Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire Terrier vagy...

Staffordshire Terrier vagy Dobermann az erősebb?

Figyelt kérdés

Magához/egymáshoz viszonyítva. Harapáserősség,gyorsaság,kitartás,izomerő?


Netán,ha összeverekedne ez a két fajta melyik nyerne? Nagy átlagot véve hisz inkább egyedfüggő.



2015. nov. 30. 21:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Ez egyedfüggő. A doberman gyorsabb, ruganyosabb, valamivel tömegesebb, a staffi az arányait tekintve izmosabb és szívósabb. A harapásuk kb. ugyanolyan erősségű.


Ha összeverekednének az nyerne, amelyik előbb találna olyan fogást, amivel a másikat blokkolja. De az is lehet, hogy az egyik annyival dominánsabb lenne, mint a másik, hogy egyből behódolnának neki.


A staffi dajkakutyázását én sem értem. A pásztorkutyáknál hallottam már ilyen kifejezést, hiszen ott előfordul, hogy a kisbárány, kecske, stb. összebújik a kutyával. Anno az Állatkertben pl. komondorok nevelték azokat az oroszlánkölyköket, amiket az anyjuk nem fogadott el, őket nevezték dajkakutyának.

2015. dec. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Közben meglett a megoldás, annyi a történet, hogy az amcsik rábízták a gyereket a kutyára, mert sose bántotta volna, viszont bármitől megvédi. De ettől még nem erre tenyésztették ki, és elsősorban soha nem erre használták :)
2015. dec. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Nyers erőben gondolom a Stafford nyerne. Nem? Mindkét fajtából van egy kanom. Mindkettő nagyon domináns kezdetben voltak gondok de megoldottuk őket.A Staffi nalunk magasabban van a ranglétrán mint a dobi,pedig mindkettő elég erős testalkatilag fajtájához képest. A dobinak csak a méretfölénye ami felé billentené a mérleget. (Ezek mind a saját tapasztalataim)
2015. dec. 1. 10:39
 14/27 anonim ***** válasza:
Nyers erőben igen. De nem csak az erő számít.
2015. dec. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Dominancia tekintetében nem sokat számít az erő. Ha csak arról szólna, hogy ki tud kit megverni, akkor a legagresszívebb idegbeteg kutya lenne mindenhol a főnök, az meg ugye nem egy életbiztosítás a falkára nézve.
2015. dec. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Érdekel a téma nagyon is. Mik lehetnek a főbb tényezők egy dominancia harc során? Gondolom ha mindkettő domináns akkor jön szóba,hogy ki milyen erős
2015. dec. 1. 11:19
 17/27 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy a dominancia az esetek többségében nem harccal dől el. Ha harc van, akkor ott valószínűleg két kb. egyformán domináns egyedről beszélünk, akiknél nem egyértelmű az általános viselkedésükből a rangsor - vagy legalább az egyik idegbeteg, vagy fél, vagy szocializálatlan, vagy simán csak kamaszodik, stb. Általában ha két normális lelkivilágú kutya találkozik, gyorsan felmérik egymást, és az esetek többségében másodpercek alatt megállapítják, hogy kinek hol a helye.

Az én 12 éves kutyámhoz pl. ovin az összes kölyök meg kiskamasz hason csúszva puncsolva megy oda, és a felnőttek is tiszteletben tartják, egyszerűen mert olyan a viselkedése, a kisugárzása, hogy érzik, hogy itt ő valami nagyon komoly arc. Holott világéletében utálta a konfliktusokat, soha nem verekedett, még rászólni se szeret senkire, igazi királylány, aztán mégis.


A verekedésnél meg az van, hogy az esetek nagy százalékában nem megölni akarják egymást, csak testtel meg vehemenciával, akaraterővel küzdenek, komoly harapás nélkül, sok hörgéssel és nyállal, amitől gazda betojik, de valójában vigyáznak egymásra. Hiszen egy komoly verekedésben mindketten meg fognak sérülni, az meg nyilván nem jó üzlet, ha a győztes ugyan jól megveri a másikat, de nem tud lábra állni két hétig. Illetve evolúciósan sem egy nyerő taktika, ha két egészséges és erős egyed kiesik a falkából, csak hogy eldöntsék, ki a jobb. Szóval általában ilyenkor is csak megadásra hajtanak, nem arra, hogy haljon meg a másik. Az más kérdés, hogy nyilván belekapnak a másikba, meg bele tud akadni a foguk, úgyhogy kisebb sérülések előfordulnak, esetleg egy-két lyuk, de nem harapnak rá direkt izomból egymásra.

Persze nyilván ha az egyik nem teljesen százas, vagy valami félreértés történik közöttük, akkor eldurvulhat a helyzet, és akkor számítanak igazán az ilyen dolgok, amikről beszélsz, hogy ki tudja jobban elkapni a másikat meg több sérülést okozni, de ez sokkal ritkább, mint az egős verekedés.

2015. dec. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
39%
9es a pitbull lett kitenyésztve dajkakutyaként. Gyerekekre vigyáztak és utánna használták emberek ellen,majd be lett tiltva és a hülye emberek vitték harcoltatni más kutyákkal,majd szerencse a kutyaviadalokat is megszüntették. Nézz csak utánna.!
2015. dec. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Muti már egy darab hiteles forrást kérlek, amelyik ezt írja, és elmagyarázza, hogy akkor miért lett ilyen a kutya, és miért nevezték el pitbull terriernek, mikor se a pince, se a bika, se a patkányfogás nem igazán kapcsolódik a dajkasághoz :)
2015. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Emberek ellen ráadásul soha nem is használták őket.


Az egész pitbull/staffordshire fajta kb. 150-160 évvel ezelőtt kezdett el kiakalulni, a régi angol bulldogból. A bulldogokat használták bikák ellen, de miután ezt betiltották elkezdték a kutyákat egymás ellen verekedtetni. Itt kijött az, hogy a 40-50kg-os bulldogok a bika ellen ugyan jók voltak, de egymás ellen lomha, kevésbé látványos harcokat vívtak. Így elkezdték a méret és súlycsökkentést más fajták bevitelével. Így jöttek létre az ún. half&half kutyák, majd a bandogok (nem a mai bandog) és a terrierek bevitelével szép lassan a bullterrier fajták. Majd későb az amcsik megalkották az amerikai pit bullterriert, aminek a kiállításra szelektált verziója lett az amstaff.


A régi angol bulldog pedig közben szépen kihalt. Legközelebbi rokonai a német boxer (régi angol bulldog - és a szintén kihalt müncheni boxer keveréséből), a bullmasztiff (régi angol bulldog - angol masztiff keverése), az amerikai bulldog (régi angol bulldog és amerikai fajták keverése) és persze a kis termetű bullok (bullterrier, angol staffordshire bullterrier, amerikai pit bullterrier, amerikai staffordshire terrier).

Ja és persze a modern angol bulldog, amit a mopsz bekeverésével értek el.

2015. dec. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!