Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tesztek, ha kisméretű...

Mit tesztek, ha kisméretű virgonc kutyát láttok flexipórázon, akit a gazdája nevelés helyett rángat? Szóltok neki, hogy nem így kell kutyát nevelni vagy kikerülitek saját kutyátokat jogosan féltve?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 7. 13:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
tovább megyek...
2009. ápr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Továbbmegyek. A sajátomat beigazítom láb mellé, és addig nem adok neki feloldó parancsot amíg el nem hagytuk őket. Talán ha látja, h ilyen is van, elgondolkodik, h hogyan is lehetne az övé is ilyen.

Az meg nagyátlagban igaz, h az emberek többsége - bármiről legyen szó - a kéretlen tanácsot elutasítja.

2009. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Persze, értem én. Nem is a hülye gazdiról van szó, hanem a kutyáról. Sajnálom őket, ahogy vágyakozva nézik az én kutyámat, hogy szabadon mehet, nekik meg a póráz marad örök életükre és ez nem rajtuk múlik. Biztos okosak és secperc alatt megtanulnák az alapengedelmességet. Én esélyt szeretnék nekik is. Én meg szoktam próbálni a barátságos dumcsit kis irányításokkal. Kis sikerekkel...
2009. ápr. 7. 14:36
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

nem tudhatod milyen az élete.


lehet hogy csak városban van pórázon, amúgy meg járnak vele kirándulni, vagy nagy kertben lakik...stb.


nem ítélhetsz el valakit azért mert másként él mint te.


rengeteg kutyát kínoznak, halálra verik vagy éheztetik...ehhez képest ugye piti ügy.


Másrészt viszont nálunk legalábbis lakott területen kötelező a póráz használata, amit állatvédőként is nagyon helyesnek tartok, mert tudom hány "amúgy jólnevelt" kutyát keresnek aki elszaladt a gazdi mellől valamiért.


Szerintem ne szólj bele.

2009. ápr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A pórázon szépen sétáltatás (mindegy h flexi vagy sem - az már szubjektív véleményem, h flexipórázon nem lehet egy kutyát normális sétára bírni) és a pórázt eszeveszetten húzó, pórázon megmaradni képtelen, de egy rántással arrébb rakható pár kilós kutya között nemcsak látható különbségek vannak. Ott bizony tartási és nevelési különbségek is. Kezdve a nem engedem el, nem engedem kutyákhoz stb. De ezek (gazdi)mentalitásbeli problémák, amik a gazdit jellemzik.

Attól még tartom h nem szólok bele - de ha megkérdeznek h hogyan lehetne ezt és ezt elérni, elmondom.

2009. ápr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Továbbmegyek, a sajátjaimat nem féltem. Nem szólok bele, mert ez nem az én dolgom, mellesleg nálunk a környéken az ilyen gazdákon látszik, hogy nem értenék meg... És különben is ki hallgat 17 éves lányra? Hiába látják, hogy 3 kutya vágja vezényszóra vigyázba magát nekem...

De errefelé nem szokáa aétáltatni. Inkább az van, hogy kiengedi a kis kutyuskát a 30 cmjével had menjen. Az meg az utcában nekimegy az összes kutyának és embernek akik rohannak a vonathoz. Amikor a 70 cm-s kutyát támadja épp, és valami miatt visszaszalad, akkor meg a gazdi tutujgatja tovább szegénykét... -.-"

Meg a másik kedvencem, hogy a tök idegen kutya odajön, erre a gazdája elkezd kiabálni, hogy nehogy elkergessem magamtól, mert megharap! Majd persze hagyom, hogy akármelyik kutyával barátkozzon főleg amikor vemhes vagy tüzel... De nemhogy ő nem engedné oda... Mikor az enyém szépen sétál mellettem...

2009. ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A kutyatartók kisebb százaléka tartja felelősen szerintem az ebét, közülük van, aki állatvédő is. Ahogy az állatvédők felelősséget vállalnak mentett állataikért, feljelentik az állatkínzókat, mentik a rászorulókat, úgy szerintem ugyan kis feladat, de fontos, hogy a gazdinál lévők életkörülményeinek javításáért tegyünk, ha tehetünk. Ha minél több gazdi sétáltatás közben beszélgetve az ivartalanítás fontosságát szóvá teszi, csak elindul valami, nem? Ha ugyanígy elmeséljük kutyasulis élményeinket a többi gazdinak, akkor ez is segíthet. Mindezt kultúráltan és nem erőszakosan.
2009. ápr. 7. 15:37
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

csak tudod ez gyakorlatilag zaklatás, amivel azt éred el hogy csak azért sem ivartalanítanak, mert mindenki ezzel izélgeti Őket.


nem szabad belegyalogolni az embere életébe ilyen direkt módon, mert ellenkező hatást érünk el.


egyébként rosszul látod, a gazdik szemléletmódjának megváltoztatása nem kis feladat ahogyan írod. Hidd el nagyobb meló mint menteni!

2009. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Irónikusan írtam, hogy kis feladat. És szerintem lehet kutyás társaságban kulturáltan véleményt formálni, nem erőszakosan és nem zaklatva másokat.
2009. ápr. 7. 15:52
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
Igen lehet, kutyás társaságban, amikor a barátnőm kutyája uralkodni akar a barátnőmön, akkor azért megkérdezem, hogy jó-e ez így neki... De a flexipórázos idegen nem tartozik a kutyás társasáomba.
2009. ápr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!