Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a leonbergik...

Igaz, hogy a leonbergik ennyire jámborak?

Figyelt kérdés
Soha életemben nem hallottam a fajtáról egészen tegnapig. Egy ismerősöm ismerőséhez mentünk ahol két hatalmas kutya volt. Én azonnal berezeltem, mert alapjáraton félek a kutyáktól. Szólt a gazda, hogy semmi vész, a légynek sem ártanak. Kb 10 perc mulva meg már elvarázsolva dögönyöztem azokat a hatalmas állatokat. Azt mondta a gazdi, hogy ők fajtajellegük alapján ilyen jámborak, ez igaz? Mert először a nagy termet alapján elég ijesztő jószágok.
2015. szept. 20. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
az meg milyen állat?
2015. szept. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen. A leonbergik azért "speciálisak", mert őket címerállatnak tenyésztették ki. Nem voltak őrző védők, nem voltak vadászkutyák. Náluk az volt a lényeg, hogy jól mutassanak.
2015. szept. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy ezt olvasd el :)


[link]

2015. szept. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úúúúúúúú végre valakit érdekel ez a fajta! A kedvenc kutyafajtám (az egyik kedvenc) :)))))

Tapasztalatból mondom, hogy csodálatos teremtmények. Annyira imádnivalóak, hogy azt le sem tudom írni. Imádják a gyerekeket, a gazdik barátait, mindenkit. Barátságosak, jámborak, jóindulatúak, soha nem kell parázni tőle, hogy megkapnak, ha felemeled a kezed, stb (jó amúgy ez igaz a legtöbb kutyára:D), de a kertet nagyon tisztességesen őrzik. Gyönyörű a hangjuk, a futásuk, elragadóak.

Csendes, békés, jámbor, méltóságteljes, elragadó, csodálatos, gyönyörű..végtelenségig tudnám őket dícsérni.

De persze nem a jófogáson található 20.000 Ft-os leókról beszélek, hanem az igazi, tenyésztői kutyákról :))))


Ha megteheted, akkor mindenféleképpen legyen egy az életed során (már ha tetszik egyáltalán a fajta), mert nem lehet mellélőni velük :))))

2015. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Milyen lelkes vagy :D Nem fér bele sajnos az életvitelembe egy kutya, de ha majd lesz, akkor észben tartom amit mondtál. Egyébként tetszik, engem is lenyűgözött
2015. szept. 20. 20:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ilyenek. Tesóméknak volt ilyen. Remek kutyák, gyönyörűek, vagy még jobb szó a fenségesek. Viszont házőrzőnek egy-két kivételtől eltekintve alkalmatlanok.
2015. szept. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!