Mennyire hatékony a fojtó nyakörv?
Az én hibámból lenne rá szükség. Még kis korában nem tanitottam meg neki a laza pórázon való sétát. Igaz alég nehéz lett volna mert alig akart jönni félt a kutyáktól, ha valahol ugatott egy kutya másodzor nem mert elmenni előtte. Azóta vátlozott a helyzet (már nem fél kicsit se), mert mindig húz. Még csak fél éves (kan boxer), igy még vissza lehet tartani, de azért zavaró, hogy úgy megy mint egy béka. Szinte már ugrál úgy húz. Ezt csak a séta 3/-én csinálja utána már elfárad.
Tudom, hogy én hibáztam azóta meg is próbáltam kijavitani. Interneten olvastam különböző oldalakon, hogy mit kel csinálni. Meg is csináltam de nem igazán működik.
Tehát nem tudom, hogy a fojtó nyakörv működne-e.
A fojtó nyakörv önmagában nem működik, illetve ha értesz hozzá, akkor nincs is szükség rá, sima nyakörvvel is megtanítható a kutya laza pórázon menni. Ha meg nem, akkor fojtóban is húzni fog.
Kutyaiskolát javaslok. Ott egyrészt megtanulod, hogy kezeld hatékonyan a pórázt, megtanuljátok a behívást, a kutyád más kutyákkal szocializálódik, amire nagy szüksége lenne.
A fojtó nyakörv semmire sem jó.
A kutya ugyanúgy húz vele, csak közben fullad. Én inkább azt mondom, hogy szerez be egy hámot, az talán segíthet és vannak jó kutya nevelési cikkek és könyvet is lehet venni, csak sok türelem kell hozzá, de fél évesen még nevelhető.
Itt van néhány link :
(keresd meg oldalt azt, hogy tenyésztés kattints rá, majd szakmai cikkek és ott lesz a 4 Információk és ötletek a kutya laza pórázon vezetéséhez)
és egy kis érdekesség
Nem hám kell ide és nem is fojtónyakörv.
Sima, erős szövetnyakörv vagy bőrnyakörv, hozzá 1-1,5 méteres pórázzal (NEM flexi) + egy kiválasztott módszer (mondjuk ahányszor feszül a póráz megállsz, amint lazít a kutya tovább indulsz)+ ennek betartása ÁLLANDÓAN, minden egyes sétán + rengeteg türelem.
a hám felesleges, abban biztos h nem fogod megtanítani a laza pórázos sétára.
egy jól használt fojtóval már egy alkalom után hatalmas javulást lehet elérni. jó időben kell rárántani (nem húzni) és rögtön kiengedni. továbbá az is fontos h nem mindig egy irányba kell rántani, hanem pl egyszer oldalra, másodszor felfele. ugye az pedig alap h már a legkisebb húzásnál reagálni kell és nem szabad ráhagyni.
Fojtó akkor kell, ha izomból nem tudod rendesen megrántani a kutyát, mert túl erős hozzád képest, vagy ha annyira megszokta a húzást, hogy érzéketlen lett a nyaka a sima nyakörvre. Akkor fojtóval sokkal kisebb mozdulatokkal lehet korrigálni, nem kell letépni a fejét ahhoz, hogy észrevegye, hogy történt valami. Szóval a híresztelésekkel ellentétben kellemesebbé teszi neked is és a kutyának is a folyamatot, nem kínzóeszköz.
De tényleg meg kell tanulni használni szakember felügyeletével, mert tapasztalataim szerint a gazdák 90%-ának még úgy is iszonyat nehéz elsajátítani a megfelelő mozdulatot. Egyedül ne állj neki, mert ha a fojtóban is ugyanezt nyomja, és arra is érzéketlen lesz, akkor jöhet a szöges, mert csak azt fogja már észrevenni. Az sem egy ördögtől való dolog, de azért ne juss el odáig, ha nem muszáj.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!