Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van okunk aggódni? (KÁJ)

Van okunk aggódni? (KÁJ)

Figyelt kérdés

Az utcánkban egy lakó most fogja hazahozni a KÁ-i juhászkutyáját. Vannak nagytestű házőrző kutyái, foglalkozik velük, ért hozzájuk, szereti őket.

Haszonállatai vannak, hatalmas területen. Ezért szeretne egy komolyabb őrkutyát.

Találkoztam már felnőtt KÁJ-jal. Egyszer láttam, de maradandó élmény volt. Külön udvara volt körülvéve magas, vastag rácsos kerítéssel. A gazdája rengeteget foglalkozott vele, de egyszer egy séta során megtámadott egy embert.

Szóval kicsit aggódom, amiért egy ilyen kutya lesz a közelünkben.

Ne értsetek félre, szeretem a kutyákat, nekem is van kettő. Nem akarok műbalhét, jóban vagyunk a szomszéddal, nem akarok belekötni, bízom benne, hogy felelős döntést hozott, de mégsem vagyok teljesen nyugodt.

Gondolom, amíg kicsi a kutya, nincs gond. Tehetünk valamit a saját és a kutyáink biztonsága érdekében?


2016. okt. 24. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha ért a kutyákhoz és foglalkozik velük, és az új kutyusba is megfelelő energiát fektet, nem hiszem, hogy gond lehet. Tudom, hogy félelmetes egy ilyen hatalmas maci kutya, de alapvetően a KÁJ is elsősorban állat - aztán kutya, tehát ugyanazok a mozgatórugói és motivációi, mint egy kvázi tacskónak, csak sokkal nagyobb méretben. Persze a fajtajellegzetességek miatt vannak extra szükségletei, és nagyobb odafigyelést igényel, de egyébként nagyon édes, nagyon szeretni való kutyák. Egyik ismerősömnek volt ilyen kutyusa, és egy tündér pofa volt, sosem ártott a légynek sem.

A kutyatámadások során először mindig az jusson eszedbe, hogy azokról javarészt nem a kutyák tehetnek, hanem a gazdáik, mert rosszul szocializálták őket és nem foglalkoztak velük rendesen.

2016. okt. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális a kerítés nem tingli tangli akkor nincs okod félni.
2016. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Egyetlen darabot láttál a fajtából, amelyet a gazdája veszélyes állatként tartott, netán nevelt, és te azonnal azt vontad le, hogy ez a fajta ilyen?

Nem szabad ítélni egy tapasztalatból.

2016. okt. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell aggódnod, ha ért hozzájuk.

Ha jóban vagy a szomszéddal, és megengedi, érdemes lenne még kicsi korában megismerkedni a kutyussal, és a kutyáitokat is összeismertetni vele.

2016. okt. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát kb. annyira veszélyes, mintha egy cigány költözne az utcába. Van rá esély, hogy gáz lesz, de azért nem kell minden nap rettegve hazajárnod. Ahogy megismered, majd rájössz, hogy van-e vele gond vagy sem.
2016. okt. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem egy kutyából ítéltem meg a fajtát, hanem amikor utánaolvastam, kicsit ijesztő volt, hogy vastag lánc lell neki póráz gyanánt. Az az egy kutya, akit láttam, csak akkor volt elzárva a saját udvarába, ha vendég volt náluk. A családdal barátságos volt, a pici gyerekek etették. De az idegeneket nem kedvelte :) Köszönöm mindenkinek a válaszokat, azért szívesen fogadok még további véleményeket.
2016. okt. 25. 06:53
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Egyáltalán nem kell nekik vastag lánc :|

Barátomnak KÁJ van otthon, simán elvan az én kutyámmal, engem is szeret és ugyanolyan pórázon sétál mint az én keverékem :D

Nem kell tőlük felni. A közhiedelemmel ellentétben egy nagyon aranyos fajta ;)

2016. okt. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A KÁJnak nem az a dolga, sosem az volt a dolga, hogy kedvelje az idegeneket. A családért mindent típusú.
2016. okt. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez a mudiról is elmondható :)Tőlük valamiért mégsem tartanak túl sokan.

Egyelőre az tűnik célszerűnek, hogy ha alkalom adódik, meg kell ismerkednünk majd a kutyával, amíg kölyök.

Általában nem félek a kutyáktól, de egy KÁJ 70-80 Kg. Kan lesz a kölyök és nem lesz ivartalanítva. És annyit tudok, hogy egy ivaros kan, ha tüzelő szuka van a közelben, akkor megy...

Egy ismerősöm labradorja villanypásztoron, 2 méteres kerítésen szokott átmenni, de mondjuk őt ha meglátom, akkor egyszerűen megfogom és hazavezetem :)

Mint mondtam, nem rettegek és bízom is a szomszéd körültekintésében, és nagyon szurkolok, hogy tudjon majd vele bánni.

2016. okt. 25. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!