Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez az új divat, hogy sült,...

Mi ez az új divat, hogy sült, főtt csontot tilos adni?

Figyelt kérdés
Nekünk még 10 éve, amikor az első kutyánk jött, akkor mondta a doki, hogy a csöves baromficsontok (comb, szárny stb) tilosak, mert szilánkosan törnek, de a többi mehet nyugodtan sütve, főve is. Azóta is így adjuk, soha semmi baj nem történt. Sőt, a csirke bizonyos csontjai, több óra főzés után az összes emberi fogyasztásra alkalmas. Pl a nyakat simán megeszem a húslevesből csonttal együtt, puha, nem szilánkos. A csöves csontok végei szintén ehetőek, sőt, több óra főzés után az egész. Farhat szintén puha... De mostanában mindenkit ilyesztgetnek, hogy nehogy odaadja a maradék farhatat a levesből, mert jaj, szilánkos.
2016. dec. 18. 10:38
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez tudoményos tény nem elmélet. DE melegen, frissen valóban egész puha lehet a csont (de a kujtyának nem a gőzölgő húsleesből adod a csontot). Mire a kutyának odaadod kiszárad és iszonyatkemény lesz. (Jó csirkecsontot én is szoktam a levesből adni nekik kivéve a csövescsontokat)

Szerintem hagyjuk a vitát, mindenki adjon a saját kutyájának azt ami szerinte jó:)

2016. dec. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Kössz a leírást! A kollagének nekem kimaradtak.
2016. dec. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Akkor a tegnapi levesből származó, hideg csirke, amit éppen most eszem, nem tud erről a tudományos tényről, hogy az ő csontjainak most keménynek kéne lenniük...
2016. dec. 19. 10:47
 24/31 anonim ***** válasza:
Aztért a Vitál.hu s cikkből levezetett elemzés sem rossz (de legalább célra vezetett). De ahogy itt Zsuzsika Ebesről empirikusan levezeti a tegnapi főt csirkéből a folyamatot, na az mindent visz.
2016. dec. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Hát figyelj kérdező, ha te megeszed a csontot a levesből, akkor miért lényeg, hogy eheti-e a kutya vagy sem?
2016. dec. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #24-es válaszoló. Nem kell elolvasni a témát, ha érdektelen számodra. Azért, mert úgy fogalmazta meg az elemző, hogy a hétköznapi Mari néni is megértse a dolgot, arról nem ő tehet. Leírhatta volna gondolom bonyolultabban is, de nem tette, hogy mindenki értse. Azért mert neked nem tetszik, hogy hasonlít a szöveg egy máshol megjelent íráshoz - mi van ha ő írta? -, attól még hiteles dolog lehet, ami megállná a helyét bárhol.

De ha csak azért jöttél ide hogy kekeckedj, akkor mehetsz is tovább. Lehet valaki elolvassa, és akkor érti meg miért nem lehet adni a kutyának, és nem is fog neki többet adni. Lehet ez csak 2 ember, de akkor is megmenekült a bélátszúrástól legalább 2 kutya.

Ha nem tetszik amit írt, akkor ne tegye. De legalább valaki vette a fáradtságot, és utánakeresett és írt a témáról értelmes indoklást. Kíváncsi lennék Te mikor tennél ilyent.

2016. dec. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
48%

Tesó száz hogy nem ő irta. De az is, hogy írtam, hogy célra vezetett a szöveg. Én személy szerint tanultam a levezetésből. Talán még írtam is valahol, hogy én a kollagénekről teljesen el is felejtkeztem. Örülök, hogy előkerült. Nekem valahogy az maradt meg hogy a Mg a rugalmasságért a Ca pedig szilárdságért felel. Tévedtem.


Na most két dolog van, vagy mind a kettőtöknek vhogy 73%-a van, vagy pedig magadat véded E/3 ba fogalmazva.


Mindegy melyik a helyzet sztem jobb lenne ha értelmeznéd amit írtam. Mert ott inkább a kérdező vasánapi húsleves sztoriját oltottam, ahol jellemző módon úgy, hogy tényleg hozzá sem tud szólni, elkezd cinkus felhangal a tudományos tényeket cáfolni egy laza hétfői ebéd tapasztalatai alapján. De ez most mindegy is.


Másrészről én nem ismerek olyan biológust aki csak igy mutatkozik be hogy "egy biológus" ez inkább a nagyarcú hallgatókra jellemző akik semmit nem tudnak, de azért 24/7 ben rajolnak. A "biológia" rengeteg ágra oszlik a molbioszostól kezdve a hidrobioszoson át egészen a humánbiológusokig bezárólag. Mind utálja a másikat mint a bűnt igy egészen biztos, hogy kiemelik melyik műfajban nyomúlnak.


Ezen túl ha nincs igazam és ő írta és ő egy "biológus" akkor pedig már régen be kellett volna idegződnie nálla, hogy idézéskor egyből rögzíti, hogy honnan van a szöveg, akkor is ha ő írta. Ezt egyszer hagyja ki tudományos közegben aztán az életben nem jelenik meg több impaktos tanulmánya szóval az utolós forumon is megfogja tenni.


Szal jah, kellett az a levezeteés, Úgy gondolom, hogy nagyon hasznos volt valóban, de azért ne kelljen már alkudoznom az "okosokkal". Köszönöm.

2016. dec. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg biztos az a hülyeség, amit tíz éve tapasztalok, mert a tudományos elmélet megcafolja. Oké.
2016. dec. 20. 11:55
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
akkor minek írod ki a kérdést ha nem érdekel a válasz, mert neked úgyis megvan a saját elméleted? Próbálta mindenki megmagyarázni, hogy miért nem adunk a kutyának főtt csontot (a kérdésedre válaszolva) TE meg degradálóan nyilatkoztál, hogy TE úgyis jobban tudod, akkor egyed a csontod és nem kell kiírni a kérdést, ha úgysem érdekel a válasz!!
2016. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Ti is észrevettétek, hogy a tudatlanság mennyire fellűl póbál kerekedni manapásg az értelmen?


Itt is. Nem olvas utána, nem hiszi el, hiába mutatja meg neki valaki aki láthatóan jobban ért hozzá. Csak hajtja a magáét, cinikusan, majd én jobban tudom módjára megalkotja a számára kényelmes tényeit. 100 millió számra vannak igy Európában.


Ez már nem a kutya-csont kérdése, hanem annak egy nagyon is kézen fogható példája, hogyha azok akik tudnak továbbra is hagyják fejükre nőni a tudtalanokat, azokat nem inspirálják vagy csábítják tudásra hanem eltaszítják őket maguktól, akkor itt ennél a kérdésnél jóval nagyobb problémák megoldása sem lesz lehetsélges.


Kérdező, légyszíves láss már túl a húsleveseden és vedd kezedbe a középsikolai bioszkönyveket. Nem hosszúak és tényleg hasznos olvasmány lehet. Tanulni 36 évesen is megéri.

2016. dec. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!