Érdemes-e megvárni az első tüzelést az ivartalanításhoz?
Természetesen 10-ből 9 ember azonnal rávágja, hogy már az anyaméhben ivartalanítani kell, mégis érdekelne az élettani folyamat, amiért úgy hiszik az orvosok(és ezáltal az emberek) ezzel nem okoznak kárt egy fejlődő szervezetnek. A hormonok rengeteg folyamatot beindítanak egy fiatal szervezetben (akárcsak az embernél), gyakorlatilag fizikailag és szellemileg is "megdolgozza" azt. Esetleg az ember nem juthatna el az ivarérettségig, nem indulnának be a hormonok milyen "károkat" okozna az egy fiatal személy esetében? Persze tudom egy kutya nem ember, de nem véletlenül találta ki ezt a természet szerintem. + az emberi tévedés, 10 éve a tojás még maga volt a méreg (koleszterin miatt), ma meg a tudomány ott tart, nem hogy rossz, hanem tele van úgynevezett jó koleszterinnel. Mi van akkor, ha a kutyának is jót tesz az, ha az ember megvárja az ivarérettséget, amíg végleg kialakul a kutya és csak utána ivartalanítja?
Én mindenesetre megvárom az első tüzelést és csak utána rakom kés alá, nem vagyok orvos, a lelkem nekem ezt diktálja.
A hormonoknak nagyon nagy a szervezetre mert hatasa, anelkul kb nem is mukodnenk ugy ahogy, ha bizonyos hormonok nem fejtik ki a hatasukat szerintem visszafordithatatlan karokat okozol egy fiatal kutya szervezetebe.
Amugy a kerdes tovabbra sem az, hogy kell-e vagy sem, hanem vajon nem teved-e a jelenlegi orvosok egy resze, hogy minel elobb ivartalanitsd es ne is adj lehetoseget ezeknek a hormonoknak "megdolgozni" a kutya szervezetet.
Kérlek fejtsd ki hogy mi "ami nem működne" és mik a "visszafordíthatatlan károk".
És vajon miért van még életben az a rengeteg kutya, akit ivarérés előtt ivartalanítottak? Ami visszafordíthatatlan, hogy nem lesz nemzőképes. A másodlagos nemi jellegek is kialakulnak, mivel a mind a tesztoszteron, mind az ösztrogén jelen vannak ivarszervek nélkül is a szervezetben, csak nem akkora mennyiségben.
"Termeszetesen a kutyaknal ez egy leheletnyit mas"
Nem az emberre voltam kíváncsi, hanem a kutyára. Miben más leheletnyit? Konkrétumot kérlek. Támaszd alá amit mondasz, mert ezek nélkül csak elméletek.
Ha csak abból indulunk ki, hogy a kutyáknál nem okoz egyáltalán olyan jellegű problémát például ha apját-lányával párosítják, mint embernél... akkor a kutyák biológiája elképzelhető nem csak leheletnyit tér el az emberétől. Persze ez részemről is csak elmélet. Így inkább várom a Te érveidet.
Hogy érdemes-e, szerintem megoszlanak a vélemények. Én ahány embert kérdeztem, annyiféle választ kaptam. Volt, aki magát az ivartalanítást is ellenezte. Megkérdeztem az állatorvost, többet is. Ők sem értettek egyet. Volt mindenkinek jó és rossz példája minden esetre.
Nem volt egyszerű a döntés. Nálam még az nem volt mindegy, hogy csak a petefészkét veszik ki, vagy a mindent.
Hosszabb gondolkodás után azt az orvost választottam, aki azt mondta, hogy a petefészkét és a méhét is kiveszi.
Az első tüzelés után lett megműtve. Ennek már 6 éve. Szerencsére azóta is jól van, nem bántam meg, hogy megvártam az első tüzelést.
Én úgy gondoltam, hogy ha már tüzelt, akkor teljesen felnőtt.
Lakásban tartott kutya. A tüzelést simán letudta. Szerencsére semmi baja nem volt és állterhes sem lett.
Azóta is sok történetet, kutatást, tapasztalást olvastam, de továbbra is úgy gondolom, szüksége van arra, hogy teljesen "beérjen".
Én, úgy gondolom, hogy a következő kutyámnál is meg fogom várni az első tüzelés végét.
Nem egyszerű a döntés.
Mit írnak, mivel érvelnek ezek a kutatások, amik alapján nem támogatod az ivarérés előtti ivartalanítást? Konkrétumok?
(nem vagyok egyik pártján sem, de ha már vita, kérdés feltevés, akkor járjuk már körbe normálisan..)
24#: Egyresz én kérdezek em allitok, maareszt az állatorvosok igencsaknagy százaléka gondolja hasonlóképp. Termeszetesen ma elterjedtebb az a nézet, azonnal ivartalanitsd ahogy tudod, de a hormonok a kutyaknal talan meginkabb előjönnek mert alapvetoen osztonlenyek. Az meg végképp fura h bizonygatnom kene a hormonok fontosságát ( hozzateszem irtam is milyen fura dolgokat illetve karokat okozhat annak bőséges megléte vagy hiánya). Linkelgessek esettanulmanyokat? Belegondoltam mar h mondjuk 5 ev múlva kijön egy tanulmány, h a korai ivartalanítás micsoda karokat okozott a multban? Akkor mi lesz? En nem tudok Ennyire mwgbizni a tudomány ezen részében mert honaprol honapra változik. Ertem én h bizonyosság nincs pontosan ezert is kérdeztem elméleti sikon, még a normálisabban idekommenteloket is megossza ( es itt nem a birka leckefelmondokra gondolok).
Elnezest a helyesírási hibákért telefonról irtam.
Nem tudom honnan veszed, hogy elterjedtebb a korai ivartalanítás. Magyarországon biztos hogy nem. Mit befolyásol a kutyába a hormonok (magas számú) megléte - mert ahogy mondtam, azok megvannak attól még, ha korán ivartalanítják, csak a mennyiség változik, ami az ivarérésért felelős. Vagyis hogy majd tudjon tejet termelni a szuka ha kell, hogy elég nagy legyen a méhe, hogy tüzeljen stb stb. Mi van ha ezek nincsenek? Kutyában. Nem emberben.
Igen, kérlek linkelj esettanulmányt. Erre várok már mióta. Konkrétumot sosem írsz.
Ezt végül elolvastad?
100val talani ilyeneket, ahogy 500 évvel ezelőtt totális bizonyotekokat mutattak be azert h a föld lapos es wgettek meg boszorkányság miatt embereket, mert mertek kwrdezni/megkerdojelezni akkor biztosravett dolgokat. Te azok koze tartozol mar bocs akik elfogadják azt amit ele tolnak es nem is gondolkodik el valoban ez e a legjobb döntés.
Rosszul kene ereznem amiatt, mert korbejarom a témat es próbálom eldönteni mi az én szeretett kutyamnak a legjobb? Költői túlzás lesz, de ha neked azt mondjak a kutyának jot tesz ha kihuzzak a fogat mert akkor nem tud harapni es biztosan nem altatjak el akkor te azt is megteszed, mert bizonyos emberek azt állítják? Közben meg vannak akik epp az ellenkezőjét. Mar bocs, de szerintem birka vagy onalo vélemény nelkul es kérdésre nem válaszol a szajkozod mas véleményét. Ez elszomorít.
Komolyan nem is hulye ötlet miert nem huzatod ki a fogat csak szetrag mindent, szuvasodhat, letorhet, sérülést okozhat(amiert el is altathatjak, lehet nem fog, de jobb megelőzni ezt hisz miert tenned ki ennek a kutyad. Remelem erted az analógiát az általad felsorolt különféle betegségek es e kozot) es sok pénzbe is kerülhet az egeszsegesen tartása. A tápot ugyiscsak nyeli, vagy felpuhitod neki tejjel. Gondolj bele mennyi dologtol megkomeled magadat es a kutyadat. Na ez h hangzik?
Termeszetesen mielott rohamléptekkel mennel kihuzatni a fogait kerlek ne tedd csak viccelek. Remelem a kutyaddal kapcsolatos egyébb döntéseket jobban korul szoktad jarni, nem csak " a tobbiek is beugrottak a kutba hat én is" mentalitassal hozod meg a donteseid. Hozzateszem anyám mar 7 évesen se fogadta el azt a kifogást, h " de az osztály tobbi tagja is..." engem önálló gondolkodásra neveltek es ebbe ez is beletartozik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!