Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kilövik a kutyákat az...

Tényleg kilövik a kutyákat az erdőben?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy sok vadász ezzel szórakozik. Kinéztem pár túraútvonalat, de nem tudom, hogy tényleg mindenhol ilyenek a vadászok, vagy ezek csak egyedi esetek? Neki merjünk vágni egy erdei túrának? (Nem turistaúton szeretnénk menni, hanem rendesen az erdőben, a fák között...) - Mielőtt megkérdeznétek, nem, nem a 40 centis hóban gondoltam kirándulni, hanem majd ha jobb idő lesz :)
2010. febr. 11. 13:46
1 2 3 4
 11/33 Winner of Royal Hill ***** válasza:
70%

13:55-ös!

Arra nem gondolsz hogy a fővadásznak ez a munkája? A kutyának semmi keresnivalója az erdőben egyedül. Valószínűleg már nem először járt a kutya az erdőn-mezőn biztosan űzte a vadat. Ilyenkor a normálisabbja szól a gazdának hogy nem kellene egyedül hagyni a kutyát,mert baj lesz belőle. A gazdi meg flegmán,ne adj' Isten bunkón beszól és csodálkozik hogy a kutya másnap terítékre kerül.

Másrész meg a lakott terület határától nem Xkilométer,csak néhány 100méter a vadászterület kezdete,ahol már simán lehet lőni. Ha nekem nem hiszel nézz utána.

A vadászjelölt.

2010. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
14.05-nek: na látod, ezért érdekel, mert nem szeretnék véletlenül arra kóricálni, amikor nem lehet :) Ha hallom a fegyvereket, akkor már igencsak késő elhúzni onnan, nem?...
2010. febr. 11. 14:10
 13/33 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

A fegyverek hangja sok kilométerre elhallatszik. Egyébként tavasszal meg nyáron nem kell tartanod a hajtóvadászatoktól,azokat ősszel-télen szervezik.

Nyáron meg szürkület előtt ne menj az erdőbe,azt nem szokták szeretni a vadászok.

2010. febr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Winner of Royal Hill ***** válasza:
29%

Velünk megtörtént,hogy éppen disznóra ültünk ki a búzatarló szélére(saját föld sarkára),már jócskán szürkült,amikor is egyszer csak feltűnt egy idősebb pár egy német juhászkutyával. Fogalmunk sincs hogy honnan kerültek oda,nem a mi falunkból jöttek az biztos,mert nem ismertük őket. Majd megkérdezték mit csinálunk ott(ültünk a puskával az ölünkben,na vajon mit csinálunk???)Megmondtuk nekik,majd közölték,hogy ők azért tovább mennek és majd jönnek visszafelé is. Rá is telefonáltunk az egyik barátunkra,aki párszáz méterrel odébb ült,hogy figyeljen,mert mennek ezek az őrültek. Aztán szépen vissza is battyogtak egy fél óra múlva. De kérdem én mi keresnivalója van az ilyen elmebetegeknek a vadászterületen az éjszaka kellős közepén?

A vadászjelölt.

2010. febr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
90%

Ki van írva, hogy vadászterület?


Na hát akkor.

2010. febr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Winner of Royal Hill ***** válasza:
53%
Az ki van írva hogy éjjel sétálgass a puskás emberek között?
2010. febr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
90%
Le van kerítve? Ki van írva, hogy magánterület? Akkor meg ki tiltja meg az egyszerű, mezei halandónak, hogy akkor és ott sétálgasson, ahol épp kedve tartja? Vigyázzon a vadász, hogy hova lő, az a dolga. Különben is, ha jól tudom, csak akkor szabad lőnie, ha meggyőződött róla, hogy a célpont nem ember, hanem vad, és kilőhető.
2010. febr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy akkor lőhetik ki a kutyát, ha az nem emberrel van, meg kergeti a vadat. Szerintem az a legjobb megoldás ha párszor elmész egyedül, vagy kideríted hol nem szoktak vadászni, és akkor nyugodtan lehetsz. Én nem is megyek a kutyámmal erdőbe, a földek között szoktunk az utakon. Nem megyünk magánterületre, meg olyan helyen nem vadásznak, amerre mi járunk. De igazuk van a vadászoknak is, ezért jobb elkerülni éket. Meg sztem ne vidd ki a kutyád az erdőbe, ha rámegy valamire és nem tudod visszahívni, megijedhet eltévedhet, jobb egy nyílt terep amit belátsz nyugodtan, de ha ki akarod próbálni próbáld:)
2010. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Nálunk valami olyasmi szabály van hogy ha 30 méterre elmegy tőled a kutya akkor lelőhetik! Pedig nálunk csak szántás van. És nem akarlak megsérteni de igazuk van! Az erdőben bármikor megjelenhet egy vad, vagy vármi furcsa zaj, lövés és máris bajban van a kutyád! Hiába jólnevelt és bízol benne, bármikor történhet olyan esemény amire váratlanul reagálhat. Te pl gondoltad volna hogy a házak mellett, ahol robog a vonat rókák meg nyulak szaladgálnak? Hát én nem, mégis ott voltak. És a kutyám majdnem utánuk ment pedig pásztorkutya és nagyon jól nevelt de ez az ösztön, hirtelen meglátta és ez volt az első reakciója! Akkor mit gondolsz az erődben mi lehet?

Én csakis pórázon vinném, olyan nyakörvvel amiből nem tudja kihúzni a fejét.

2010. febr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
46%

Igen, gondoltam volna. Pont ilyen helyen nőttem fel: faluszélen, vonatsín mellett. Egyik télen egy róka az udvarunkba is bejött, a kutyánk űzte el. Fácánok, nyulak, fürjek, őzek rendszeresen vannak a határban, a szántásban, akár a házunk mögötti árok másik oldalán is.


De nem véletlen az a szabály, hogy a vadász körültekintéssel lőjön. Akár egymást is meglőhetik! És van is erre példa épp elég. Akinek fegyver van a kezében, az vigyázzon vele. Nem csak kutya jöhet vele szemben akármikor, hanem ember is. Éjszaka is. Nincs olyan jogszabály, ami az éjszakai vagy szürkületi természetjárást korlátozná - kutyával vagy kutya nélkül.


Hiába hőbörög nekem itt a vadászjelölt, hogy így meg úgy, hogy kerülnek nem vadászok a puskája elé. Hát úgy, hogy két lábuk van. Egyszer majd jól meglő valakit, ha nem vigyáz, aztán börtönbe kerül az ilyen hozzáállásával.

2010. febr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!