Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kilövik a kutyákat az...

Tényleg kilövik a kutyákat az erdőben?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy sok vadász ezzel szórakozik. Kinéztem pár túraútvonalat, de nem tudom, hogy tényleg mindenhol ilyenek a vadászok, vagy ezek csak egyedi esetek? Neki merjünk vágni egy erdei túrának? (Nem turistaúton szeretnénk menni, hanem rendesen az erdőben, a fák között...) - Mielőtt megkérdeznétek, nem, nem a 40 centis hóban gondoltam kirándulni, hanem majd ha jobb idő lesz :)
2010. febr. 11. 13:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Igen de ez megyei jogú nagyváros :) Ez a kis szántóföld egy főút meg a vonat között helyezkedik el és még laknak is ott.

Amúgy nem neked írtam hanem a kérdezőnek hogy gondolta volna. :)

2010. febr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Bocs. :-)
2010. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Akiteki ***** válasza:
90%

Bármikor és bárhol képesek lőni a kutyádra, ha arra van kedvük. Barátnőm kutyáját a kapujuktól 100 m-re lőtték meg.

Inkább ne menj olyan helyre, ahol vadászok garázdálkodnak.

2010. febr. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Winner of Royal Hill ***** válasza:
55%

A normális vadászok nem GARÁZDÁLKODNAK!

De ezt az ilyen okostojásoknak hiába is magyarázom.

Marhára hőbörögtök,hogy jogotok van mindenfelé sétálgatni éjjel-nappal. Van,valóban van. De a földek(és az erdők nagy része is) magánterület! Ott viszont semmi keresnivalótok!Aki meg félti a kutyáját az tartsa pórázon,ugyanis az a szabályos.

Én nem vitatkozom itt a sok hozzáértővel,mert egészen más szemszögből látjuk a dolgokat. Ti nem tudtok meggyőzni engem,én meg nem vesztegetem az időmet azzal,hogy benneteket győzködjelek!

Üdv. A vadászjelölt.

2010. febr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim válasza:
14:05 na, te mindig csak jelölt maradsz!
2010. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Miért is professzorkám?
2010. febr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Hiába magántulajdon a föld, attól még a vad nem az. itt csak a kilövésről beszélünk, de leselkedhetnek ennél nagyobb veszélyek is, pl. az illegálisan lerakott csapdák. Én akkor mennék a helyedben kirándulni erdőbe, ha a kutya behivása 100%-os, és nem megy el tőled látótávolságon kivül.
2010. febr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Hát, ha az a fácán, nyúl és egyb vad rohangászhat az erdőben, a kutya miért nem? Ugyanúgy állat, nem? És még a fácánt meg nyulat sem lehet büntetlenül kilődözni az erdőben... Nekem kicsit visszás, hogy a kutyás sem az erdőben, sem a városban nem sétálhat szabadon, és ez csak a kutyára vonatkozik, semmiféle más állatra nincs ilyen szabály... A kutyának miért tilos MINDENHOVÁ mennie?
2010. febr. 12. 10:13
 29/33 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Huhh,kérdező nem értetted meg a válaszokat:S

Gondolom sosem hallottál még a vadgazdálkodásról és egyéb nyalánkságokról. Nem baj,nem vagy egyedül.

Bemehet a kutyád az erdőbe veled együtt. Hivatalosan csak pórázon. Az olyan kutyát amelyik nem behívható máshol sem engedünk el nem csak az erdőben nem.

A vadaknak az az otthonuk,a kutyának nem.

Mit szólnál hozzá,ha a vaddisznók a lakásodban randalíroznának?Nem örülnél neki Te sem.

Egyébként a vadászokon és a csapdákon kívül vannak még egyéb veszélyek is az erdőben. Mondjuk egy malacos koca,én attól félek nem attól hogy kilövik a kutyáimat. Ha malacos kocának fordul neki a kutya valószínűleg nem éli túl és Te is simán halálos sebeket szerezhetsz.

És nem ijesztgetni akarlak.

A jelölt.

2010. febr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Hát, én naívan csak arra gondoltam, hogy vannak területei az erdőnek, ahol vadásznak, ahol pl. a vadászlesek vannak, és akkor ha írok az erdészeti társaságnak, megmondják, hogy pl. márc 16-án az a terület zárva van. De ha mondjuk elmegyek a Cuha-patak völgyébe kirándulni, és teszem azt elhagyom a fő turistaútvonalat 100 m-re (tudtommal nem kizárólag a turistaúton lehet kirándulni) akkor jó lenne egy mezőn, ahol nincsenek turisták, de vadászok sem, egyet futkározni, napozni, játszani a kutyával. 20 km-re bármilyen embertől és lakott területtől... Az erdők azért értünk is vannak, nem? Legalábbis adóm egy százalékát minden évben az erdőgazdálkodásnak adom :) Szerintem azért valahol jogos felvetés, hogy jó lenne, hogy ha bejelölnének a térképen egy részt, hogy na, ide mehetsz kirándulni, de máshová ne menj.

Egyébként sok helyen külföldön (és szerintem Magyarországon is ) úgy van, hogy az a terület, ahol a szarvasok vannak, körbe van kerítve, és csak létrákon lehet átmászni a területek között. Ez Mo-on nem így van? Ausztriában és Szlovákiában legalábbis ezt tapasztaltuk.

2010. febr. 12. 12:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!