Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon dühös vagyok! Tenyésztő...

Nagyon dühös vagyok! Tenyésztők, mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Van egy kan kutyám. Törzskönyves, tenyészszemlés stb, minden papírja rendben. Tavaly fedezett egy szintén papíros szukát, a kölykök tk-val meg mindennel keltek el, ahogy kell. Van egy fb-csoportja a fajtának, ahol eladó és örökbefogadható kutyákat hirdetnek. Most látom, hogy valaki hirdeti az ebből az alomból származó két kutya kölykeit 20 ezerért! Nem csak alomtesók a szülők, de alig 1,5 hónapja voltak egy évesek! Teljesen kiakadtam. Most mit tegyek?
2016. szept. 7. 20:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Sztem is ird ki a fbre hogy fel vagy háborodva és ha tudtad volna akkor nem adtad volna ilyen alomhoz a kanodat, amúgy sztem már semmit se tudsz csinálni:/ legközelebb csak azt vállalod el ami már egy híresebb kennel, mást nem tudok mondani:/
2016. szept. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Úgy derült ki, hogy ki volt írva a szülők tkv-i neve a hirdetésben. És amikor rákérdeztem, a csaj nem is titkolta.

Amúgy most kaptam a második szívrohamot. Nem emlékeztem a szülők színére, de most végignéztem a hirdetéshez feltöltött albumot és ott vannak a végén a szülők képei. Mind a kettő merle, ami szigorúan tilos!

Nem is tudom, hogy pontosan mit akarok. A kicsiket nem lehet visszatuszkolni az anyába. Jó lenne, ha a kutyák új gazdához kerülnének, de ha csak ivartalanítanák őket, az is jó lenne.

2016. szept. 7. 22:43
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg annyit tehetsz, de csak akkor ha tényleg igazad van, és minden létező képernyőképet elmentettél (screenshot), és biztosan tudod az igazad megvédeni, akkor jelezheted egy hozzászólásban a fb poston, hogy vigyázzanak ezzel a kölyökkel mert alomtestvérektől származnak. De készülj fel, hogy akár be is perelhetnek hitelrontásért, rágalmazásért stb.
2016. szept. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Írtam a poszt alá kommentben. Ha törli (nem tudom, megteheti-e, vagy csak a moderátor), akkor kiírom új posztban. A screenshotok mentve.

Nekem úgy tűnik, ennek a csajnak halvány lila fogalma sincs arról, hogy ez miért rossz. Tk névvel írja ki a szülőket, majd a kérdésemre a poszt alatt egyenesen bevallja, hogy tesók. Tehát szerintem nem az van, hogy tudja, csak leszrja, hanem tényleg fogalma sincs!

2016. szept. 7. 23:19
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta?
2016. szept. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Mudi.


Közben lekerült a poszt. Többen is hangot adtak alatta a felháborodásuknak, én is írtam. Szerintem többet nem igazán lehet tenni, de remélem, hogy ennek hatására ivartalaníttatja a kutyáit.

2016. szept. 8. 11:23
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
A fajtaklubotok nem tud semmit lépni? Hogy a jövőben ne folytathassa ezt a "tevékenységet".
2016. szept. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:08

Ehhez sajnos egyetlen fajtaklubnak sincs semmi beleszólása. Mivel nem törzskönyveztette a kölyköket, nincs kapcsolata a klubbal.

2016. szept. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!