Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől vásárolt kutyánkn...

Tenyésztőtől vásárolt kutyánknak választás és tápváltás óta megy a hasa kisebb-nagyobb szünetekkel (3 hete). Milyen tápot javasoltok? Többi lejjebb.

Figyelt kérdés

Csirkés dog chow-val, és csirkés pedigree-vel nevelte a tenyésztő felesben keverve. Én, mikor elhoztuk bárányos-rizses Euro Premium tápra váltottam, egy hétig felesben kevertem a fent emlitett kotyvasszal. Elejétől picit ment a hasa, majd egyre jobban, és jobban. A tenyésztő azt javasolta, hogy váltsak vissza neki ezekre, legalább ideiglenesen, de akárhova megyek, mindenhol konkrétan lehülyéznek, hogy ilyen vacak táppal akarom etetni a kutyámat. Természetesen nem akarom ilyennel etetni, bár ezt kevésbé értik meg, csak ideiglenes megoldás lenne, hogy legalább fejlődjön valamennyit, mert eléggé megállt szegény. Viszont úgy néz ki, hogy ezt, az amúgy nagyon dicsért tápot valamiért nem tolerálja. Nem tudjuk hogy vajon a báránnyal van baja, vagy vmi más összetevővel, de emiatt felmerült, hogy nem merünk neki más gyártótól se bárányosat venni, bár az érzékeny kutyáknak az jó, nekünk ezek szerint mégse. Milyen tápokat javasoltok? ( Josera, Kennel's Favorit, Brit Care... ilyen kategóriájút keresünk kb árban, és minőségben.....)

Előre is köszönöm.



2016. ápr. 5. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Tuti tenyésztő lehetett, ha alja tápokon nevelte...

Fokozatosan váltottál? Nagyon gyenge tápról jóra nagyon óvatosan szabad csak, mert megviseli a kutyát.

Másik tápot próbáltál? Amiket felsoroltál, azokat például.

2016. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Ja, nem fokozatosan, látom, az lehetett a baj. A régi táphoz először csak kicsit kell belekeverni az újból, aztán minden nap egy picit többet, nem rögtön felesben.

De simán lehet, hogy csak ezt a márkát nem tolerálja a kutya, próbálj mást.

2016. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én is kiakadtam h ezzel nevelte:(

Ő javasolta h felesben keverjem, ezek szerint kar volt. Nem mertem mást, amíg nem tudom h a bárányos a baj vagy csak erős a táp.

2016. ápr. 6. 08:49
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Akármilyen katyvasszal is volt a tenyésztőnél etetve a kölyök, az új helyen nem az az első, hogy azonnal másféle tápot nyomunk eléje.Se felesbe, se fokozatosban.

Mivel 3 hete nem rendeződött a széklete, talán először pár nap diétáztatni kellene. Talán még egy bélflórajavítás is beleférne a menübe. ha normál lesz végre a végtermék, addigra döntsd el mivel akarsz etetni . Ugye, a hasmenéses kiskutyát nem oltotta az orvos mostanában?

2016. ápr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

milyen fajta? csak mert vannak alapból érzékenyebbek.

ne felesben kezd el adni, hanem még kisebb arányban. a brit care amúgy nagyon jó az áráért, orvosi minőségű (állatorvos mondta nekem).

ami nem mindenkinek jön be, de nekem segített a kutyán, hogy mikor elkezdtem keverni a tápot, kapott mellé egy kis rizst. azzal könnyebben állt át. mikor már csak az új tápot kapta, lassan elhagytam a rizst. valami probiotikum is jót tenne, állatorvos tud adni, esetleg a normaflore is jó, ha más nincs.

2016. ápr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Pár napig főtt rizs,csirkemell,sárgarépa.


Ha pár nap (3-4 nap) alatt nem látsz javulást akkor vidd el dokihoz.


Nekem régebben még az orvos mondta,hogy akár tápot rizzsel is lehet szoktatni.


Ha már nem megy a hasa akkor sima rizshez egy kicsi táp,majd szépen növelni a táp adagot a rizst meg csökkenteni.


Nekem tapasztalat,hogy a régi tápot akarod meg újat keverni egy rizses diéta után megint menni fog a hasa. Többször tapasztaltam már 13 éve vannak kutyáink.


Nekünk annó egyik kutyánk tenyésztője olyan táppal etetett amit én még a környékünkön sem találtam semmilyen boltba. Neten rátaláltam.De sajnos csak 15-20 kg-os kiszerelésben lehetett rendelni. Mondom a kistestű kölyök kutya 1 év alatt nem eszik meg ennyit a tápból csak ránk rohadna.


Kaptunk kb 1 kg tápot,hogy áttudjuk szoktatni az újra,mi nagyon fokozatosan csináltuk,de sajnos így is hasmenése lett. A tápja elfogyott. Nem tudtunk olyat venni amit kapott. Aztán ismerős mondta,hogy Eukanuba junior érzékeny gyomrú kutyáknak valót adott pár hónapig a kölyöknek. Mi is kipróbáltuk. Mivel drága volt tényleg 2-3 hónapig vettük.Eleinte rizzsel kevertük,rizses diéta után és minden hasmas nélkül sikerült átváltanunk :) mikor meg fogyóban volt a táp vettünk Pro Plan halasat érzékeny gyomrú kölyök kutyáknak valót( kimérve tudtuk venni olcsóbban)Imádta és nem volt probléma átállt :)


Most 5 éves és mindent elpusztít :D bármilyen tápot ehet fokozatos váltás nélkül nincs hasmenése :D


A fent említettetek közül a Brit care szerintem nagyon jó,próbáld ki! Én idős kutyát etettem brit care seniorral ugye,de mivel kistestű nem tudta elrágni a tápszemeket,kicsit fogatlan :/ Viszont a széklete jó volt tőle!


De a kölyök tápok kis szeműek szoktak lenni :)

2016. ápr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, hogy foglalkoztok a problémámmal!!! Sajnos mindenen túl vagyunk már:(

Ugye első kiakadásom, hogy 7,5 hetesen kellett elhozni, ami nem lenne gond, ha az első oltását nem 7 hetesen kapta volna. Mikor ezt láttam, már majdnem visszakoztam, de annyira rég vártunk, és annyira szeretettel vártuk, hogy legyintettem rá. Kérdeztem a tápot, kaptunk 1 kilót. Ő is kérdezte milyet vettünk, és erre föl javasolta a felesben etetést. Már aznap este felesben adtam neki, és köv naptól természetesen el is indult a hasa. Rögtön ment a hasfogó, és onnantól kezdve folyamatosan kapja a probiotikumot. Mivel a hasmenése nem múlt el teljesen, csak jobb lett, így elkezdtem neki mászkosra főtt rizst keverni a táphoz. Amíg adtam jó volt, és így be is tudtuk oltani. Aztán jött a baj, újra elkezdett menni a hasa oltás után kb 4 nappal. Pár nap alatt átcsapott véres hasmenésbe. Természetesen többször látta orvos, székletmintát is vizsgáltunk. Tiszta. A tápanyag felszívódási zavartól az egyik füle felállt, pedig nem szabadna neki,és nem is olyan vérvonal. Border Collie a kutyus, és red-merle, ami érzékeny színnek számít, na de hogy ennyire???

Most ismét gyógyszerezzük, lassan, de javul. Nagyon kiakadtam, mert előtte olyan mocskolódásokat hallgattam végig, hogy miért ne vásároljak szaporítótól kutyát, ezért mentem egy kennelbe, és erre tessék. Természetesen amióta a csirkés pedigreet felesbe keverjük vissza neki hogy rontsuk a kaját, azóta megy újra jobban a hasa, így tényleg marad a rizs, és csmell, répával, mert ezt már nem bírom, komolyan mondom.

2016. ápr. 10. 21:14
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát kíváncsi lennék, hogy ez melyik kennel... Csak hogy ne ajánlgassam senkinek :/ Ha privátban megírnád, azt megköszönném.

Amúgy kipróbálhatnátok a nyers kaját is (BARF), van ismerősöm, akinek nagyon érzékeny gyomrú a kutyája, de a nyerstől semmi baja. Nem biztos persze, hogy nálatok is beválik, de egy próbát megérhet.

2016. ápr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha már ment a rizses diéta, utána nyugodtan lehet az új tápot adni. A keverés csak akkor él, ha nincs hasmars és folyamatos tápevéssel álltok át az újra.
2016. ápr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a bcknek lehet érzékeny a gyomra, sajnos egyre gyakoribb. én is azt csinálnám, hogy rizsdiéta és nagyon fokozatosan hozzáadni a tápot. viszont szerintem valami más is állhat a háttérben, talán bekapott valami vírust, az én felnőtt kutyám is összeszedett nemrég valamit, az orvos azt mondta, hogy most nagyon terjed... neki is riszdiéta volt elég sokáig, kefírrel, és lassan kevertem csak hozzá a tápot (nagyon lassan, pedig alapból simán odaadom neki az új tápot, minimális keveréssel). quamatelt kapott az orvosnál és immunerősítőt (vetri dmg, nagyon drága de nagyon jó is, én a helyedben megpróbálnám, ártani nem árt, de lehet felturbózná egy picit). szóval rizs, immunerősítő, kefír, probiotikum (ártani sohasem árt!) és idő... ennyit tudok ajánlani, nekem ez vált be.
2016. ápr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!