Egy ivartalanított kutya nem lesz nagyobb eséllyel cukorbeteg?
Életemben nem hallottam még ilyenről. Van cukorbeteg kutya, de nagyon ritka, és nincs köze az ivartalanításhoz.
Amúgy embernél hogy van, az alacsony hormonszint okozza a cukorbetegséget, vagy más ok miatt járnak együtt (pl. ugyanaz okozza mindkettőt, vagy a cukorbetegség tesz be a hormonoknak)?
Csak a saját tapasztalataimat tudom neked válaszul írni.
Mindig voltak kutyáink, macskáink és mindig ivartalanítva volt mindegyik.
Mi nagyon figyelünk és vigyázunk az állatainkra, akik hosszú életet éltek és élnek.
Lujzi kutyánk 18 évesen, Cirfi cicánk 21 évesen halt meg.
A nagytestű kutyáink, akiknél 10-11 év a várható élettartam, 14-15 évesen mentek el.
Most is van két 10 év feletti kutyánk és 15 éves macskánk.
Soha egyik állatom nem volt cukorbeteg.
Én viszont az vagyok, idegalapon, .... pedig nem vagyok ivartalanítva! :)
Igen, valószínű a kutyák remélhetőleg azért nem lesznek ilyen esetben, mert nem nagyon találkoznak cukorral.
Egy cukorbeteg kutyát ismerek, aki már inzulinozva van, na őt elég rendesen elhízlalták. Sütike, csokika, kenyerek, stb...
Nekem is egy nagytestű kutyám van, most lesz 12 éves, remélem még nagyon sokáig megmarad, nagyon vigyázok rá.
Öhm, a cukorbetegségnek nincs sok köze a cukorfogyasztáshoz. Se a kialakulásának, se a kezelésének.
"A cukorbetegség (diabetes mellitus), vagy rövidítve diabétesz, a glükóz feldolgozási zavara, aminek oka a hasnyálmirigy Langerhans-szigetei által termelt inzulin nevű hormon hiánya, vagy a szervezet inzulinnal szembeni érzéketlensége (inzulinrezisztencia), relatív inzulinhiány, vagy mindkettő. Az abszolút vagy relatív inzulinhiány következtében, mivel a sejtek inzulin hiányában nem képesek a glükóz felvételére, a vércukorszint megemelkedik, ezek együttesen okozzák a betegség fő tüneteit.
A diabetes mellitus magyarul „mézédes átfolyás”-t (cukorvizelést) jelent a görög „διαβήτης” = „átmenet, átfolyás” és a latin „mellitus” = „mézédes” szavak összetételéből, a szervezet anyagcseréjének krónikus megbetegedése. Az elnevezés a két fő tünetre, a cukor vizelettel való fokozott kiválasztására és a megemelkedett vizeletmennyiségre (polyuria) utal." (wikipédia)
Az elhízásnak van köze, ami leginkább cukrokkal érhető el embernél. A zsírok tárolnak bizonyos hormonokat, amik belezavarnak az anyagcserehormonok természetes termelésébe.
Megzavarja a hipofízis visszacsatolásos folyamatát, és akár részleges üres sella is kialakulhat. Csak a kutyáknál ezt nem nagyon tudom, mennyire hasonló az emberéhez, ott is meg kell legyenek ugyanezen szervek, de mint pl sok vitamint is elő tud állítani a kutya, amit az ember már régen nem, a hormonoknál nem tudom, mi a helyzet náluk.
Nem lettem szakértő. Az ejelén nem tudtam, hogy embereknél mi köze van a nemi hormonoknak a cukorbetegséghez. De a cukorbetegségről tudtam, hogy nincs köze így telibe a cukorfogyasztáshoz, volt cukorbeteg rokonom, meg cukorbeteg kutyát is ismertem, szóval egy alap tudásom van, plusz tudom használni a wikipédiát.
Az elhízást meg tökre el lehet érni zsíros és szénhidrátdús cuccok fogyasztásával is, könnyebben is, mint a cukorral. Az amcsikhoz képest pl. itthon lószar a cukorfogyasztás, mégis baromi sokan elhíznak, mert a szalonnát meg a tésztát viszont szeretjük. A kutyák nemi hormonjaihoz viszont ennek az egésznek még mindig nincs köze, az ivartalanítástól nem fognak elhízni :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!