Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez az új divat, hogy sült,...

Mi ez az új divat, hogy sült, főtt csontot tilos adni?

Figyelt kérdés
Nekünk még 10 éve, amikor az első kutyánk jött, akkor mondta a doki, hogy a csöves baromficsontok (comb, szárny stb) tilosak, mert szilánkosan törnek, de a többi mehet nyugodtan sütve, főve is. Azóta is így adjuk, soha semmi baj nem történt. Sőt, a csirke bizonyos csontjai, több óra főzés után az összes emberi fogyasztásra alkalmas. Pl a nyakat simán megeszem a húslevesből csonttal együtt, puha, nem szilánkos. A csöves csontok végei szintén ehetőek, sőt, több óra főzés után az egész. Farhat szintén puha... De mostanában mindenkit ilyesztgetnek, hogy nehogy odaadja a maradék farhatat a levesből, mert jaj, szilánkos.
2016. dec. 18. 10:38
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
56%
Én sem értem, jó van amit tényleg nem szabad adni, de hogy semmit és még nyersen sem...(a BARF-osok jót röhögnének ezen) eléggé túlzásba lett víve ez... az én kutyáim is 6 éve esznek csontot (tacsko és csivi) mindenféle formában mégsem volt még bajuk...a kölyök meg barfozik szóvval alap neki a csont. Nem mellesleg imádják a csontot szerintem gonosz dolog megfosztani őket tőle.
2016. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
40%

Hát figyelj, a kutya az emberrel lakik legalább a mezolitikum óta. Egészen körlülbelül 1980-ig nem volt különösebb vita afelől, hogy mit eszik a kutya. Azóta sajnos elkezdődött egy olyan folymat, ahol az emberek, valami csodálatos dolog folytán elkezdtek "gyerekként" gondoloni az ember legjobb barátjára. Ennek megfelelően féltik a nyári szellőtől is.

Szerintem ha úgy ítéled meg, hogy a kutya meg tudja enni a csirkefarhátat (és ezt x éve sikeresen végre is hajtja) akkor adj neki nyugodtan.


Am jah, néhányan olyan hisztit letudnak vágni hülyeségeik miatt, hogy az arcmról leég a bőr.

2016. dec. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Pont a barfosok kezdték, hogy tilos. Mielőtt bejött a barf, mindenki nyugodt szívvel főzte pl a farhatat. Mióta a barf elterjedt, jött az, hogy csontot csak nyersen. Ami bizonyos csontoknal, mint a comb, jogos, de a legtöbb nyugodtan etethető főve.
2016. dec. 18. 11:00
 4/31 anonim ***** válasza:
63%

Abban van valami, hogy ha fő/sül megváltozik a csont szerkezete, de pl. nekünk is azért 1-2 oldalascsontot vagy a csirkehúslevesből megmaradó csontot szívesen elrágcsálják. Csöves csont meg csak nyersen mehet, mert akkor nem törik szilánkosan. Az én egyik kutyám 12 éves elmúlt, még most is ropogtatja az oldalascsontokat... Nagyon elvitte a marketing a kutyaetetést is (mint minden mást). Kicsit túl komplikálják az emberek. Én is odafigyelek rá, hogy mit esznek, brit premium tápot, a németjuhász kap mellé nyers husit, zöldséget, gyümölcsöt (barfosok szerinte zt se szabad, na mind1 a tenyésztő is így javasolta), de ha van valamilyen húsos maradék azt is megkapják és no lám semmi bajuk nincs tőle, nagyon szép fényes a szőrük, energikusan és nem fosnak...


De azoktól akik képesek egy németjuhászra is kabátot meg cipőt aggatni mert "fázik" attől nem nagyon kell mit várni... Mind emellett családtagként szeretem a kutyáimat, de nem teszem magam és kutyámat nevetségessé:)

2016. dec. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
4%
Németjuhászra kabát, cipő mert fázik... te jóúristen gyere le az égből :'(
2016. dec. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
47%
Nem én adok rá, de hidd el láttam olyat...
2016. dec. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
49%

A mi dokink azt mondja, hogy soha nem szabad a kutyának csontot adni. Bízom a véleményében, de ezt az egy dolgot nem tartom be.

Farhátat és csirkenyakat szoktak kapni a kutyáim teljesen megfőve. Olyan állagúra fő az ilyen csont, hogy simán elrágják. Nagyon szeretik, ezért néha kapnak. Nem gyakran, mert az igaz, hogy a sok csont szorulást okozhat, de havonta 1-2 alkalommal adok nekik.

Csöves csontot természetesen soha nem szabad adni a kutyának főve, mert az tényleg szilánkosra tud törni.

Nyersen viszont minden csont mehet a hússal együtt.

Egyébként gyerek koromban több kutyánk is volt, akik megkaptak minden csontot, ami volt. A csöveset is. Soha nem volt gond, minden kutyánk hosszú életet élt.

A sajátjaimnál azért nem merek kockáztatni.

Ők tápot kapnak és hetente 1-2 alkalommal házi kosztot (nekik készült fűszermenteset), amiben néha van farhát, vagy nyak.

2016. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Igen ahogy az utolsó írja nem szabad azért túlzásba vinni a csontot, ezért van pl. a barfnak is szigorú aránya, amit be kell tartani.
2016. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

7-es voltam. Még annyit hozzátennék, hogy mostanában nagyon sok állatorvos kizárólag a tápos etetés mellett foglal állást.

Én is azzal etetek nagyrészt, mert kényelmes és megfelelő arányban tartalmazza azokat az összetevőket, amikre a kutyának szüksége van.

De nálunk az egyik kutyánál bűzmirigy gondok voltak. Vakarta a fülét, kapkodott a feneke után, szóval tipikus. Negyedévente ki kellett neki nyomni. Ennek nem örültem, mert egy fiatal kutyáról van szó. Amióta néha kapja a csontosat, azóta semmi baja.

Szóval szerintem a csak táp és a csak csont etetés kőzött azért van még néhány fokozat.

Emlékeztek olyanra, hogy egy kutya tiszta fehéret kakil? Tipikus falusi kutyáknál előfordul. Na olyankor túl sok a csont!

2016. dec. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Igen egyszer én is jártam így, adtam egy darab marhalapockát rágcsálni, mire legközelebb kinéztem már nyom nem volt, pedig beagleről beszélünk, de kikakilta és köszöni szépen jól van, szóval igazából nagy baja nem lesz ha 1x-2x kicsit több csont kerül a szervezetébe. (ja és 12 éves múlt a kutya)
2016. dec. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!