Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok közel...

Milyen kutyát ajánlotok közel 80 éves szüleimnek, akik nem rég veszítették el a spánieljüket?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát szeretnének amelyiket nem kell nyíratni, nem ugat túl sokat és nem hajlamos a betegségekre. S persze olyan fajta kéne amelyik beéri annyi mozgással amire a kertben lehetősége van.Szóval békés, nyugodt kutyust szeretnénk nekik! A spánieljük nagyon okos volt, de most olyan kutyát szeretnének ami nem igényel sok gondozást.De persze legyen legalább olyan értelmes!
2008. aug. 24. 10:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy kölyökkutya ilyen korú emberek mellé már egyáltalán nem ajánlott. Én mindenképpen egy már kiforrott személyiségű felnőtt kutyában gondolkodnék, aki túl van a kölyökkoron és lehiggadt kissé. Szerintem vedd fel a kapcsolatot a spániel mentéssel (ha ez a fajta már bevált náluk), hátha tudnak olyan kutyáról, aki megfelelő lehet nekik.


[link]

2008. aug. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Sztem nem spánielben gondolkodnak, mert az az egyik olyan fajta, ami állandó kozmetikázást igényel.

Én menhelyről hoznék kutyát, ott a gondozók meg tudják mondani, hogy meliyk milyen vérmérsékletű. Sztem valamilyen keverék kutyussal jobban járnának.

2008. aug. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a beagle lehet még jó, ha nem spánielt szeretnének. A vasadi menhelyen úgy tudom, van egy idősebb, fajtatiszta beagle kan.


[link]

2008. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Vagy esetleg golden retriver? Ha van kert, szerintem az ideális lenne.
2008. aug. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez tegnapi beírás netes fórumban foxi fajtamentőktől, nekik ideális lehet:


"Babar kb. 4 éves simaszőrű foxterrier úr. Csömörön, majd Budapesten kóborolt, eredeti gazdája nem került elő.

Babar a megtestesült bölcsesség, megfontoltság. Nyugodt, kedves, szelíd, gyerekszerető. Más kutyákkal, cicákkal is jól elvan. Nem rombol sem a lakásban, sem a kertben. Szobatiszta, nem ugat feleslegesen, szépen sétál pórázon, ügyesen utazik autóban.

Ivartalanítva, azonosító chippel, oltva, parazitamentesen, bolha- és kullancs elleni védelemmel ellátva keres igényes, a fajtát kedvelő, a kutyát családtagnak tekintő, a lakásba beengedő gazdit, ahol foglalkoznak vele, sétálni, kirándulni viszik, azaz a gazdákkal együtt élheti mindennapjait. A chip és kombinált oltás igen kedvezményes árát kérjük el hozzájárulásként örökbefogadáskor. Tel.: 0620/373 40 86, 0630/ 240 91 67 "


Kép róla:


[link]

2008. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Kérésre közvetítem:


Illatosról kb 3 éve örökbefogadott kutyusnak kell SOS befogadó, mert idős néni gazdija meghalt és a lakást felszámolják, ott nem maradhat. Nem elég trauma neki ez, a rokonság nem tart rá igényt, ha a héten nem sikerül elhelyezni, visszaviszik az Illatosra.

5 év körüli, fekete, hosszúszőrű tacskó jellegű, kedves, aranyos, lakást és kertet is kedvelő, szobatiszta, jól nevelt kislány. Ha jól tudom ivartalanított is.


Képek róla itt:

[link]


Pártfogója SOS segítséget vár, elhelyezni nem tudja:

20-223-5219"

Ő biztos, hogy nyugodt kutyus, eleve idős gazdija volt.

2008. aug. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem is menhelyen nézz utána a kutyának.Nem érdemes háznál megvenni egy fajtiszta kutyát mikor a menhelyen rengeteg kutya vár örögbefogadásra.Sok kutyát a helyhiány miatt el is altatnak. :(

Különben is állítólag a keverékkutyák a legjobbak.Nemnagyon betegednek meg mert a fajtiszták hajlamosak különböző betegséget elkapni.

Nekem egy fajtiszta kutyám van és két keverék kutya és véleményem szerint a keverékek jobbak a fajtiszta kutyámmal több problémám van mint a két keverékkel.

2008. aug. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Na és a westie-hez mit szólnál?

Okos,értelmes könnyen tanul stb...

2008. aug. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
HAJRÁ PICUR!!!!!!!!!!! Őt válasszátok!!!!!!!!
2008. aug. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Spánielt azért nem szeretnének mert nem nagyon tudják már elhordani nyíratni.A beagle-ről azt hallottam hogy nagy a mozgásigénye és elég ugatós,igazak ezek a hírek?Sajnos, szüleim nem tudják sétáltatni, max a kertben tudna mozogni, elég az neki?A menhely nagyon jó ötlet!

2008. aug. 24. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!