Hogy is van ez a törzskönyv kérdés?
A kérdésemet egy másik ihlette, ez: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6893944-kinez..
Én is azt vallom, hogy ha valaki fajtatiszta kutyát akar, az vegyen tenyésztőtől, de az ottani válaszok alapján eléggé elbizonytalanodtam. Mindenki azt fújja, hogy a tenyésztők becsületesek, minden kiskutyának jár a törzskönyv még akkor is, ha valami hibája van, és nem tenyészthető tovább, és akkor is, ha egészséges, semmi baja, csak hobbikutyának akarják adni. Itt viszont olvasni, h van amikor a tenyésztő nem jelenti be az egész almot. Ezek alapján a tenyésztők sem megbízhatóak, hiszen nem tudhatjuk, valójában honnan vannak a kölykök. A törzskönyv elvileg erre garancia.
Ezért ne vegyél törzskönyves kutyát, kedves kérdező. 10-12 éves korában úgyis csak altatás lesz a vége a dolognak. A tenyésztők nem hobbikutyát, hanem egy "szépségkutyát" hoznak létre marha nagy genetikával. A jó dolgokra nem is összpontosítanak, mint például a terelési készségre, csak az számukra a jó, hogyha fajtagyőztes lesz a kutyájuk a kiállításon. A tenyésztők is csak a pénzért csinálják, meg a genetikáért.
Volt egy spánielünk és egy labradorunk. Mind a kettő 20 000 Ft volt. Nem tudtuk hogy szaporítótól vannak. Gyönyörű környezetben voltak, az anyuka kedves volt, minőségi tápra volt szoktatva. A spániel 14, a labrador 17 évig élt. Nem mindenki feltétlenül szaporító aki mondjuk a Jófogáson veszi a kutyáit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!