Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek, hogyan értetnéte...

Mit tennétek, hogyan értetnétek meg a kutyátokkal, hogy nem játszhat az addigi barátkutyával, mert megnőtt?

Figyelt kérdés
Pireneusi hegyikutyám van, 12 hónapos, és eddig, ahova kijártunk kutyafuttatóba, két eddigi játszótárs gazdája eltiltott a kutyájától, mondván az enyém túl nagyra nőtt, nehogy bántsa az övét. A kutyák játszanának továbbra is, kergetőznek, bukfenceznek, de a gazda beleordított ma az arcomba, hogy takarodjunk, mert megmondta, túl nagy a kutyám, és baj lesz.Egyébként tacskókkal , kisgyerekekkel , mindenkivel szelíd fajta, egy fehér maci, csak ennek a border collisnak van baja vele.Én sem értem, mi a baj, és a kutya sem, és mindíg odaszalad örömmel, amiből ma lett a konfliktusom, hogy ne engedjem el a mezőn futni, ha ők ott vannak.

2016. jan. 22. 16:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, hogy mikor vette meg a futtatót. Csak mert ő nem intézkedhet, meg tilthat ki senkit, ha egyszer közterület. Nem kötelező a kutyáknak játszaniuk, de te ne csicskulj be neki. Ha nem tetszik, hogy ott vagytok, akkor elmehet a búsba. Ne hagyd, hogy valami random Kiss Pista utasítgasson.

Amúgy a collie hol kicsi? Nyilván a tiéd nagyobb, de azért nem 1,5 kilós csivava, hogy egy tavaszi szellő eltörné kettőbe.

2016. jan. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Manka68 ***** válasza:
100%
A mi kuvaszunk a mai napig is tökéletesen eljátszik a boxer barátnőivel... Itt is akad némi méretkülönbség, még sincs hiszti, hisz a kutyák ismerik egymást, és a futtatóban egy falkaként működnek, vigyáznak ránk és egymásra. :-) A másik gazdával próbáld megértetni, hogy nincs igaza. Azért te nagyon figyeld a kutyádat, nehogy a játék átmenjen komolyba.
2016. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem lehet vele beszélni, majdnem megvert, 3 cm-re az arcomba ordított, hogy takarodjunk a kutyámmal, mert baj lesz. Többiek csodálkoztak, és ők is megijedtek, nagyon féltem én is, hogy megüt, mert emelte a kezét, és fröcsögött a nyála. (én 48 éves nő vagyok, ő kb 30 éves ffi)
2016. jan. 22. 19:13
 4/17 Neltarion90 ***** válasza:
Az egy paraszt én feljelenteném becsületsértésért... Már csak azért is oda vinném a kutyám továbbra is. Megütni már csak nem fog egy ilyen butaság miatt, én ebből indulnék ki. Ha neki nem tetszik a te kutyád " takarodjon" ő ahova akar, biztos nem hódolnék be neki a helyedben...
2016. jan. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

nem engeded mezőn oda a saját kutyádat, ennyi. Ha övé szalad oda, az más. Futtatón meg kapja be, mit képzel egyáltalán?


Ha nagyon durva fazon simán mondhatod, hogy rendőrt hívsz mert ez már garázdaság és zaklatás is egyben.


A border collie meg azért nem egy olyan kicsi kutya.

2016. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha ennyire idióta az ember, akkor én megpróbálkoznék esetleg egy jól szituált férfi ismerőssel hatni a lelkére, hogy márpedig a kutyafuttató közterület, illetve amíg a kutyád nem tesz semmilyen kárt az övében addig maradjon csendben, vagy menjen máshova ha nem tetszik neki a helyzet.
2016. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, igyekszem elkerülni a pasast, de az a baj, hogy ugyan abban az időben hozza a kutyáját, és sosem pórázon. Ha a sajátomat megkötöm a mezőn, nem tud szaladgálni, akkor minek menjünk ki, ugye? Magyarul, ő röhög a markában, szaladgál a kutyája, a mienk meg pórázon nézelődjön? Ha meg ránkmászik az ő kutyája, ha morog és kapkod a fogával, félő, hogy vissza fogja kapni, hiába kölyök a pireneusink.Egyébként egy domináns border collie-vizsla keverék, 3-4 éves az övé.Mindkettő szuka.
2016. jan. 23. 15:39
 8/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Most kutyafuttató, vagy mező? Mert a kettő tök más :D

Ha kutyafuttató, akkor takarodjon ki ő, hisz az ő kutyája provokálja a tiedet...vagy zavard el a kutyáját, ne másszon a tiedre, ez alap :)

Ha mező, akkor egyszerűen engedd el a kutyádat, és ne engedd oda a borderhez...gondolom elég nagy a mező, hogy elférjetek rajta ketten :D Keressetek másik kutyás barátokat.

Ja, ha a mezőn odafut a tiedhez a border, először szólj a gazdájának, hogy fegyelmezze a kutyáját, mert zaklatja a tiedet...ha ez nem megy, zavard el te

2016. jan. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
a borderes félelmét megértem (én is az vagyok), mert azért hiába közepes fajta, nem egy óriás és egy ennyivel nagyobb fajta heves játék közben tényleg okozhat sérülést, akarata ellenére is (gerinc és társai komolyan sérülhetnek). viszont ha eddig normálisan játszottak a kutyák, akkor nem értem a félelmét, plusz a stílusa is elfogadhatatlan. ha ennyire nem akarja, akkor hívja el a kutyáját és ne engedje oda a tiédhez. én inkább elhívnám a kutyámat a te helyedben tőle, majd talál másik barátot a kutyád (normális gazdával), szerintem nem éri meg a hisztit, ilyen idióta gazdával...
2016. jan. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én meg 15 kilós keverék gazdija vagyok mégis hagyom 40+ meg 50 kilós kutyákkal játszani. Sőt, csivavás ismerősöm is van és az meg hagyja az argentin doggal játszani a kutyáját, bár ott már tényleg figyelni kell :)


Nyilván fel kell mérni, hogy melyik kutyának milyen a játékstílusa meg a temperamentuma, de egy bordert azért nem fog egy nagy kutya csak úgy simán hopp kettétörni.


Summam summarum a kérdésben szereplő üvöltöző gazda nem teljesen normális, már a stílusát tekintve...

2016. jan. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!