Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne hagyja...

Mit csináljak, hogy ne hagyja ott a feladatot? Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég kezdtünk el a kutyámmal agilityzni. Ügyes, lendületes kutya, de egy idő után átvált: kimegy a pálya szélére játszani és lop magának egy játékot, vagy leül inni, szaglászik stb.

Minden más helyzetben jól irányítható, póráz nélkül sétálunk az utcán, sokat kirándulunk, nem szokott világgá szaladni, behívható, stb. Most viszont feladta a leckét, mintha kifordulna magából: otthagy a pálya közepén, elvonul játszani, stb. és nekem kell visszahoznom.

Szerintetek mi a baj, miért "szemétkedik"? Én arra gondoltam, hogy lehet, hogy kevesebbet kellene egyszerre gyakorolni, mert túl gyorsan lesz dekoncentrált, vagy megunja a feladatot, vagy már a jóég se tudja... Amúgy ügyes, lendületes, ha egyszer sikerül rávenni arra, hogy visszajöjjön és dolgozzon, akkor minden megy, mint a karikacsapás. Sok dicséret, sima, játék stb.

Mit rontok el?


Köszönöm!



2016. máj. 16. 21:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Amúgy másfél éves.
2016. máj. 16. 21:43
 2/3 anonim ***** válasza:
Az agility edződ mit mond?
2016. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszerre kevesebbet kéne, plusz meg kéne találnod mi az amire motivált a kutya:

- speckó kaja, speckó játék (labda vagy húzogatós, ez se mindegy) amiket csak ott kap,

- edzésen boxban van és csak akkor veszed ki a boxból ha agility van, különben bent van

- megkérsz valakit fogja meg és látványosan játszol más kutyájával

- mielőtt megcsináltok egy kombinációt, nagyon-nagyon felpörgeted, aztán hang nélkül, de lendületesen vezeted és amikor jól megcsinálta, újra kurjongatva örülj neki. Sok kutyában nincs alapvető drive, ergo azt olyankor nekünk kell pótolni, a saját energiánkból.

2016. máj. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!