Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket szeretitek jobban?

Melyiket szeretitek jobban?

Figyelt kérdés
Na szóval a keverék kutyákat szeretitek vagy a fajtatisztát ? Én inkább a keveréket ( nekem van 2 keverékem) és csupán azért mert egy keverék kutyából nincs több az igazi egyéniség és imádni tudnak !! a fajtatisztával nincs semmi bajom csak hát abból nagyon sok van ! és a keverékek hálásak hűségesek persze a többi kutya is lehet az ! nektek erről mi a véleményetek ?
2010. febr. 12. 15:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
ugyanúgy, mindkettő lehet gyönyörű és ronda
2010. febr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
Nekem eddig csak keverék kutyáim voltak. Most van egy német vizslám. Semmi különbséget nem éreztem köztük, mert mindegyik szeretett és én is őket.
2010. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Egyformán szeretem mind a kettőt. Van törzskönyvezett fajtatiszta kutyám és mentett keverékem is. Igazából más más "célra" való mind a kettő. Ha valaki csak egy társra vágyik az hozzon el egy menhelyről kutyát. Segít az állaton és a menhelynek is. De én például utcáról is szedtem már össze kutyát. Ivartalanítottam azóta is velem él. Ha pedig valaki komolyan gondolja a kutyázást akár ki állításra akar vele járni vagy tovább tenyésztési célra vásárol kutyát annak elengedhetetlen a törzskönyves kutya. Szaporítótól pedig semmiféle képen nem szabad kutyát venni mert csak arra buzdítjuk őket hogy tovább gyártsák a kutyákat és amúgy is keverékek. Akkor már inkább a menhelyi vagy utcán össze szedett kutya. Szóval én mindkettőt ugyanúgy szeretem valóban egyéniségek a keverék kutyák is. Aranyosak tudnak lenni a maguk módján épp úgy mint a fajtatiszták :) Továbbra is lesz keverék kutyám amit menhelyről hozok el, de fajtatiszta kutyám is lesz mert mint másnak nekem is megvan az imádott kutya fajtám/fajtáim :)
2010. febr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Fajkutya, egyszerűen azért, mert ott nagyjából tudod, hogy milyenek az alaptulajdonságok (nyugodt v. pörgős, ugatós v. nem, stb) És persze, tudod, hogy mekkora lesz. (régebben jártunk kiállításokra is, ebből is adódik hogy a fajkutyára voksolok). Viszont a keverékeknél kisebb a valószínűsége egy betegségnek, ami egy fajtatisztánál talán gyakrabban előfordul.
2010. febr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat persze nekem is van egy fajta tiszta Pomerániaim egyikük között sem teszek különbségek mindegyik bent lakik velünk a lakásba és mindet szét szekíroznám ha hagynák imádomőket :)
2010. febr. 12. 16:28
 6/22 A kérdező kommentje:
imádom őket *
2010. febr. 12. 16:28
 7/22 anonim ***** válasza:
71%

Mindkét fajtának vannak előnyei és hátrányai is, szóval én egyformány szeretem, ha az enyim :) (Nem mintha az idegen kutyákkal bajom lenne, ha jól neveltek, de legalább nem viselkednek támadólag.)

Keverék: álítólag okosabbak, de ezt nem tudom biztosra, de az biztos, hogy a betegségekre immunisabbak. Viszont nem tudod, hogy mekorák lesznek és milyen alaptermészettel.

Fajtatisztánál pedig ismered az alaptermészetet, a méretet. Sajnos betegséget könnyebben elkapnak.

2010. febr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
a sajátomat:)
2010. febr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyát szeretek de nem minden kutya tetszik, és nem mindegyiket szeretném hogy a saját kutyám legyen. Remélem ez nem bűn.

Nekem fajtatiszta kutyáim vannak. Van pár fajta amibe szerelmes vagyok. Ezen kívül pedig hobbim a kutyázás, a versenyek (nem kiállítás!!). És hát egy pár versenyre nem tud törzskönyv nélkül, meg amikor kiveszel egy keverék kiskutyát a menhelyről akkor nem tudhatod hogy mibenn lesz tehetséges! Míg ha pl terelni akar és veszel egy bordert akkor azért van rá némi biztosíték hogy lezs ösztöne. Vagy ha pl őrző-vdőzni akarok és veszek egy német juhászt, akkor nagyobb eséllyel lesz hozzá ösztöne. A keverék kutya az kicsit zsákbamacska. De anyukámnak és a nővéremnek is van keverék kutyája, mert ők csak kedvencnek tartják. És nincs velük semmi bajom. Amúgy a kedvenc fajtáim: mudi, dobermann, ausztál juhász.

És minden kutyának saját, különleges egyénisége van! Akkor is ha fatjatiszta! Az peidg egy nagy tévedés, hogy egyformák! Szerintem két egyforma fajtájú kutya is ordítóan különböző még messziről is. Legalább nekem... A hálásság és hűség is ugyanez! Ismertem keverék kutyát aki csak arra várt hogy nyíljon az ajtó és már szökött is ki! Ez a jellemétől függ, és a neveléstől meg különböző körülményektől. Ha pl van egy keverék kutyád aki kint van megkötve és rá sem nézel akkor nem fog hozzád ragaszkodni! De ha van egy fajtatiszta akivel sokat játszol, neveled, szeretgeteg akkor hálás lesz! Remélem érted. Ez nem fajtától függ. Csak annyiban hogy vannak olyan fajtájú kutyák akik makacsabbak és önállóbbak.

Szóval szerintem a keverék és a fajtatiszta kutyák egyformán jók és okosak, csak az egyik embernek ez tetszik, a másiknak meg az.

2010. febr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat !
2010. febr. 12. 17:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!