Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szöges vagy fojtó nakörv...

A szöges vagy fojtó nakörv beválhat?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja nem tudtam emgtanitani a kutyámmal a lza pórázon való sétát. A megállód és visszafordulásos módszer ne mhasznált semmit. Volt egy kis javulás az első héten, de újra kezdte a húzást pedig mindent betartottam.

Kutyaiskolába nem voltam vele azt csak tavasszal tervezem, ha lesz itt a környéken.

Van egy ismerősöm aki régebben kutyakiképzéssel foglalkozott és azt mondta, hogy nála mindig működött a szöges vagy szöges fojtó már nem tudom melyiket is mondta.

Vgy esetleg van még valami módszer?

Teljesen jól viselkedik a kutyám, szót fogad de ha utcára megyek vele mintha kicserélnék.



2016. nov. 14. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Te egy szánalmas állatkínzó vagy, ha még csak gondolni is mersz ilyesmire. Téged kellene felakasztani szögesdróttal egy lámpaoszlopra és akkor majd meglátod, hogy beválik-e. Nem a kutya hibája, ha fegyelmezetlen, hanem a gazdi nem ért az "idomításhoz". Ne is próbálkozz, inkább add örökbe és szerezz egy kisebb kutyát. Szerinted beválna?
2016. nov. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Működhet, ha tudod használni. Úgy egyikkel se fogsz semmit elérni, hogy csak rárakod a kutyára és várod a csodát. Szóval vagy kérd meg a kiképző ismerősödet, hogy tanítson meg a helyes pórázkezelésre, vagy vidd most kutyasuliba, vagy várd meg a tavaszt, de egyedül ne kísérletezz fojtóval, szögessel meg pláne.
2016. nov. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

2 hónap után azért még ne add fel:) én a kölyök németjuhszommal 2 hónapos kora óta dolgozom (mindennap séta+heti 2 kutyasuli/ovi) de még mindig nem tökéletes (most 7 hónapos). A fordulós módszer nekem se igazán vállt be, most azt csinálom, hogy ha húz, akkor megállok és csak akkor indulok el újra, ha lábhoz igazodott vagy meglazult a póráz.

Szögest semmiképp nem használnék, folytóhoz is csak a legeslegvégső esetben. (nekem a tenyésztő azt ajánlotta, hogy próbáljam meg úgy, hogy a kutyán rajta van egy rendes nyakörv és egy folytó+ 2 póráz, és csak akkor húzzam meg a folytót, ha elém megy, vagy nem jól viselkedik. Ezzel elkerülhető, hogy hozzászokjon az állandó folytó érzéshez és a "meglepetés" ereje kizökkenti)

2016. nov. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első válaszolót nem értem. Azért ez nem egy kinzó eszköz.


Második válaszoló: Pontosan ezt terveztem, hogy szólok neki.


Harmadik: Nekem 2 hónap alatt semmi javulást nem mutatott. pedig nem ez lenne az első kutya amit megtanitottam a laza pórázra.

2016. nov. 14. 16:00
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Az utcán a kutyák 95% húz, a szagok miatt. Ez teljesen természetes. Ha egy kicsit visszahúzod, megint megy a járdán. Vagy te a gyerekedet is halál fegyelemmel nevelnéd? Családtag a kutya, vagy egy beprogramozható gép?
2016. nov. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De ez nem úgy húz. Alig leeht valamikor visszatartani és ő nem szaglászik egyszerűen húz előre. És láb mellett kéne mennie nem pedig húznia.
2016. nov. 14. 16:38
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

A mi kutyusunk ilyen szempontból teljesen kezelhetetlen. Póráz nélkül tartja a tempót pórázzal nem hajlandó. Apa használt szöges nyakörvet szerencsétlenen. Sokat nem használt már azon kívül hogy amíg rajta volt nem mert húzni mert fájt szegénynek.

Hát persze szerintem se kínzás fájdalmat okozni egy állatnak és / vagy fojtogatni. Sőt ha szadomazo függő a kutya még élvezni is fogja.

Nem a kutyát hanem a gazdát minősíti a kutya neveletlensége. Mondom ezt úgy hogy a milyenké is kajla maradt.

2016. nov. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: Milyen fajta kutya? Mert nem mindegy, hogy 5 vagy 30 vagy több kg-os kutya húz.

Egyébként nem fojtogatod vagy okozol fájdalmat a kutyának csak közvetetten. De csak ha húz. És ha sikerülne jól hásználni akkor lehet, hogy működne is.

2016. nov. 14. 17:07
 9/13 anonim ***** válasza:
44%
Legyen lefárasztva a kutya, lehet, hogy akkor lenyugszik (napi 1+ óra futás pl egy 25-30kg-s kutyának). Nekem toshám volt 58kg-volt, én akkor kb 60kg voltam. Fojtó nyakörv volt rajta, és a séták elején (kb 15 percig) húzott, de mint az állat. Utána általában lenyugodott. Egy a lényeg, ha fájt volna neki, biztos nem húzott volna úgy. Csak ne rángasd, mert azzal tudsz kárt tenni egy kisebb/kölyök kutyában.
2016. nov. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A fojtó nem kínzóeszköz ám, ha megfelelően használják :) Ahogy kollegám mondani szokta: épp azért használjuk, hogy ne kelljen használni. Sokkal nagyobb szívás a kutyának hónapkig húzni egy sima nyakörvben, mintha kap pár rántást a fojtóval. Egy jó rántás tizedmásodpercnyi kellemetlen érzést okoz csak, és elég gyorsan leszoktatja a kutyát a húzásról, míg a mindenféle "kíméletes" technikákkal folyamatosan csesztetjük a kutya nyakát, akár hónapokon keresztül, kérdéses eredménnyel. Csak technika kérdése az egész :)
2016. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!