Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kilövik a kutyákat az...

Tényleg kilövik a kutyákat az erdőben?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy sok vadász ezzel szórakozik. Kinéztem pár túraútvonalat, de nem tudom, hogy tényleg mindenhol ilyenek a vadászok, vagy ezek csak egyedi esetek? Neki merjünk vágni egy erdei túrának? (Nem turistaúton szeretnénk menni, hanem rendesen az erdőben, a fák között...) - Mielőtt megkérdeznétek, nem, nem a 40 centis hóban gondoltam kirándulni, hanem majd ha jobb idő lesz :)
2010. febr. 11. 13:46
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Igazad van hogy jó lenne de nem így van tehát ahhoz kell alkalmazkodni ami a helyzet. A kutyára vigyázni kell, nem csak lelőhetik, hanem meg is sebesítheti magát, a vadat, vagy a vad őt, eltévedhet örökre, megeheti a rókáknak kitett csalit. Nem gondolod hogy a nem lakott területen még nagyobb a veszélye hogy szembejön veletek valamilyen állat? Te nem félted a kutyád? Szerintem ez pont a kutya miatt van, hogy nem szabad elengedni, mert sosem számíthatod ki hogy mit tesz akármilyen jó kutya... Ez a kutya érdeke hogy vigyázzunk rá.
2010. febr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Kérdező amiről Te beszélsz az vadaskert. Ilyenek vannak nálunk is,oda be sem tudsz jutni. Külföldön se úgy van,hogy csak ott vannak szarvasok,hanem ott egy tenyésztett nagyobb állomány van összesűrítve kissebb területen.

Nappal egyébként nagyon ritkán találkozol vadásszal a területen.Inkább a délutáni,kora esti illetve a hajnali órákban tartózkodnak kint. Ugyan ez a hivatásos vadászra nem igaz,ő bármikor bárhol felbukkanhat.

A baj nem azzal van ha egy mezőn futkároztok,játszotok,napoztok a kutyával. A baj ott kezdődik ha felveritek az erdőt,a nappal pihenő vadállományt zavarjátok.

Minden esetre ha féken tudod tartani a kutyádat akkor nem lehet ebből baj. De azt azért elárulom,hogy nem olyan nagy buli a turistaútról letérni és a dzsindzsásban kavarogni,ezt tapasztalatból mondom. Az erdőben az avar pedig ápol és eltakar,akol megint csak komoly sérülést szerezhetsz Te is és a kutyád is.

Jobb ha az úton maradtok,és biztonságosabb is.

A jelölt.

2010. febr. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, jelölt, neked is :)

Persze, fő a kompromisszum. Nem csatangolnak el, nem olyanok, de akkor majd nappal megyünk és turistaúton, remélem, nem lesznek túl sokan. Első túrának a Cuha patak völgyét néztem ki :)

2010. febr. 12. 20:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!