Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket választanátok? Német...

Melyiket választanátok? Német Boxer vagy Ír szetter?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, mind kettőt nagyon tetszik.
2010. ápr. 28. 21:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hatalmas kertünk van, szó sem lehet kikötözésről! Mozgásigényű kutya mind kettő, tudom jól!
2010. ápr. 29. 07:43
 12/14 anonim ***** válasza:

Mennyi időd van a kutyára? Mit szeretnél vele kezdeni? Mivel az nem egy fenntartható dolog, hogy kertdíszek legyenek, különben hipp-hopp átrendezik. Van időd, minden héten foglalkozni az írszetter szőrével? Hatalmas a mozgásigénye, apportos kutya.

A boxernek nem igényel extra gondoskodást a szőre. Őrző-védő fajta, tehát nagyon kemény kéz kell neki. Érzel magadban annyi erőt, hogy egy erős akaratú, hatalmas kutyát kézben tudj tartani? Szintén hatalmas a mozgásigénye és nem hiszem, hogy az elős néhány (jónéhány) hónapban kímélné az udvart, ha nincs annyira lefárasztva, hogy ne kelljen még foglalkoztatnia magát.

Zavar, ha kutyanyálas leszel, zavar, ha időnként hozzád vág némi "cipőfűzőt"?

Nem az számít elsősorban, hogy hogyan néznek ki, vagy neked mennyire tetszik. Ha nem tudod kielégíteni egy kutya tartási, mozgási igényét, pokollá teheti az életed, ami jogos, mert merő önzésből te is azzá tetted az övét, holott nem ő kérte, hogy hozzád kerülhessen.

2010. ápr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egyértelműen ír szetter.
2010. ápr. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

nekem most 1 éves a boxerem. kb 3 hónapig gondolkodtam rajta , hogy milyen fajta legyen (ebben benne volt az is, hogy megtaláljam a megfelelő tenyésztőt)

nagyon nagy tökfej! :D állandóan játszik, hatalmas szíve van, nagyon ragaszkodó és nagyon jó társ a mindennapokban. kb mindenhova velem jön, még akkor is ha kávézóba megyek, vagy bárhová.


ha boxert veszel akkor nagyon fontos, hogy kiskorában sok kutya közé vidd, hogy jól szocializálódjon. bár az enyém soha egy kutyával nem verekedni, úgy hallottam, hgoy amelyeket nem szocializálták azok a kanok bunyósak.


nagyon sok játék és mozgás kell neki. volt amikor kevesebbet tudtam vele foglalkozni, kicsit türelmetlen is voltam, ő meg szabályosan belebetegedett :(


remek kutya mindenképp ajánlom még lakásba is.


az ír szetterről keveset tudok, remélem ez segített vmit.


ez szerintem egy jó honlap: [link]

2010. júl. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!