Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most már tényleg elegem van...

Most már tényleg elegem van belőle! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
13 hetes kölyökkutya, + panel lakás. Pár napig nagyon szépen pisilt a pelenkára, de 2 napja egyáltalán nem akar oda pisilni, és baromira elegem van abból, hogy napi 5* kell felsikálnom mindent. Ha el is megy a pelenkához, akkor meg mellé pisil. Örökbe fogadott kutya, nem voltak rendben az oltásai, utcára 1 hónap múlva vihetem, de addig mit kezdjek vele??!!! Valaki mondjon valami jó tippet, mert ez így nagyon nem működik.
2015. jan. 28. 16:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Én amíg nem vihettem le, takarítottam utána minden szó nélkül. Nagy butaság a pelenka, sokkal nehezebb dolgod lesz később leszoktatni, ha most rászoktatod.

Egyébként minden pisi után cseréled a pelenkát? Azt ne várd tőle, h többször rámenjen, mert nem fog!

2015. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
És azt hozzáteszem, h ennek nem is kell működnie, ugyanis a kutyák szobatiszták, ergo a környezetükön belül nem szeretnek üríteni, de most rá van kényszerítve...
2015. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Két óránként két percre leviheted, míg pisil, kakil. A kutyapelenkát inkább beteg, öreg kutyának kéne letenni, nem egy egészségesnek! Régen is levitték a kölyköket, nem volt semmi bajuk attól, hogy lent pisiltek.
2015. jan. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Minek kellett kölyök, ha hisztizel? MINDEN kölyök ezzel jár.
2015. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Két nap alatt már eleged van? Akkor Xanax. Nincs más megoldás.

Ez sajna ezzel jár. A kölyökkutya mellett takarítani kell.

Amikor felébred az alvásból, ill. evés után mindig kapd ölbe, és vidd le valami félreeső zöld felületre, lehetőleg ne oda, ahova a fél lakótelep hordja a kutyáját. Ennyitől jó eséllyel nem lesz baja. A pelenka pont annyira természetes a kutyának, mintha a kisgyereknek azt tanítanád, hogy a földre terített újságpapírra pisiljen. Sokkal könnyebben szobatiszta lesz, ha kihordod.

Egy jó tanács: ecettel mosd fel, ha odapisil valahova, az elveszi a szagot.

2015. jan. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyereked lesz,eleged lesz belőle,mert pelenkázni kell?

Nagyon sok bajod lesz még a kutyával életesorán.Jobb,ha még most keresel neki egy normális gazdát.Nem gondoltál ilyesmire,mikor befogadtad?

2015. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretsz takarítani, legközlebb fogadj örökbe felnőtt kutyát :) Meg vegyél szobakennelt.
2015. jan. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

Az én kutyám is hasonló korú, és szintén menhelyről befogadott.


Nálunk a pleus nagyon jól működik, csak rá kell szoktatni.

Én ezt úgy csináltam, hogy amikor pisil valahova, akkor a friss pelussal itattam fel belőle egy keveset, hogy átvegye a szagát. Ami mellé ment/máshova ment azt pedig feltöröltük, és erős illatosítóval kezeltük, hogy ne szokjon rossz helyre.


Azóta minden pisi a pelusra megy, és már a kakinál jelez...na nem mindig persze :)


De egy-egy pisire/kakira nyugodtan leviheted, ennyit kibír, kicsi az esély, hogy bármit is elkapjon ha figyelsz rá.

2015. jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
16%

Szia!


Ne vegyél minden hozzászólást magadra, itt még senkinek nem lett elege a kutyájából, a gyerekeiből, a munkájából, férjéből/feleségégéből és a családjából. Ha mindenki úgy cselekedne, ahogy fentebb leírták, akkor tele lenne a világ magányos munkanélküli emberekkel...


Elsősorban vegyél egy nagy levegőt és picit fogd lazábbra a dolgot. Szerintem már néhány perce levihetek, de csak olyan helyre, ahol nincsenek más kutyát és emberek. Az embereket azért kerüld elsősorban, mert mindenki be fog szólni, hogy mit keres kint a zöldben egy ilyen pici kutya, akinek még nincs meg az összes oltása.

Nekem egy 11 hetes vizslám van szintén panelban. Én meg se próbáltam a kutyapelenkára rászoktatni, hanem a kezdettől fogva 2-3 óránként lehordtam pisilni/kakálni. Ez tökéletesen működött egészen addig, amíg ki nem jött a féreghajtás és a tápváltás áldásos hatása, napokig tartó hasmenés formájában. Vagy 3 napon át csak mostam a pokrócokat és a fekhelyét felmosóronggyal a kezemben. Mindemellett még hozzá kell tennem, hogy államvizsgára készültem, amikor éppen nem kutyáztam. (Felmerülhetek a kérdés, hogy miért ilyen időszakban vállaltam kutyát? Azért, mert 2 évig vártam a vakarcsa és most jött az ideális helyről pont olyan kutya, amilyet szerettem volna.) Voltak olyan pillanatok, amikor ültem a kutya felett és sírtam, hogy "édes istenem, mi lesz velünk, még mindig megy a hasa, nem akar javulni, ráadásul sokat alszik, biztos nagyon beteg, én napok óta nem aludtam és még tanulnom is kellene". Ergo totál kivoltam. Persze voltunk állatorvosnál is, nem volt nagy a baj, adott gyógyszert, de az nem hatott rögtön, én meg bejártam a várost, hogy megfelelő minőségű joghurtot és kefirt vehessek. A csúcs az volt, amikor egyszerre ment a hasa és hányt.

Lényeg a lényegben pár nap alatt rendeződött a dolog, de addig a poklok poklát jártam meg. Most már egy éjszakát kibír pisilés nélkül, reggel visszük le, délben meg kora este. Ritkán még vannak balesetek, de hála istennek jól állunk. Nem tagadom, néha már nem volt türelmem hozzá. Rémesen éreztem magam, hogy nem elég, hogy rémes gazdi vagyok, mert leviszem pisilni a kutyát, de még a hasa is megy, ami biztosan az én hibám, mert nem megfelelően etettem/felevett valamit/ betegen hoztam haza/ behoztam valamit a cipőmmal a lakásba, stb... Ráadásul folyton kaptuk az ívet az utca emberétől, hogy miért van lent a kutya... Amikor utánaolvastam fórumon, hogy kinél hogy megy, akkor csak azt láttam, hogy mindenkinél minden tökéletes, senkinek volt fosós kutyája a tél közepén államvizsgaidőszakban.


Csak azért írtam le mindezt, hogy ne érezd olyan pocsékul magad, mert mint látod: van lejjebb :D

2015. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

Kedves utolsó!

Azért az, h 2 nap után kiborul a kölyök kutyája viselkedésén (aki egyébként teljesen normálisan, tőle elvárható módon viselkedik), nem egészen van rendjén. Igen, van, h kiborul az ember, de akinek ennyit nem bírnak az idegei, ne vegyen magához kölyök kutyát. Mégis mi lesz vele, ha kamasz lesz, ha már a szobatisztaságnál ennyire elege van belőle?

2015. jan. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!