Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most már tényleg elegem van...

Most már tényleg elegem van belőle! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
13 hetes kölyökkutya, + panel lakás. Pár napig nagyon szépen pisilt a pelenkára, de 2 napja egyáltalán nem akar oda pisilni, és baromira elegem van abból, hogy napi 5* kell felsikálnom mindent. Ha el is megy a pelenkához, akkor meg mellé pisil. Örökbe fogadott kutya, nem voltak rendben az oltásai, utcára 1 hónap múlva vihetem, de addig mit kezdjek vele??!!! Valaki mondjon valami jó tippet, mert ez így nagyon nem működik.
2015. jan. 28. 16:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

10/10:

Lehet ő nem a legrosszabbra számított velem ellentétben. Mielőtt elhoztuk volna már a lelki szemeim előtt lebegett a letépett tapéta, az összepisilt kanapé és a lenyelt játékkatona. Lehet attól rémült meg ennyire a kérdező, mert nem úgy működött a kutyapelenka, ahogy a nagy könyvben megírták és most teljes csődnek könyveli el, mert mindenki az egekbe marasztalja az a hülye lepedőt. Kezdő kutyás, megijedt na, de ez még nem jelenti azt, hogy alkalmatlan a kutya nevelésre. Az idő majd eldönti.

2015. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Sehol nem írtam hogy 2 napja lenne nálam a kutya...
2015. jan. 28. 21:30
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem mondtam, de a problémád 2 napja áll fenn, te magad írtad...


" Pár napig nagyon szépen pisilt a pelenkára, de 2 napja egyáltalán nem akar oda pisilni, ..."


Egyébként én is voltam kezdő kutyás, de eszembe nem jutott egy kölyköt hibáztatni bármiért. Ő olyan, amilyen, max. én tudom elcseszni a dolgokat, ő csak egy egyszerű kölyök kutya.

Nálunk is voltak cifra dolgok, pl. a hígfosás, ami befolyott a parketta alá az ágy melletti ici pici résen és domestosos fültisztítóval szedegettük ki, mégsem hibáztattuk, csak röhögtünk a szerencsétlenségünkön :)

2015. jan. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,meglátszik,hogy nem volt még bullterriered :)

Ahhoz képest a kutyád egy glóriás szent.Az enyém négy hónaposan jött hozzánk,birkaólból.Azt a szokást vette fel a bepiszkítás mellett(azon még nem is akadtam ki nagyon,természetes kiskutyánál,aki addig ólban élt és hirtelen lakásba került)hogy minden műanyagot megzabált,több mint 40 ezerért műtötték ki belőle.

Ezen kívül kaján vigyorral az arcán az ágy közepére csinált,a szemem láttára.Ezzel jelezte,ki a domináns.

Szóval a tiednél van rosszabb is :)

2015. jan. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a feladattal pedig meg kell birkóznod. Tényleg nem bántani akarlak, ellenkezőleg, de mit gondoltál, a pelenka valami csodaszer? Ahogy már többen is leírták, a pelenka nem jó! A pelenkával csak arra szoktatod rá, hogy a lakásban is elvéhezheti a dolgát. Ha rászokik, már nem fogod tudni visszafordítani, ha lesz pelenka ha nem ő el fogja végezni a dolgát odabent! Sőt ez a folyamat már el is kezdődött.


Én már csak annyit tudok tanácsolni, hogy ki kell vinni azt a kutyát annyiszor ahányszor csak igényli, és még talán annyit, hogy amikor feltakarítasz utána a végén egy kis hígított ecetes vízzel is mosd át a padlót, ez közömbösíti a pisisszagot és nem ösztönzi arra, hogy megint oda végezze el a dolgát!

2015. jan. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
64%

Próbáld meg azt a módszert amit már leirtak...Itass fel egy kicsit a tiszta pelussal és vidd olyan helyre ahova szeretnéd hogy végezze a dolgát.Abban is igazuk van ,hogy ecettel mosd fel,erős szagú a kutyák nem csípik :) Néha kiviheted egy zöld területre hogy oda is szokjon,lehetőleg ne oda ahova többen viszik,olyan helyre vidd ahova kevesen viszik/senki se viszi,attól nem lesz baja..


UI.:ne vegyél mindent magadra :)

2015. jan. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Sajnos a panel dzsungel közepén lakok. Itt 1cm hely sincs ahol nem sétáltatnak kutyát. Mivel csak az első oltása van meg, így nem nagyon akarom levinni mert félek hogy beteg lesz. Ja és van 2 gyerekem az egyik pelenkás, amivel semmi gondom nincsen. Na de ne hasonlítsuk már össze, mert a gyerek nem csinálja össze vissza a lakást...
2015. jan. 29. 10:59
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
De a kutya igen. Miből gondoltad, hogy nem ez fog történni? :)
2015. jan. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

1 oltással én is levittem már a kutyámat és jóval fiatalabb volt, mint a tied..

A dokitokat kérdezd meg, van-e parvo a környéken és futás le a kutyussal 2-3 óránként. Nem kell órákig sétáltatni, megfogod, lerakod, pisi/kaki, dicséret és mehettek fel!

2015. jan. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mi is úgy csináltuk,ahogy az előző: megfogtuk, levittük, pisilt/kakilt, felmentünk. Semmi baja nem volt, pedig itt is sétáltattak kutyákat.
2015. jan. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!