Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szóval nyakamba sóztak egy...

Szóval nyakamba sóztak egy idegbeteg kiskölyköt?

Figyelt kérdés

Kaptam egy ismerősömtől egy staffi kölyköt, ajándékba, mert a többit állítólag megvették, és ezt még egy hónap múlva se vitték el, így nekem ajándékozta!


Tudom, persze miért nem kértem a törzskönyvet, meg a többi igazolást, hogy honnan van a kölyök... Nos menhelyről hány kutyát hoznak el tkval?

Nekem nem a papír számít!


És a kutya furcsa. Néha játéknál menekül előlem, mintha meg akarnám verni. Néha összerezzen, és bekuporodik a sarokba! Utána meg semmi baja!


Az állatorvos megnézte és azt mondta, lehet ideggyenge, mert Ő is furcsálja némelyik viselkedését egy egy tesztre!


Szóval nyakmba sóztak "ajándékba" egy idegbeteg kiskutyát?

Tudták, hogy baja van ezért nyomták oda nekem?



2015. febr. 15. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Igen.
2015. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos se nem kutyakiképző, se nem etológus, hogy ezt megállapítsa. Az állatorvosok semmilyen képzést nem kapnak kutyanevelésből, kutyaviselkedésből. Távhit h ő bármit is tudna.


Látatlanba nem lehet kijelenteni róla h ideggyenge. Ami biztos, és inkább ez a valószínű, h mindenféle szocializáció kimaradt a kutya életéből, nem találkozott különböző emberekkel, szituációkkal, ingerekkel, valószínű semmivel. Ha elpasszolták, mert nem tudták megvárni a megfelelő gazdit - nem is akarták, akkor azt is lehet feltételezni, h a kutya alapjáraton idegesítette őket, így megeshet h kapott nem túl kedves szavakat is.


Amit tehetsz: szakember és kutyaovi majd kutyasuli, minél több helyre vinni, minél több szituval megismertetni, pozitív megerősítéssel növelni az önbizalmát, elkezdeni vele klikkerezni és figyelni arra h milyen viselkedésekre erősítesz rá, és mi az amit ignorálsz. Tanulja meg a nem szó jelentését, de tudd utána kioldani is. Ha ezeket nem tudod hogyan, akkor mindenképp kutyasuli javasolt, lehetőleg egy jobb fajta..

2015. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem sózták a nyakadba, nem volt kötelező elhoznod. Tk-t meg csak tenyésszemlés, fajtatiszta kutyák kölykei kapnak, a szaporítók ezzel nem foglalkoznak. Az orvos nem fogja megállapítani, h ideggyenge-e, kiképző kell hozzá, ahogy előttem is írták.
2015. febr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem a papír számít,erre számíthatsz,ha szaporítótól hozol el kutyát.Attól,hogy ajándėk ,nem lesz egészségesebb.Nyilván láthatták rajta,hogy más a viselkedése,mint a többi kölyöknek,vagy már kezdett kiöregedni abbõl a korból,amikor még pėnzért elsózhatják.Az ilyen,ha nem nálad,a menhelyen köt ki,vagy a gyepin,ahol meg a körmüket rágják,hogy valami hozzáértő gazdit találjanak neki.Viszont még kicsi ahhoz,hogy kijelenthesd,idegbeteg.Lehet,hogy csak nem hozza a fajtára jellemző viselkedést,amit sajna,tévesen sok gazda elvár a még kölyök kutyától.Menjetek kutyaoviba,majd suliba.Az sokat segíthet,főleg ha tényleg gyengébb az idegrendszere.
2015. febr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A gyenge idegrendszer címkét az emberek előszeretettel sütik rá, a szocializálatlan és/vagy érzékeny kutyákra. Az ideggyengeség nem olyan gyakori mint ahányszor ezt a szót hallom egy kutyával kapcsolatban. Az egy egész más történet, h ha a gazda mondjuk egy szenzitív kutya lelkivilágát nem tudja kezelni, és amiatt a kutya nem hozza az elvártat, adott esetben összeomlik a nyomás alatt - de attól még nem ideggyenge.
2015. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 neige ***** válasza:

Az utolsó hozzászólással egyetértek, lehet, hogy a kutyád a szokottnál érzékenyebb habitusú, de hiszen te sem voltál körültekintő, ugye?

A saját pszichológiáddal foglalkozz egy kicsit, te hogyan állsz a kutyához, melyek azok a mozdulatok, hangok, játékok, amik kiváltják a bizalmatlanságot?

Vidd kutyaoviba, megfigyelheted a többi kölyök viselkedését, a tiéd pedig tanul majd - bizalmat is, veled szemben.

2015. febr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!