Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek, hogyan értetnéte...

Mit tennétek, hogyan értetnétek meg a kutyátokkal, hogy nem játszhat az addigi barátkutyával, mert megnőtt?

Figyelt kérdés
Pireneusi hegyikutyám van, 12 hónapos, és eddig, ahova kijártunk kutyafuttatóba, két eddigi játszótárs gazdája eltiltott a kutyájától, mondván az enyém túl nagyra nőtt, nehogy bántsa az övét. A kutyák játszanának továbbra is, kergetőznek, bukfenceznek, de a gazda beleordított ma az arcomba, hogy takarodjunk, mert megmondta, túl nagy a kutyám, és baj lesz.Egyébként tacskókkal , kisgyerekekkel , mindenkivel szelíd fajta, egy fehér maci, csak ennek a border collisnak van baja vele.Én sem értem, mi a baj, és a kutya sem, és mindíg odaszalad örömmel, amiből ma lett a konfliktusom, hogy ne engedjem el a mezőn futni, ha ők ott vannak.

2016. jan. 22. 16:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Az én kutyám is játszik minden féle fajtákkal, a 2 kg-os picikkel is, még le is hasal hozzájuk, hogy a méretkülönbség ne zavarja. Nagyon szelíd fajta, ha tépik a szőrét foggal, azt is hagyja. a borderben az a baj, hogy rávicsorgott keményen, és erre az enyém is visszaszólt, és mély, öblös a hangja, szóval ijesztő. De első szóra , egy másodperc alatt abbahagyta, és jött hozzám. Ilyesmi azért másnál is előfordul, de mivel nem harci kutya, nem harap, csak ugat. A pasas meg egy agresszív, beszédében is felismerhetően idegbajos pali, aki hirtelen haragú.
2016. jan. 24. 16:32
 12/17 anonim ***** válasza:
Erről eszembe jut egy régebbi munkahelyem, amit 6 pireneusi őrzött. A főnökömnek meg volt egy szaporítótól mentett, idegbeteg csivavája. A hat "medve" nem, hogy kárt nem okozott neki, de ha az egyik megelégelte volna a csivava idegbeteg viselkedését és kicsit meg akarta fegyelmezni, a társai megvédték a csivit.
2016. jan. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Két amstaffom van, avagy két birkatürelmű, mindennek hízelgő malac.

Mentünk le a Dunához, látok messziről egy óriási, dagadt nőt, két patkányméretű borderrel (ha látná őket egy valamirevaló border collie-tulaj, égnek állna a haja...), ahogy frizbiznek, ugatnak, szóval tipikus csaholós, temperamentumos típusú kutyák voltak.

Én pórázon vezettem az enyéimet, direkt kikerülöm őket, erre az egyik border megmerevedik, majd kilő, mint egy rakéta, és ráront a szukámra: ordít, mint aki megőrült, belecsíp a kutyám seggébe, csahol. A nő odarohan, elkapja a kutyáját, megölelgeti, és elkezd velem kiabálni, hogy miért jövök DIREKT erre két ilyen kutyával... Mondom ez közterület, egyébként póráz nélkül nem sétáltatunk parkon belül kutyát. Nekem esik, hogy az enyéim akkor is "harcikutyák", meg is ölhették volna az övét. Én a hátam mögé löktem a kutyáimat, és beijesztettem a nőnek (aki az én 50 kilóm négyszerese), hogyha nem takarodik a vonyító korcsával a vérbe, a kutyát eltaposom, belé meg akkorát rúgok, hogy kidurran a zsír a belén.

Puffogott egy sort, húzta a száját, de elment.

Egy nő-nő közötti párbaj nem annyira veszélyes, mintha egy férfival kell így leállni, pláne egy ilyen agresszorral. Kérj segítséget, egy nagydarab, jó kiállású férfi sok barmot meggyőz, hogy nincs igaza.

Kitartást! Éljenek a nagy kutyák! :)

2016. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem a kicsi kutyákra kell haragudni, hanem a hülye gazdára :)
2016. jan. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
52%

Én a helyedben elkerülném őket, amennyire csak lehet. Minket már egy futtatóra kiutáltak meg kinőtte a többi gazdi szerint biztonságos méretet, illetve azért mert túl játékos szerintük (igen, akkor jó voltam, amikor a sajátom mellett még két kutyával labdáztam, hogy a gazdik tudjanak trécselni a padon).

Azóta egy másik helyre járunk, ott meg egy másik kutyás kerülgetünk: egy idősebb hölgy, három mentett kutyája van. A nevelésükre semmilyen energiát nem fordít, mert ők már eleget szenvednek, miért is stresszelné őket tovább azzal, hogy bármit is elvár tőlük. Az eredmény: három halálstresszes befeszült, ugatós kutya, akik vadásznak a többi kutyára. A gazdának nem lehet úgy köszönni, hogy az egyik ne kezdjen éktelen ugatásba és vergődésbe. A gazdi persze nem csinál semmit, mert ez a falka így működik szerinte és az én kutyámat nem akarják befogadni ezért kergetik folyton. Nem kell befogadniuk, kerüljük őket messzire. :)

2016. jan. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat, legalább megnyugodtam, hogy mindenhol vannak hülye emberek, és nem csak az én nagy macimmal szórakoznak. Persze, sosem a kutyára haragszom, mindig a gazdival van a baj, hogy a hozzá nem értését agresszióval vezeti le.
2016. jan. 29. 08:07
 17/17 anonim válasza:

Nekem egy kis tacsim van. Sose bántotta még nagy kutya! Igaz nagy hévvel szaladnak felé akkor nemes egyszerűséggel közéjük állok hogy én legyek a villámhárító (persze jatekbol jonnek nem tamadasbol) mert már műtötték gerinccel és nem szeretnénk még egyszer. DE! Sose ordibalnek rá így másra! Ha olyan kutyával találkozunk akiről tudom hogy nagyon agresszívan játszik az én kis kutyámnak akkor egyszerűen elkerülöm. Nem értem az ilyen gazdákat... Ha zavarja őket, vagy féltik a kutyájukat menjenek ők onnan. Én is ezt teszem. Ne foglalkozz vele! Engedd el nyugodtan ahhoz a kutyához ne engedd. És kész. Közterület ott lehetsz ahol akarsz. Ne ő mondja meg.

Amúgy meg rossz kutya nincs csak rossz gazdi!

2016. febr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!