Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi megint ez az "új" divathullám?

Mi megint ez az "új" divathullám?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, valamint a környezetemben is hallottam több újdonsült kutyástól, hogy a kutyának nem falkavezér, hanem egy vele egyenlő társ kell. Itt is láttam egy kérdést, ahol a kérdező egyenjogúként kezelte a kutyáját évek óta. Beszélgetett valakivel, erre a kutya belemart. Vagy valami ilyesmi. :D

Két amstaffom van, ha bokán harapnának (egyébként ennél előbb fordulna meg a Föld forgási iránya), nem nekem esne rosszul az ezért járó büntetés, nem éreznék bűntudatot.

Honnan jött ez a nagy egyenjogúság? Ő megharaphat, megzabálhatja a kajámat, félretaszíthat az útjából, mert egyenjogúság van?

Mi ez? :D


2015. febr. 4. 21:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Aki kispalit osztja elég szűk látókörű egyén lehet.


Kíváncsi lennék, hány olyan gazda olvasgat, írogat észt osztva a "hülyekutyásnak", közben tele van kétségekkel, szajkózik valamit csak azért mert ezt tegnap olvasta valahol?


Vajon hány ilyen tökéletes kutyatartó gubbaszt itt tegye föl a kezét, ha nem hibázott kisebb-nagyobb dologban a kutyája nevelésekor?


Azokat a hozzászólásokat szeretem, ahol pl. leírja:

- szaporítótól vettem de e rájöttem, hogy...

- ebbe és abba suliba jártam, de azt hittem, hogy majd

ott ők megnevelik a kutyámat, de rájöttem, hogy...

- elhanyagoltam a régi kutyámat, de időközben

megembereltem magam és az új kutyával már....


Illetve azokat, akik valóban a konkrét kérdésre válaszolnak és nem feszültséget levezetni írogatnak.


A fenti kérdéshez hozzászólva: nem hallottam még az újhullámról, remélem csak elszigetelt jelenségről van szó:)

2015. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Ėn nem tudom,miért aszalják sokan a tükör módszert,amikor csak más úton érik el,amit más iskolákban is megtanul a kutya.Én ezt a másfajta utat szeretem benne.Nem egy iskolát vėgig nėztem,mielőtt a tükört választottam volna.

Amúgy ha az egyenlő társ azt jelenti,hogy emberkėnt neveljük,az hülyeség.A kutya lehet társ,ahogyan egy papagály is,de a számára szüksėges módon kell tartani.

Brutális felnőtt meg abból a gyerekből lesz,akivel gyerekként is így bántak.A liberális nevelés pedig nem egyenlő az elkényeztetett gyerekkel.Büntetés nélkül is lehet nevelni,saját gyerekem rá a példa,aki udvarias,tud viselkedni,elpakol maga után,odafigyel arra,amit mondok,meghallgat másokat és nem agresszív még is meg tudja védeni magát.

2015. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
68%

Nekem van egy bichonom aki szinte csak a lakás és kerten kivül máshol nem nagyon volt(én hoztam el egy családtól 1,5 évesen).Nagyon antiszoc volt. Ha velem egyenjogúként tartottam volna akkor a mai napig nem hallgatna rám,nem tudnám behívni,futókat,bicikliseket,kisgyerekeket,embereket végig ugatná a séta alatt.Ami rohadt nagy stressz a kutyának! Amikor úgy gondoltam,hogy ebből elég,fiatal voltam az elején azt hittem normális vmennyire,hogy csak a kertben volt nem látott mást majd megszokja és leszokik magától.Ahaa,persze. Utána olvasgattam a nevelésnek,meg a kutyapszichológiának és szépen elkezdtem nevelni rendesen,kemény szabályokat állítottam fel,mivel a kistestűek eleve el vannak szállva,ő még antiszoc is.Kellett a szigorúság. De meg is lett az eredménye,mert az utcán is elengedhetem,nem távolodik sosem 3-4 méternél messzebb.Sőt ha ember jön megáll és rám néz,erre mondjuk nem tanítottam. Macskáról vissza hívtam.Első szóra jön (na jó ha hempereg akkor 2x-3x is szólni kell,de csak akkor!!).Gyerekekhez hozzászoktattam,akkor volt itt régen egy biciklis pálya arra felé sétáltam és hozzá szoktattam a biciklikhez,ha befeszült,morgott egyből kizökkentettem.De ha szépen eltudtunk haladni mellette akkor dicséret.Ma már elengedve is ha van el mehet mellette futó,biciklis is.Nem érdekli.Mondjuk ez sok évembe és kemény munkámnak köszönhetem,hogy egy jó kutyát faragtam belőle.Persze sokat hibáztam,emberből vagyok,első kutyám is.Ma napig vannak rajta hibák ezt nem tagadom.

Viszont azt tudom,hogy ha emberként kezeltem volna,akkor nem tudtam volna belőle IGAZI TÁRSAT faragni!!


Az a sok kistestű is gyerekként,emberként van kezelve és csak rájuk kell nézni örjöngenek össze vissza.Megkapják a saját gazdájukat.Szóval szerintem ennyit az egyenjogúságról.


Ha vki neveli a kutyáját az nem azt jelenti,hogy gép lesz a kutyából.

Sokkal jobb lesz neki,hogy kiegyensúlyozott nyugodt körülmények közt élhet.Nem pedig,hogy védi a gazdit mindentől vagy éppen megtámadhat,mert hát egyenjogú szabad neki.


Erről az egyenjogúságról én is hallottam és hülyeségnek tartom.

2015. febr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: minden elismerésem így látatlanban is, annyira jó, hogy vannak kiskutyások között is normálisok (csak sajnos ritka).
2015. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 ödi2 ***** válasza:
33%

Nálunk nincs egyenjogúság kutya és ember között.

Ennek ellennére köszönik szépen,jól érzik magukat. Megkapnak mindent amire szükségük van a kiegyensúlyozott és elégedett élethez.


Minden kutyám és még a macsekok is tagjai a családomnak. De NEM családtagok...

2015. febr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!