Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi megint ez az "új" divathullám?

Mi megint ez az "új" divathullám?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, valamint a környezetemben is hallottam több újdonsült kutyástól, hogy a kutyának nem falkavezér, hanem egy vele egyenlő társ kell. Itt is láttam egy kérdést, ahol a kérdező egyenjogúként kezelte a kutyáját évek óta. Beszélgetett valakivel, erre a kutya belemart. Vagy valami ilyesmi. :D

Két amstaffom van, ha bokán harapnának (egyébként ennél előbb fordulna meg a Föld forgási iránya), nem nekem esne rosszul az ezért járó büntetés, nem éreznék bűntudatot.

Honnan jött ez a nagy egyenjogúság? Ő megharaphat, megzabálhatja a kajámat, félretaszíthat az útjából, mert egyenjogúság van?

Mi ez? :D


2015. febr. 4. 21:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%
Nincs egyenjogúság. A kutya állat. Nem lehet egyenjogú az emberrel. Hogy valaki emberként kezeli a kutyáját, az az ő dolga.
2015. febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
A kutyának tesznek vele rosszat, főleg ha egy bizonytalanabb egyedet "kényszerítenek" bele a vezetői szerepbe, bár egy magabiztosabb kutya is rosszul viselné, hogy a saját falkája/családja (amiben ő a főnök) otthon hagyja.
2015. febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Unatkozó emberek hülye hóbortja:) Ma visszaszolgáltattam egy pasi kutyáját, miután megtaláltam, a fazon tőlem kérdezte, hogy a kutyák milyen gyakran tüzelnek. Mondom kb. fél évente, erre ő mondja, hogy akkor most fog az övé, azért szökik. Mondom, ivartalanítás vagy ilyesmi? Kb. úgy nézett rám, mintha a spanyol inkvizíció tagja lennék, hogy képzelhetek ilyen barbárságot, a kutya vele egyenrangú tag, szerinte a kutya olyan, mint egy ember. Na itt befejeztem a kommunikációt, mert megfájdult az agyam. És sajnos ez jellemzi az átlag magyar kutyatartót. Engem már az itteni kutyások kimért tekintettel méregetnek, mert nem hagyom, hogy a kutyám az engedélyem nélkül csak úgy elrohangásszanak mellőlem. Hja, csak én a pórázt dísznek viszem, mert anélkül is megbízhatóak a kutyáim, míg az övék ugat, harap, terrorizál boldogot-boldogtalant... Akkor melyik kutyának is jobb?
2015. febr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%

Ami manapság a gyereknevelésben is van. Liberalis nevelés, a gyereknek mindent lehet, nincs büntetés, es később ezekből lesznek azok, akik megverik a tanárt, vagy a sajat szüleinek mennek.

Gondolom az állattartásban ez azert kezd kialakulni, mert manapság mar azert megbüntetik az embert, ha csak a kutyája orrára csap, igy lassan tilos lesz bármi nemű fenyitest alkalmazni.

2015. febr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Múltkori eset: pit kanom baromi jófej más kutyákkal, de néha rájön az öt perc, és bepróbálkozik. Múltkor egy kiskutyát nekiállt hágni, először csak erélyesen rászóltam, kivontam a balhéból. Megint elkezdte. Elkaptam a grabancát, 2-3 isteneset rávágtam (szökőévente szoktam a kutyáimat megütni, de ráfért). Érdekes, azonnal helyreállt az agya, és utána tudott normálisan játszani, eszébe sem jutott hágni. A másik gazda persze úgy nézett rám, mint egy gyilkosra, de azt meg magasról letojom:D Az ő fifikéje mindenhova elmászkált, ott kereste, hogy merre jársz xy-ka, nem látom hol vagy:D
2015. febr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
68%

"Liberalis nevelés, a gyereknek mindent lehet, nincs büntetés, es később ezekből lesznek azok, akik megverik a tanárt, vagy a sajat szüleinek mennek."


Muhahahhahaaaaa. A tanárt azok a szerencsétlenek verik meg, akiket otthon a liberális neveléstől, illetve úgy általában bármilyen neveléstől is nagyjából a lehető legtávolabb eső módon "tartottak".

2015. febr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 piriiiii ***** válasza:
78%
Én erről még nem hallottam, de hülyeség...
2015. febr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon nem szimpi nekem a tükör módszer meg nem szimpatikusak a tüköriskolások. De abban egyet értek hogy a kutyával éljük családban és nem falkában. A falka módszerek alkalmazását csak akkor látom szükségszerűnek ha kemény kutyával van dolgunk. de persze nem értek egyet azzal hogy a kutya egyenjogú az emberel. mert a kutya az állat. de ha lehet akkor se falkába éljük vele, ha abban élnék akkor a kutya állandó rettegésben élne kvázi félne tőlünk de engedelmeskedne . Bocs az idióta fogalmazásért! :)
2015. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%

'Bocs az idióta fogalmazásért! :)'


Azzal nincs gond, csak azzal, hogy butaságot mondtál:) Ha valóban érdekel a téma, nem csak a Korom Gábor által üzletiesre ferdített okosság, akkor javaslom olvass utána a Sawtooth falka történetének, illetve dokumentumfilm is van róluk. Ott szépen bemutatják, hogy a farkasok élete nem rettegés, hanem pont az ellenkezője, hogy van egy vezetőjük, akinek feltétlen engedelmességgel tartoznak. Ez leveszi a terhet a vállukról, és a legrátermettebb, legnyugodtabb tag irányíthat, nem a legagresszívabb!

2015. febr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
72%

Az első válaszoló egy vadbarom

Az ember nem felsőbb rendű egy állatnál se


Az más, hogy vezető szerepben áll a kutyák élére, az emberek élén is állnak "Vezetők"


Biztos a nagy okos liberális eszméket már a kutyákra is bevezetik, k*r*a jó ez a nagy egyenjogúság...................

2015. febr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!