Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jogosan reklamált?...

Szerintetek jogosan reklamált? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Na szóval tegnap este kimentem a közeli kutyafuttatóra a kutyámmal (pincsi) és a futtató egy nagy tér de olyan, hogy az egyik oldala dombos. Mintha egy kis medencébe mennél le olyan. És ott szánkóztak páran. Egy fiatal pár és a gyereke (olyan 6-7 éves forma kisgyerek volt) Lent volt még két kutya akiket ismertem. Egy Tibeti Masztiff és egy Német Juhász keverék. (mindkettő lány) és amikor lecsúszott ez a kisgyerek a Német Juhász kutya odarohant ugatva azt hitte hogy játszik a gyerek az meg elkezdett bőgni és engem vettek elő hogy a pincsi a legveszedelmesebb kutya fajta, meg hogy menjünk el innen. Én meg kiröhögtem és ki oktattam hogy engem azért büntethetnek meg, ha nem a kijelölt helyen engedem el a kutyám ez pedig az, másodszor pedig felvilágosítottam róla hogy a marmagassága 26 centi így nem vagyok köteles szájkosarat rá tenni stb. Meg kérdeztem tőle, hogy még is mit csinálna a gyerekével? Megharapja a kis lábúját? Utána lementem a többiekhez elvolt engedve a kutya csúszott le a gyerekkel az apja és a kutyám oda ment de nem ugatott (csak akkor ugat ha sikítoznak) a pali meg majdnem felrugta... Csak mondtam neki hogy ha hozzá mer nyúlni a kutyámhoz eltöröm a lábát és feljelentem állatbántalmazásért. Szerintetek jogosan reklamál? Ne vigyem oda többet? Bocsi, hogy hosszúra sikerült.
2010. febr. 7. 13:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ne menjek oda addig amíg ez a szánkózás megy? Hol engedjem el a kutyámat? Miért félnek egy pincsitől? Nem is csinált semmit. Farok csóválva ment oda a gyerekhez amikor feljött a szüleihez bőgve...
2010. febr. 7. 13:21
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt jogos. Ha az kijelölt kutyafuttató, akkor nektek lehetne reklamálnotok, hogy miért ott szánkóznak.
2010. febr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb fenyegetőznek vagy esetleg bánalmazzák a kutyát, nyugodtan hívd ki a rendőrséged, úgy is ők fogják húzni a rövidebbet, mert is szánkózhatnak ott...
2010. febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem reklamált jogosan,de természetesen érthető ha félti a gyerekét.Velem is előfordult már ilyesmi (nekem pincserem van..30 centis..) de én nem akadtam fenn.

Nem tehetnek semmit,mivel nem ejtett sérülést a gyereken.Csak a száját jártatja.Ne foglalkozz vele!

2010. febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mégis mindig a kutyásokat veszik elő még nyáron is mert hogy lusták körbe menni hanem inkább a futtatón vágnak át (akár biciklivel is) és még a futtató széléről ordibálnak hogy fogják meg a kutyákat.
2010. febr. 7. 13:24
 6/14 A kérdező kommentje:
Meg azt bírtam még, hogy a pincsi a legveszedelmesebb fajta. Mondtam is neki, hogy jól van akkor rárakom a fejére a Német Juhászom szájkosarát (kb az egész feje belefér) és akkor majd a Német Juhászt fogom elengedni neki. Meg nézem melyiktől fog jobban félni a gyerek...
2010. febr. 7. 13:26
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked kellett volna reklamálnod, ha legközelebb ilyen van akkor mond meg, hogy ez kijelölt hely, szóval nyugodtan menjenek máshova ha zavarja őket a kutya. Amúgy nem csodálom, hogy fél szegény gyerek, most már arra vannak nevelve, hogy jajj csúnya, büdös, rossz kutya. -.-" Én is sétáltattam kb 40 cm-es kutyám, tök barátságos, minden ember imádja, ha szabadon van mindig oda megy a gazdikhoz, nyalakszik, tehát full barátságos. Egyik nap viszem le, jön egy kis gyerekes anyuka, kb 6-7 éves fiával, jönne oda a gyerek meg a kutya is már csóválja a farkát meg menne oda, erre az anya rácsap a gyerek kezére, hogy fujj büdös kutya nem szabad! :O:O Nem szóltam semmit, nem akartam balhét, de olyan szinten felidegesített. -.-"


Nha mindegy, bocsi az offért, az a lényeg hogy jogosan reklamáltak, vigyed oda nyugodtan a kutyát, és ha hozzá mernek érni hívd nyugodtan a rendőrséget!!

2010. febr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy pincsi miatt ilyen hisztit csinálnak egyesek,képzeljétek,milyen megjegyzéseket kapok én évek óta a bullterrierek miatt.

Egyik sem bántott soha senkit.Szegény öreg kutyám lelkivilágába nem fért bele,hogy bárkit bántson,imádta az embereket,még a benarkózott csöves is megsimogathatta.A mostani meg mindenkitől fél,totális elkerülő magatartást tanusít.

2010. febr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondtam volna, hogy ha felrúgja a kutyám, felrúgom a gyerekét..

Egyébként miért kezdene olyannal, aki nem üt vissza? Ha valakivel baja van az én legyek, de ne a kutyával emberkedjen! Húzzon inkább a debil gyerekével máshova szórakozni...

2010. febr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ha meg engem ütött volna feljelentettem volna kiskorú jogtalan bántalmazásáért :D Ennyi :D
2010. febr. 7. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!