Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tervezzünk kutyát 10-15...

Hogy tervezzünk kutyát 10-15 évre?

Figyelt kérdés
Ha valaki kutyát akar venni, akkor sokszor felteszik neki a kérdést, hogy "Tudod biztosítani neki ezt és ezt 10-15 évig?" Egy kutyát egy életre választunk, de miért nem tudjátok elfogadni, hogy vannak helyzetek, amikor a kutyát sajnos nem tudják az emberek magukkal vinni? Muszáj beléjük rúgni egy ilyen nehéz döntés miatt? Ha valakinek oda kell adnia valamiért a kutyáját másnak, akkor is ez a helyzet, ugyanúgy le van "ordítva".

2015. jan. 31. 15:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Mondanál nekem egy példát arra a helyzetet, amikor a kutyát nem tudják magukkal vinni? Mert én még kizárólag olyat tapasztaltam, amikor nem akartak (!, nem pedig nem tudtak) kompromisszumot kötni, illetve több időt szánni a kutyára.
2015. jan. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj... egyrészt nálunk a kutya családtag, és mi magunk nem bírnánk otthagyni őket. Másrészt az anyagiakba a kezdetektől fogva bele vannak kalkulálva, így nincs olyan sosem, hogy a kutya szenved kárt amiatt, mert mi megcsúsztunk. Ennek az is része, hogy ha nem vagyok elégedett a munkával, és tudom, hogy a következő pár évben költözni fogok más munkáért máshova, akkor nem veszek kutyát, bármennyire is fáj érte a szívem. A gyerekemet sem hagyom ott ötévesen...


Harmadrészt a kutya nem érti meg, hogy mi történik. Ő csak annyit fog fel, hogy akit a világon a legjobban szeret, az egyik napról a másikra otthagyja. Igen, én belerúgok az olyan emberbe, aki meghozza az ilyen nehéz döntést.

2015. jan. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Akkor a gyerekedet se viszed magaddal ha netán úgy alakul, hogy egy egy szobás panelba kell költöznöd?
2015. jan. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Ott a pont. Néha a gyereket is be kell rakni az állami rendszerbe, de sokkal ritkábban, mint ahogy kutyákat passzolnak le az emberek, pedig egy kutyával feleannyi dolog sincs, mint egy gyerekkel, olcsóbb is, szóval többségében ez inkább nem akarás, mint kényszer.

Igenis fel kell készülni arra is, hogy esetleg szar lesz az élet, de a kutyáért akkor is felelősséget vállaltál. És igen, néha az a felelős döntés, ha továbbadod, de ez nagyon-nagyon ritka, mindneképpen ritkább, mint amilyen sűrűn csinálják az emberek.

2015. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Mi Indonéziába költöztünk volna márciusban egy 50 kg-os bullmasztiffal. Valszeg az 1 millió forintot karcolgatta volna, h magunkkal vihessük és eleget kellett volna tennünk millió egyszáz szabályozásnak + karanténban is el kellett volna töltenie pár hetet. Mégsem volt kérdés, hogy visszük-e vagy sem. Szóval engem is érdekel, h mi az a helyzet, ahova a kutyát nem tudja az ember magával vinni?

Azt elhiszem, h olyan van, h pár hónapig átmeneti megoldást kell találni, amíg vki külföldre megy (bár személy szerint úti célt is úgy illene választani, h a kutyát egyből vinni lehessen).

Én egy esetben mondanék le róla, ha hajléktanná válnék beláthatatlan időre.

2015. jan. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Például amikor valaki új országba költözik, és nem talál albérletet, ahova viheti a kutyát, de muszáj mennie, mert nincs pénze. Vagy amikor máshova kell költöznie, szintén albérletbe, de nem viheti a kutyát. Vagy akkor, amikor egy ház lakói tiltakoznak az ellen, hogy valakinek kutyája legyen, akár rosszmájúságból is.
2015. jan. 31. 16:01
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind csak akarás kérdése, addig kell keresni, amíg nem talál az ember olyan helyet, ahova mehet a kutya.

A ház lakóinak pedig nincs beleszólása, h mit csinálsz lakáson belül...

2015. jan. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Látom a felelősen gondolkodók lepontozás az megy, gratulálok ;)

Egyébként saját magad akarod ezzel a kérdéssel mentegetni? Vagy mi ihlette?

2015. jan. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%

Egyetlen elfogadható indokot tudok, amikor az ember lemondhat a kutyájáról, ez pedig a súlyos allergia, esetleg még az, hogy a gazdi fizikailag képtelen ellátni a kutyát ( volt pár hete egy kérdés, hogy tolószékes ember vállalhat-e kutyát, ha nem tudja kivinni a lakásból).

A költözés nem indok. Sok ismerősöm költözött, kertesből panelba, vagy külföldre, és egyik se passzolta le a kutyát.

Másik kedvencem a gyerekvállalás, mint indok....miért kell eltakarítani a kutyát, ha jön a baba? Ja, nincs szükség gyerekpótlékra.

2015. jan. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Ha új országba költözik, azonnal indulnia kell és nem viheti a kutyát, akkor keressen pár hónapra ideiglenest amíg megtalálja a megfelelő albérletet. Ez most komolyan indok lenne neked? Mert szerintem csak kifogás. Magyarországon hasonló lenne a helyzet, csak könnyebb. A ház lakói tiltakoznak? Kit érdekel? Én úgy hoztam ide egy kóbor kutyát (szóval nem is az enyém volt), hogy tiltakoztak. Csak ha nem hozom ide, akkor megfagy. Ráadásul volt valami betegsége amitől én is meg a párom is ágynak dőltünk, mégsem volt kérdés hogy lepasszoljuk vagy nem. Sőt az elején az új bútorokat, a frissen festett falat lepisilte folyamatosan. Ja, és finoman szólva sem vet fel minket a pénz. Szóval aki úgy gondolkozik mint te, az ne vegyen kutyát!
2015. jan. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!