Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit rontok el? (Kutya szobatis...

Mit rontok el? (Kutya szobatisztaság és séta)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11 hetes tacsimnak végre megvan az összes oltása, így ma volt az első sétáján. Eddig a lakásban végezte a dolgát, földkupaccal az erkélyre valamennyire kiszoktattam, de bőven kerül "meglepi" a lakás különböző pontjaira. Bántást nem kap, de ha az erkélyen piszkol, akkor nagy dicséret jár.

Sok mindent olvastam a szobatisztaságról, ami nekem új dolog, mert az eddigi kutyáim félig benti, félig kinti életmódot folytattak, és egyértelmű volt a kezdetektől nekik is, hogy kintre kell piszkolni. Most új helyen lakom, nincs kinn, mindenki azt mondta, a sétálgatások alkalmával a kutya magától megszokja, hogy kintre kell elvégezni a dolgát. Ez igaz?

Ma volt az első séta. Tudom, ma még nem kell csodát várni, meg figyelmeztettek, hogy valószínűleg nem fog egyelőre lenn piszkolni. De minden várakozásomat alulmúlta a séta. A kutyát semmi nem érdekelte, nem szaglászott, nem érdekelte a környezet, csak tiszta pánikban azon igyekezett, hogy felmásszon az ölembe. Pulcsi volt rajta, nem fázhatott nagyon. Hiába az automata póráz, mögöttem két lépéssel bandukolt, engem nézett és néha megkaparászott, hogy vegyem fel.

Persze nem piszkított sehova.


Ez rossz jel? vagy ne temessem még a dolgot? Mikorra tanulunk meg tisztességesen sétálni? Neki az elsődleges energialevezetése az lenne, ha sétálnánk, illetve a közeli futtatóban játszanánk.

A szobatisztaság is aggaszt. Jó lenne látni már valami rendszert. Tudtok segíteni?

Bármilyen tippet örömmel fogadok.


(Aki viszont annál többet nem tud szajkózni, hogy nem való nekem kutya, az jobb, ha bele se kezd).



2015. dec. 22. 12:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszi!


Nem szaporítótól van, hanem fajtamentőktől. Ovi csak kb két hónap múlva fogadja, de tervben van.

2015. dec. 22. 13:00
 12/13 anonim ***** válasza:
Még felnőtt kutya (két és fél éves) is nehezen fogadta el, hogy 1. elköltöztünk, három napig panzióban laktunk, egy szobában. Mivel örökbefogadott volt, nem tudtam, hogy szobatiszta-e, de az volt. 2. A kerti házát nem akarta felismerni az új helyen, új kertben, nem akart belemenni, csak amikor előkerült a költözési rumliból a matraca. 3. Séta pórázzal (nem flexi), ismerje meg a környéket és a környékbeli kutyákat. Az nem baj, ha ugat, válaszol nekik, úgyis kérdezni fogják, ki vagy, mi vagy? Ezt a dumálást éjszaka szokták folytatni. Vak vakvak vak stb. 3. Ha megszokta a környezetet és biztonságosan behívható, el lehet engedni futni. De csak akkor és nem forgalmas út mellett. 4. Nincs szocializálva, mert fél a többi kutyától, az enyém inkább vagánykodik, de nem fél. De ő nyolc hónaposan mentett kutya volt, menhelyen nevelgették.
2015. dec. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

akumi:

a kölyökkutyáknak alapból hámot ajánlanak első körben, főleg ha a kutya kistermetű.

oviban biztos mondani fogják, hogy nyakörv ( ha nem az van) és fix póráz, mert a hámmal és/vagy flexi pórázzal nem fogod tudni megtanitani laza pórázzal, láb mellet sétálni

2015. dec. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!