Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon dühös vagyok! Tenyésztő...

Nagyon dühös vagyok! Tenyésztők, mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Van egy kan kutyám. Törzskönyves, tenyészszemlés stb, minden papírja rendben. Tavaly fedezett egy szintén papíros szukát, a kölykök tk-val meg mindennel keltek el, ahogy kell. Van egy fb-csoportja a fajtának, ahol eladó és örökbefogadható kutyákat hirdetnek. Most látom, hogy valaki hirdeti az ebből az alomból származó két kutya kölykeit 20 ezerért! Nem csak alomtesók a szülők, de alig 1,5 hónapja voltak egy évesek! Teljesen kiakadtam. Most mit tegyek?
2016. szept. 7. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
3%

En oszinten nem ertem pontosan mi is a felhaborodasod targya, de lehet mar csak azert mert hosszu volt napom.


Az eladas tenye zavar, hogy fiatalok meg a kutyak az elleshez, hogy olcso, hogy te nem kapsz ebbol a penzbol, szoval nem tiszta pontosan min is akadtal ki.

2016. szept. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
3%
Igyal tegy forro uditot.
2016. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A szuka gazdájának a dolga volt megfelelő gazdának eladni a kiskutyákat.

Gondolom, a mostani hirdető nem törzskönyvezteti a kicsiket.

Írhatsz neki, de sokat nem érsz el vele. Max, leveszi a hirdetéséről a szülők azonosítható neveit. Jelen pillanatban pedig nincs megtiltva a kutyák pároztatása.

Ha a tenyésztő szerződéssel adta el a kölyköket,és benne volt, hogy nem megfelelő tartásnál joga van visszavenni a kutyát, akkor viszont ő léphet.

2016. szept. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Kedves első. Nem tudom, mi nem egyértelmű. Mert szerintem teljesen egyértelmű, hogy normális ember nem akarja, hogy a kutyáitól származó kölykök olyan helyre kerüljenek, ahol alig egy évesen már pároztatják őket, sőt, alomtestvérrel.
2016. szept. 7. 20:57
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Itt a szuka tulajdonosának, a kennel tulajdonosának kellene lépnie. Annyit tehetsz, hogy vele beszélsz.
2016. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Bem értek hozzá de elv a tenyésztő visszakövetelheti a kutyát ha azt nem megfelelően tartják. Bocsi ha mégsem. Esetleg nézz bele a szerződésbe lehet találsz valami olyat amin megakadnak és visszavehetitek a kutyákat.
2016. szept. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Tudod, általában a kan elvégzi a dolgát és onnantól a szuka tulajdonosa rendelkezik az alom felett.

A kan gazdájának a felelőssége, hogy megválassza, kinek a szukáját fedezi be.

2016. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Ami nem világos, hogy mit akarsz elérni? Az sem, hogy hogyan derült ki, hogy alomtestvéreket pároztattak? Ez nagyon fura sztori.
2016. szept. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:51

Mit nem értesz?

Ő, a kan tulajdonos úgy érzi, neki is felelőssége, hogy a kantól származó kiskutyák milyen helyre lettek eladva, milyen az életük. Valóban durva dolog, ha igaz, alig 1 éves testvérpárt összeengedni alomra. A kérdező nyilván el akarja venni attól a gazdától a kutyákat.

Majd idővel megtanulja, a kan gazdájának nem sok beleszólása van azután, hogy befedezte a szukát , a továbbiakba.

2016. szept. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát eleve gyanusnak kellett volna lennie, hogy a vevő egyszerre két kutyát akart, ráadásul ellentétes neműeket...


Csak akkor tudsz bármit is tenni, ha a szuka gazdája íratott szerződést és abban benne volt az ivartalanítási kötelezettség vagy bármilyen formája annak, hogy a két kutyát nem használhatja tenyésztésre... Azzal már lehet kezdeni valamit, szerződésszegés végett.


A másik amit tehetsz, bár ezzel a két kutyán nem segítesz, hogy fényképeket (screenshotokat) készítesz a hirdetésekről, és elkezded facebookon terjeszteni ezt a sztorit amit ide írtál, és akkor talán a büdös életben nem fog tőle venni senki kutyát. Talán akkor nem szaporít tovább, de hát ez sem biztos megoldás...

2016. szept. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!