Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kapják fel ölbe a...

Miért kapják fel ölbe a kistestű kutyáikat gazdáik, vagy indulnak el más irányba, ha meglátják német juhász kutyusomat?

Figyelt kérdés
2015. febr. 28. 20:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az én kutyám fél a csivaváktól, mert egyszer megtámadta kettő. Én sajnos nem tudom felkapni a 25 kilóját. Viszont, mivel bullterrier, mindenki fél tőle.
2015. febr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Amikor otthon vagyok a szüleimnél és a kutyájukat sétáltatom, akkor én is mindig ölbe veszem, mert nincs kellően megnevelve és "arcoskodik" egyfolytában. Ugat és meg is morogja még a nála 3x nagyobb kutyákat is. Nem feltétlen a te kutyáddal van bajuk.
2015. márc. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ne is foglalkozz velük, nem érdemes. Nagyon sok az idióta kutyás, legyen kicsi vagy nagy kutyája!

Szerencsére normálisak is akadnak szép számmal, velük ismerkedjetek :)

2015. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Valószínűleg amiért az én németjuhászommal való séta közben is felkapják.. és kimondottan örülök neki. Habár alapvetően senkit sem támadna meg a kutyám, barátságos, jól nevelt, előfordulhat hogy valaki vagy valami mégis agressziót vált ki belőle. Az enyém 6 éves, 1 éves kora óta van nálam. Ebben az 5 évben egyetlen egyszer fordult elő, de a lényeg, hogy előfordult, hogy egy kis mopszra rá akart támadni. Nem lett baj, hiszen pórázon volt, visszatartottam, de igen nehéz volt. Fogalmam sincs, miért csinálta. Pedig más kutyákkal kijön, jót játszanak, barátságos, szótfogad mindig, tudja a vezényszavakat: ül, fekszik, és a legfontosabbat, hogy NEM. Egyszer egy motorozó kisgyerekre is eléggé morgott, ha nem megy el, talán meg is támadja... Szintén nem tudom miért, hiszen senki mást nem bánt, emberbarát. Talán volt valami szag rajta vagy a motor hangja.. nem tudom. Szóval hiába van alapból megnevelve a kutya, ilyen előfordulhat. Még ha nem is sűrűn. Mondom, nekem az 5 év alatt ez a két esetem volt. Szóval örülök igazából, ha felkapják a kiskutyát, ha elkerülnek. Kicsit talán rossz érzés is, hogy félnek tőlünk, de inkább ez, minthogy aztán valami baj legyen. És nagyon utálom, ha valaki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját.
2015. márc. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Elég gáz a szituáció, talán a második válaszoló fejtette ki jól.


Nekem kistestű a kutyám úgy neveltem, hogy nem kapdosom föl, de ha idegen nagytestű kutyát látok és 1-2 perc alatt fölmérem a reakciókat. A kutyám abszolute megadó típus, nem szívesen kerülök, de ha úgy látom, akkor inkább igen, illetve ő maga is egészen jól reagál, tehát ha kerül akkor kerülünk.


Meg kell érteni a kiskutyásokat is, hiszen mint ahogy már elhangzott egyik kutya nyakában sincs tábla miheztartás végett.


Inkább nézzenek csúnyán, vagy tegyenek megjegyzést, mintsem hősködésből tragédia legyen...

2015. márc. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 icu75 ***** válasza:
100%
Egy történetet írnék ide(de nem okulásul) Nekem amerikai bulldog szukám van amit egy időben szoktunk sétáltatni este,egy ismerősöm fehér boxer kanjával,természetesen póráz nélkül,mindig ugyanúgy egy hatalmas lakótelepi kört megyünk. Rendszeresen abban az időben egy füves részen van két idősebb hölgy ,mindkettőnek kicsi és szőrös kutyusuk van(az egyik palotapincsi). Mindig elmegyünk mellettük a kutyáinkkal kb,20 méter a távolság a kutyák között. A mieink sosem akartak odamenni mégis ahogy feltűntünk szinte vezényszóra kapták fel a kutyáikat. Engem az elején nem zavart,ők tudják...De amikor már hónapok után a kb 30.sétánál is ugyanígy történt,gondoltam egyet,mondom a boxeres társamnak tudod mit mi is vegyük fel a kutyánkat amikor ők felkapják az övéiket és sétáljunk el így előttük. Meg is tettük. Először óriásira meredt szemmel néztek ránk,majd nevetni kezdtek,meg persze mi is. Ezután az eset után sosem kapták fel a kutyusokat ha mi közeledtünk. Jó lenne ha a kutyások összetartanának és persze minden kutya meg lenne nevelve mérettől függetlenül. Én is a nagyobb testű kutyákat kedvelem igazán,de elfogadom hogy van akinek a kisebbek jönnek be és tudom hogy egy nagytestű kutya egy törpe termetűnek komoly sérülést okozhat még játékból is, senki ne engedje oda a kutyáját egy másik kutyához annak gazdája beleegyezése nélkül,még játszani se!
2015. márc. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!