Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szöges vagy fojtó nakörv...

A szöges vagy fojtó nakörv beválhat?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja nem tudtam emgtanitani a kutyámmal a lza pórázon való sétát. A megállód és visszafordulásos módszer ne mhasznált semmit. Volt egy kis javulás az első héten, de újra kezdte a húzást pedig mindent betartottam.

Kutyaiskolába nem voltam vele azt csak tavasszal tervezem, ha lesz itt a környéken.

Van egy ismerősöm aki régebben kutyakiképzéssel foglalkozott és azt mondta, hogy nála mindig működött a szöges vagy szöges fojtó már nem tudom melyiket is mondta.

Vgy esetleg van még valami módszer?

Teljesen jól viselkedik a kutyám, szót fogad de ha utcára megyek vele mintha kicserélnék.



2016. nov. 14. 15:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam rengetegszer úgy is hogy lefárasztva mentem ki vele meg úgy is hogy nem fáraszottam le. Semmi különbség nem volt. Még a hoszú séták végén is húzni szokott.
2016. nov. 14. 20:24
 12/13 anonim ***** válasza:

Fojtó jó lehet, ha helyes a technikád - kérj először is segítséget hozzáértőtől, hogy tanítson meg használni.

Szögest ne használj.

Másrészt: van-e lehetősége a kutyádnak póráz nélkül is kirohangálnia, kitombolnia magát? Más kutyákkal szabadon játszani? Ezt is meg kell neki adni. Egy ilyen "buli" után, jutalomfalatokkal felszerelkezve, könnyebben menne a pórázfegyelmet tanítani.

2016. nov. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A fojtó is, a szöges pedig pláne azért van, hogy a gazda jelentősen kisebb energiával sokkal nagyobb erőt tudjon kifejteni. Egyik sem kínzó eszköz, bár a szögest nem a nevelési problémák megoldására találták ki, hanem a komoly munkákhoz. Épp ezért ezt itt használni leginkább azt jelenti, hogy a gazda csődöt mondott a kutyája neveléséhez.


Vannak kutyák, akiknél kell az egysoros fojtó, mert a szimpla nyakörv kevés. De ezt valóban hozzáértővel kellene elkezdeni használni, nem egyedül.

2016. nov. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!