték magukat, nem tartanak egy kicsit sem tőlem, sem az öreg apukámtól, sőt fel is borítanak minket.

Nem megfélemlíteni akarom őket, ne értsetek félre, de elfogyott a türelmem. Nem lehet úgy kimenni az ajtón, hogy ne akarnának fellökni, mert biztos kaja van nálam...

A legnagyobb állandóan enne, és ha jön a kajaidő, nyüszög-nyikorog, és állandóan bökdösi a kilincset meg ugrálnak az ajtóra. Ettől már nagyon kész vagyok, mert hajnal 6 körül kapnak enni, de már olyan hajnali 4-től csörömpöl a kilincs, pedig olyankor nagyon szeretnék még aludni, fél 6-kor kéne kelnem.

Mit csináljak velük?

Okosak egyébként nagyon, és imádom őket, bár néha már nagyon kikészülök tőlük.


2017. febr. 12. 18:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

A nevelést nem próbálni kell, hanem csinálni. Ha hatni akarsz a kutyára, azt nem próbálni kell, hanem megtenni. Az a büntetés, amit a kutya is annak vesz, így ha valamiért büntetned kell, akkor az olyan erősségű legyen. Ha a kis legyintés nem használ, akkor ennek a 10-20x-os erősségét tedd meg. A séta pedig kell. És bármekkora a kutya, ha megfelelően neveltek, a séta is könnyű lesz. Ugye, az ördögi kör, ahhoz, hogy jól nevelt legyen, kell a mozgatás, tanítás. Ahogy, hogy ezt megtehesd, kell a nevelés. Ezt te hibáztad el, hogy csak most kezdenéd el őket nevelni, és nem akkor, amikor hozzád kerültek.


Kutyaiskola kellene, nem a kutyáknak, hanem neked, hogy megtanulj következetes és tudatos lenni. Megtanulj velük kommunikálni. Ha te változol, ők is változni fognak. Ha te nem teszel semmit, ők sem fognak maguktól megváltozni. A kutyák pont azt teszik, pont úgy viselkednek, ahogy azt a gazdájuk hagyja.

2017. febr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

"Ha a kis legyintés nem használ, akkor ennek a 10-20x-os erősségét tedd meg."


Néha teljes erőből odacsaptam, sőt kb 2 hónapja idegből megrúgtam az egyiket, már annyira ordítottam, mert bejött a hideg miatt, és nem volt hajlandó kimenni. Ez a legnagyobb kutya volt. Már morgott rám, amiért ki akarom küldeni. De a lényeg, hogy az ütést meg sem érezte, még csak meg sem moccant, pedig én ennél nagyobbat nem tudok. Nem célom egyébként az erőszak, de akkor nagyon ideges voltam.



"Ezt te hibáztad el, hogy csak most kezdenéd el őket nevelni, és nem akkor, amikor hozzád kerültek."


Tévedés, mert írtam, hogy eddig nem voltak ilyenek. Nem csinálták ezt. Az egyik már legalább 8 éve velünk van, igaz ő a legkevésbé problémás, már öreglány. Az egyik 4-5 éves, a harmadikról meg fogalmunk sincs, mennyi idős.

De ezek a problémák eddig nem voltak jelen, azóta alakultak ki, hogy 3-4 hónapja elköltözött az exem.

Nem mondom, hogy előtte mintapéldányok voltak, de sosem volt ez a mértékű ugrálás és hajnali ébresztés, pedig az exem törődött velük a legkevesebbet, szóval nem azt hiányolják.

És ő sokszor volt éjszakás, tehát tudták a kutyák, hogy nincs itthon, az ajtót mégsem piszkálták.

Viszont azt megfigyeltem, hogy éjszakánként ugattak és hiába szóltam rájuk, ha tudták, hogy az exem nincs otthon. Okosak nagyon. Amikor nem volt éjszakás és otthon volt, olyankor éjszaka sem ment a nagy ugatás.

Őt falkavezérnek tekintették ezek szerint.


A magas lóról beszélést nem szeretem.

Tanácsot kérni jöttem, nem azért, hogy oltogass. Ez a "te hibáztad el" meg "csinálni kell nem próbálni" elég fölényeskedő.

Egyelőre annyit tudok ezekből hasznosítani, hogy olvasok a témáról, mivel a szakembert nem tudom megfizetni. (Sajnos őszintén szólva még egy hámot sem, mert hatalmas hitellel hagyott itt az én kedvesem, meg egy beteg emberrel, de nem keresek vmi sokat... ez más téma)

Szóval amit tudok, azt csinálom.

Természetesen a segítő válaszokat köszönöm.

2017. febr. 13. 17:40
 13/27 anonim ***** válasza:

"kb 2 hónapja idegből megrúgtam az egyiket, már annyira ordítottam, mert bejött a hideg miatt, és nem volt hajlandó kimenni"

Nem azért, de itt azért gondok vannak nálad is... -20, sőt néhol az alatti fokok voltak ezen a télen, te meg kirugdosod a kutyát, ahelyett, hogy legalább a leghidegebb éjszakákon beengedted volna? Tudom, nem a kérdéshez tartozik, de ez azért ez furcsa, enyhén szólva. Ha nem szereted a kutyákat (ez alapján nekem az jön le, hogy nem csak a nevelésükhöz nem értesz, de nem is szereted őket, csak nyűg neked az egész) akkor legalább egy próbát lehetne tenni másik gazdát keresni nekik.

2017. febr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáknak nagyon jó radarjaik vannak. Nagyon tudják, hogy kivel szemben mit engedhetnek meg maguknak.

Minél idegesebb vagy, annál hátrébb kerülsz a rangsorban.

Az exed volt a falkavezér, ez tiszta sor. De ez tanulható. Van akinek ösztönösen sikerül, van akinek sok idejébe telik megtanulni, hogy miként viselkedjen a kutyákkal.

Nem késő most sem helyreállítani a "rendet".

Ez egy elég jó cikk, olvasd végig (van még ezen kívül nagyon sok a neten, keresgélj):

[link]

Az a lényeg, hogy ne légy ideges és ne tarts tőlük, mert úgy nem fogadnak el vezetőként.

2017. febr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük a konkrét problémákat, amik a legjobban idegesítenek most:

Kilincszörgetés, ugrálás. A kutyák egy idő után meg vannak jutalmazva ezért a viselkedésért, mert te megunod, és enni adsz nekik. Semmi okuk, hogy abbahagyják tehát. Nincs reggeli, hiába zörgetnek! Etess csak este, lefekvés előtt. Ha felugrálnak, húzd fel a térded, vagy rúgd el őket magadtól (csak ne hasba), és csak azért se kapják meg, amiért ugrálnak (sem kaja, sem simogatás, semmi figyelem). De bizony, egy kicsit meg kell félemlítened őket, tekintélyt kell szerezned.

Másik példád: amikor nem akar kimenni, sőt rádmorog. Ha esélyes, hogy meg is harap, először is kösd össze ilyenkor a pofáját, hogy erre esélye se legyen, egy hosszú erős rongycsíkkal vagy gézcsíkkal. (Ha biztos vagy benne, hogy nem harap meg, erre nincs szükség). Aztán adj rá egy fojtó vagy félfojtó nyakörvet (ha nincs, pár száz Ft-ért kapható), és annál fogva rángasd ki.

Egy a lényeg: a kutya tartson tőled, és mindig az legyen, amit te akarsz, ezt kell elérned náluk. Nem szabad sajnálgatni. Ne félj tőlük, nem fizikailag, hanem mentálisan kell erősebbnek lenned náluk.

Dolgozzanak meg a kajáért! Ehhez egyesével kell velük foglalkozni, legalábbis eleinte mindenképpen. A másik kettőt addig zárd be valahova, vagy kösd ki addig.

Tanítsd meg ülni őket (egyesével), kajával motiválva.

Majd akkor kaphat kaját, ha fegyelmezetten ül és vár.

Sétálni is egyesével kellene megpróbálnod velük, akkor is legyen nálad kaja, jutalomfalat. Először a pórázfegyelmet (nem húzunk, nem rángatunk) az udvaron kell elkezdeni, pláne ezelőtt sem sétáltak.

2017. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ezt a szerepet tanulni fogom mindenképp.


A másikhoz pedig: nálam jobban senki nem szereti a kutyákat. Ők a mindeneim. Az utolsó filléremet is rájuk költöm, pedig a ház romokban...

A hátam és a vállam leszakad, mert 60-70 kilós kutyáknak cipelem haza a megyeszékhelyről a kaját (ott dolgozom) falura, egyedül, nőként. Biztos ezt teszi az, aki nem szereti az állatait, meg biztos befogadtam volna őket...



Képzeld el, a 3 kutya mindig bent aludt a nagy mínuszokban, az az eset napközben történt, azért nappal legyenek már kint. Akkor is bejöttek, ha sárosak és büdösek voltak, mert nem volt szívünk kint hagyni őket.


Nálam is gondok vannak?

Hát meglehet. Megviselt, hogy egyedül maradtam a problémákra és még újabb problémák is előjöttek, és a kutya sem hallgatott rám.

A rúgással egyébként azt akartam írni, csak kimaradt, hogy nekem megzúzódott a lábfejem és 2 héten keresztül meg volt dagadva, még a csizmát is fájt felhúznom, de a kutya meg sem érezte, egy centit sem tudtam arrébb tolni.

Ezért nem opció a 10x-20x nagyobb erő, mert egyszerűen nincs, és amúgy sincs szívem ütni-verni őket. Nekem ők a gyerekeim.

2017. febr. 13. 18:17
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén sajnálom hogy így magadra maradtál ilyen problémás kutyákkal.

Én megértem hogy nagyon nehéz.


Itt, véleményem szerint tényleg csak az segíthet, ha következetes vagy velük. Persze ezt így mondani könnyebb, mint csinálni. De azért nem nehéz a dolog:

Ahogy az előttem szóló is írta: csak azért legyenek megjutalmazva, amit valóban jól csináltak.

Amikor hajnalban zörgetik a kilincset, akkor hogyan szoktál rá reagálni? Rájuk szólsz vagy pedig inkább felkelsz és megeteted őket? Bármelyiket is csinálod, sajnos egyik sem a jó megoldás, mert mindkettőből az jön le a kutyáknak, hogy ha kitartóan próbálkoznak, akkor úgyis sikerül magukra vonni a figyelmedet. (Magyarul megkapják a jutalmukat.)

Ha hajnalban elkezdenek felugrálni a kilincsre, egyszerűen ne vegyél róluk tudomást. Nyilván nehéz lesz megállni, hogy ne csinálj valamit, de hidd el, néhány nap alatt rájönnek majd hogy semmit nem ér a kilincszörgetés, és felhagynak majd vele.

De estére akár el is zárhatod őket egy távolabbi szobába, hogy biztos ne tudjanak felébreszteni.


Ha nagyon bunkók és tiszteletlenek, akkor ne félj erőszakot alkalmazni. De olvastam amúgy, hogy mi történt a legutóbb amikor megpróbáltad. Ez azért történhetett, mert nem jól csináltad. Még ha fizikai fenyítést is alkalmazol, arra is az a szabály vonatkozik, hogy "többet ésszel mint erővel!" Mármint nyilvánvaló, hogy ha egy hetvenkilós kutyába beleütök vagy rúgok, akkor sajnos avval csak magamban fogok kárt tenni, a kutya meg észre se veszi hogy hozzáértem. Ezért érdemes inkább érzékeny pontra nyúlni, ahol egyaránt váratlanul éri a dolog és kellemetlen érzés is lesz neki. Az én személyes "kedvenc" módszerem az ujjak bordaközé nyomása. Mind az 5 ujjad kinyújtod, és bedöföd a kutya bordái közé amikor épp hülyeséget csinál vagy ne lehet bírni vele. Ezzel a váratlan "behatolással" ki tudod zökkenteni a nemkívánatos viselkedésből, és ha jól csinálod, garantálom hogy meg fogja érezni a kutya, és neked se fog majd fájni. (Ennek működnie kéne; gondolj arra, hogy lovat is milyen jól lehet sarkantyúval hajtani, pedig az egy 600 kilós állat. Én lovas vagyok, ha bunkózik és nem csinálja amit kell akkor hiába rúgod izomból az oldalát, mert pont leszarja, szinte nem is érzi. De a sarkantyút meg, amit használunk- kb. mint egy rövid, tompa-végű kis fém rúd- pont a bordák közé tudod benyomni, és azért is olyan hatásos. Ezt alkalmazhatod a kutyáknál is az ujjaiddal.


Az a baj hogy a kiabálás meg az ütés-verés, amit csinálsz, azzal egyre inkább hátrébb kerülsz a rangsorban a kutyák szemében. Mert látják rajtad hogy kétségbe vagy esve és szinte félsz attól amit csinálsz. És ők épp ezt használják ki. Nyilvánvaló, hogy régebben is alattuk voltál a rangsorban, de amíg a "főnök", vagyis az alfa hím volt az úr a háznál, addig rend volt, és ezért nem volt bajotok sose a kutyákkal. Most meg nyilván rájöttek, hogy eltűnt a falkavezér, ezért úgy érzik, valamelyikőjüknek kell átvennie ezt a szerepet. De tudják hogy te alattuk vagy, úgyhogy téged nem fognak elfogadni vezetőnek, amíg igazán azzá nem válsz.

Javaslom Cesar Millan munkásságát, olvass utána, hogy milyen módszerekkel dolgozik. Persze sokan agresszívnek és erőszakosnak találják, de személy szerint én nagyra tartom, amit csinál, mert szerintem nagyon jól csinálja. Igen, kemény a kutyákkal ha szükség van rá, és tisztelik is őt rendesen, de mégsem félnek tőle.


Kezdetben apró lépésekkel érhetnéd el, hogy falkavezérré válj. Először is: mindig te egyél először. Nem érdekel, hogy a kutyák nyavalyognak hogy éhesek vagy már rád borítják az asztalt, te akkor is szépen nyugodtan befejezed a kajálást és csak utána adsz nekik enni. Külön, egyesével etesd őket, és lehetőleg kézből, vagy pedig fogd a kezedben a tálját, amikor eszik belőle, és néha vedd el. Aztán add vissza. Aztán megint vedd el. (Persze csak akkor ha nem féltik tőled a kaját. Nehogy megharaptasd magad!) Így rájönnek majd, hogy tőled jön a kaja, és bármikor el is veheted, és te vagy a főnök. Csak akkor add nekik oda a tálat ha szépen nyugodtan vannak, vagy már végrehajtották a kívánt feladatot. Ültesd vagy fektesd le őket előtte, stb.


Amikor meg nem akar kimenni a kertbe, akkor se ess kétségbe, kivonszolod vagy kilököd ahogy tudod. A bordaközé nyúlás itt is eltereli a kutya figyelmét épp annyi időre, hogy felül tudj kerekedni a szituációban.


Szerintem apró lépésekben el fogsz jutni a célig, ha tényleg így csinálgatod szépen a dolgokat.


De ha végleg nem boldogulsz velük, akkor esetleg kérdezd meg az exed, hogy nem venné-e esetleg magához a kutyákat, ha nem is mindet, legalább az egyiket. Ha a két bajkeverőből már csak az egyik lenne nálad, az is sokat javítana a helyzeteden. Így csak egymást buzdítják a hülyeségre sajnos, és abszolút nem rád figyelnek.

Vagy pedig lépj kapcsolatba helyi állatvédelmi szervezetekkel, hátha segítenének új gazdikat találni a kutyáknak. Tudom, hogy szereted őket, de ha ezen a helyzeten nem tudsz változtatni, akkor ez így a kutyáknak sem jó. Hátha valaki befogadná őket.


De előbb mindenképp próbáld meg megnevelni őket, ez az elajándékozás csak a legvégső megoldás legyen.


A séta amúgy tényleg nagyon fontos lenne. Nincs egy erős férfi szomszéd aki elkísérne, nehogy elrántson a kutya?

2017. febr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

A kutyáknál tényleg nincs "próbálom". Csinálni kell. A kaját ne cipeld, egy csomó helyen házhozszállítják, olcsóbb is, mint ha személyesen vennéd.

Meg kell oldani a nevelésüket, mert így nagy baj is lehet.

2017. febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.


Az exemet nem kérhetem meg ilyesmire. Mindig is azt hittem, ő is ugyanúgy imádja őket és ez az élete.

Most, hogy elment (egy másik nő miatt), mi már senkik vagyunk számára. Felvetettem neki a cipekedős meg anyagi problémát, úgy reagálta le, hogy kijön és leszúrja a kutyákat, és akkor nem lesznek ilyen problémáim.


Nem adnám őket másik gazdához, sosem tudnám megtenni. Mintha nektek azt mondanák, adjátok oda a gyereket egy gazdag családnak, ott majd mindent megkapnak, amit ti nem tudtok nekik biztosítani.


A házhozszállítást már ajánlották régebben, nagyon meg is örültem, hogy ez levesz egy terhet a vállamról. Gondoltam, az se baj, ha nagyobb összegben kell rendelni, hogy ingyenes legyen a kiszállítás, mert ha egyszerre többet költök, az tovább is elég.

De megnéztem az ajánlott kiszállítós oldalt, és olyan árak vannak... hát nem az én pénztárcámhoz lettek kitalálva. Eddig az Aldis vagy LIdl-s tápot kapták, nem a leggagyibbat, hanem a jobb minőségűt, de még abból is csak kb 1800 ft a 10 kiló, szeretik. A gagyit egyébként nem is nagyon ették. Nem tudok egy 10 kilós zsákra 7-8 ezret áldozni, 20-30 ezret meg főleg nem.

Aztán megint csak megörültem, amikor az Auchan hirdetését láttam meg a haon-on. (Hajdú-Bihari helyi portál)

Azonnal rákattintottam, gondoltam, nem viccből hirdetnek egy megyei oldalon. Hát csak Pest környékén szállítanak házhoz. Semmi értelme így hirdetni egy hajdú-bihari oldalon, ezt csak mi olvassuk, de mégsem érjük el a szolgáltatást.

A Metro oldalát is megnéztem, kiszállítási szerződés kell hozzá, vállalkozóknak van kitalálva, nem kis vidéki 20 kiló kutyatápot rendelgető magánszemélyeknek.

Ha más helyet tudtok, ami kiszállít itt is és megfizethető, azt tuti igénybe venném.

2017. febr. 13. 19:48
 20/27 anonim ***** válasza:

Én ezt a két webáruházat javasolnám:

[link]

[link]


Az első ingyen szállít ki az egész ország területén, a másodiknál pedig akkor ingyenes a szállítás, ha 8900 Ft fölötti értékben vásárolsz.


Az áraik elég jók. Kicsit szét is néztem neked a tápjaik között, és ezek voltak a legolcsóbbak:

[link] kutya_206/kutyatapok_79/josera_kutyatapok_80/josera_economy_2725

[link] kutya_206/kutyatapok_79/darling_kutyatapok_170/darling_huszoldseg_15kg_6996

[link] chappi-baromfi-zoldsegekkel-pg-18577.html


Igaz, nem a legjobb tápok, de ahogy írtad, gondolom nem engedhetsz meg magadnak és a kutyáknak nagy luxust. Ezek elég megfizethető áron vannak (kb. 350 Ft/kg). Szerintem rendelj ilyeneket, és akkor nem kell majd cipekedned többé.


Ha ezeknél kicsit jobb minőségű tápot is megengedhetsz magadnak, akkor ezeket javaslom:

[link] brit-premium-adult-m-pg-14347.html

[link] kutya_206/kutyatapok_79/josera_kutyatapok_80/josera_activ_20kg_1679


Ezek 500 Ft/kg körüli áron vannak.

2017. febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!