Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő vagy szaporító?

Tenyésztő vagy szaporító?

Figyelt kérdés

Tudom mi a különbség a kettő között,csupán annyi érdekelne hogy egy igazán jó tenyészetben jóval 150ezer Ft fölött van egy kiskutya ára és a barátom szerint ez túl sok pénz.Szerintetek mi éri meg a legjobban: igazán jó tenyésztőtől vásárolni méregdrágán a kiskutyát(rengeteg pénz tényleg plussz még az állatorvosi költségek), egy nevenincs ember kiskutyáit megvenni aki olcsóbban adja a kölyköket(de pl. megmutatja a szülőket és tudja bizonyítani az egészségüket).

Barátomnak van egy spánielje most 8 éves és a piacon vettük egy "szaporítótól" de soha nem volt beteg és nagyon jó természetű kutya,míg a legjobb barátomnak egy törzskönyves kutyája van és már 2 műtéten is túlesett.Hogy is van ez?



2015. jún. 19. 23:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

+1 menhely

Nekem a keverék kutyákkal volt a legkevesebb problémám a törzskönyvesek mind betegesek voltak. Amúgy meg nagyon nagy egyed szám kell hogy genetikailag valoban lehessen szűrni és sokk generáció.

2015. jún. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Statisztikailag jelentősen nagyobb esélyed van tenyésztőtől egészséges kutyát vásárolni, aki valóban olyan lesz, amilyet szeretnél, mint szaporítótól. Ez nem zárja ki annak az esélyét, hogy szaporítótól szerezz épkézláb kutyát, csak hát ha benyúlsz egy halom szapis kölyök közé, akkor nagyobb eséllyel veszel ki a halomból beteg vagy egyéb módon nem megfelelő kölyköt, mintha tenyésztőtől való halomból választanál.

Másrészt a 150.000-res kutyához jár az egészségügyi garancia is.


Googleba beírod, hogy tenyésztő vs szaporító, 1000 összehasonlító táblázat van.

2015. jún. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A barátodnak igaza van, tényleg nagyon sok pénz. És nagyon sok munka is van amögött a kölyök mögött. De ha 150 ezerért vennétek tévét, akkor valószínűleg azt mondaná a barátod, hogy ez olyan jó tévé, hogy ennyiért nagyon megéri. Talán egy mobiltelefonnál se azt nézné, hogy a kínai piacon pult alól ugyan ilyet lehet kapni 20.000-ért is. Érdemes elgondolkozni ilyenkor, hogy valyon az emberek (pl. a barátod) értékrendje a helyén van-e?
2015. jún. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
65%
Azért a jóval 150 fölött erős túlzás, valójában 100-120 körül a legtöbb fajtát megkapod.
2015. jún. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg nem, nem sok pénz. Nem azért, természetesen nincs mindenkinek a bőre alatt is pénz és abszolút értékben lehet mondani egy mondjuk akár havi fizetésnyi összegre, hogy sok pénz, de azért hozzá kell tenni, hogy normális esetben ez kb havi ezer forint a kutya teljes élettartamára. Hacsak nem valami kistestű kutyáról beszélünk, akkor ennek a sokszorosa a normális táplálása is. És akkor még jönnek az orvosi költségek, élősködők elleni védekezés, ez is kb a duplája, ha egészséges, ha nem, akkor határ a csillagos ég.


Szóval havi ezer forintról beszélünk nagyságrendileg, ez a kutya ára, gondolkozzon el mindenki, milyen hülyeségre költ ennyit, amire nem mondja, hogy drága.

2015. jún. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ez a 2 megoldást van, hanem: vagy veszek egy jó tenyésztőtől egy kölyköt, törzskönyvvel, garanciával, ahogy kell; vagy örökbe fogadok a menhelyről. Szaporítós kutya pont olyan keveréknek minősül, mint a menhelyi, tehát plusz pénzt én a szaporítónak nem adnék, hanem akkor már a menhelyet támogatnám, ha nem fajtatiszta kutyát szeretnék.

Mondjuk ha 150 ezer a kiskutya ára, az csak relatív sok pénz. Mi van, ha lesz egy komolyabb betegsége? Akkor ennek akár többszörösét is ott lehet hagyni az állatorvosnál. Soha nem a kutya vételára a nagy tétel, hanem utána 10-15 évig eltartani, és jól tartani.

2015. jún. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is menhelyi kutyust fogadnék be (sőt, többször szerettem volna befogadni engem örökbefogadó, utcai, nyilvánvalóan kóbor ebet, sajnos mindig külföldön történt a dolog, és egyszer csak az adminisztrációs nehézségek tartottak vissza tőle, egyszer meg nem voltam olyan élethelyzetben, hogy vállalhattam volna).

Amúgy nem értek egyet sem azzal, hogy a tenyésztő feltétlenül jó körülmények között tartja a kutyáját, és feltétlenül egészséges lesz (nekünk az első kutyánk volt tenyésztőtől, 1 éves korára teljesen megvakult, nem vállalták a műtétet, ennek ellenére 14 éven át velünk volt), míg szaporítónál feltétlenül fordítva kell ennek lennie. (Mindkettőre láttam nagyon érdekes példákat.)

2015. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Utolsó: Továbbra sem állítja senki hogy a TK-s kutya az hibátlan lesz vagy hogy nem lehet semmi betegsége. Annyit viszont tudhatunk hogy ez a legminimálisabb "garancia"(ha lehet ilyet mondani egy élőlényre) az egészségére és jó génjeire.


Nagyon elcsépelt szakálas téma ez már de akkor még egyszer: A szaporító haszon szerzésből gyárt kiskutyákat nem azért mert örömét leli benne vagy mert lehetőleg kiemelkedő képességű kutyákat szeretne szelektálni. Tény továbbá hogy a szaporított kutyák jóval nagyobb valószínűséggel lesznek betegek. Aki csak szimplán egy kutyát szeretne, miért nem hoz a menhelyről? Mondom ezt úgy hogy szaporított "fajtatiszta jellegű" kutyám van.

2015. jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!