Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tesztek, ha kisméretű...

Mit tesztek, ha kisméretű virgonc kutyát láttok flexipórázon, akit a gazdája nevelés helyett rángat? Szóltok neki, hogy nem így kell kutyát nevelni vagy kikerülitek saját kutyátokat jogosan féltve?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 7. 13:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy azt nem ismerem... Csak elmentem mellette, nem erről szólt a kérdés?
2009. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
Hát én nem szólok neki,nem szokásom idegeneket kioktatni,belepofázni abba amihez semmi közöm,akkor sem ha én nem értek egyet az illető kutyasétáltatási szokásaival. Szerintem parasztság,és kb 95% hogy még ő lesz felháborodva,valahol jogosan is,mert az ő kutyája.
2009. ápr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

Remélem sem a kérdést, sem a kommentjeidet nem gondoltad komolyan...kicsit utópisztikus.

1. valszinű, senki sem az utcán "neveli" meg a kutyáját.

2. Egy helyen ezt írod:"Biztos okosak és secperc alatt megtanulnák az alapengedelmességet"

El kell hogy keserítselek, a kistermetű virgonc kutyák nem épp arról híresek, hogy gyorsan, akadálymentesen tanulnak. Nem az ölebekről, hanem a kistermetű vadászkutyákról beszélek (westie, tacskó stb)Ezek a fajták hagyományosan konokak, makacsok, kemény kéz és határozott gazdi kell hozzá.

3. NEkem közepes keverékem van, és elég virgonc. A séta elején nagyon húz, 5 percig iszonyatosan örül, hogy úton vagyunk, egyébként naponta kétszer sétálunk. Ha valaki odajönne ezalatt az 5 perc alatt, és elkezdene arról rizsázni, hogyan kellene sétáltatnom a kutyámat, kedvesen bár, de elküldeném a rákba. Mert: én NEM AKAROM póráz nélkül sétáltatni a kutyámat, mind az ő, mind a magam, mind a mások biztonsága érdekében. Mégis honnan tudja, mikor rohan ki egy őz az erdőből, vagy mikor szalad ki a kutya számomra érthetetlen módon egy kocsi elé? Nem, kösz. Gondolj azokra is, akik nem akarnak póráz nélkül közlekedni.

Amúgy is baromira utálom, mikor a póráz nélküli kutya rám ugrik, a gazdi meg 20 méterről kiabálja, hogy ne féljek, ő ismeri a kutyáját, nem bánt. Hát én nem ismerem a kutyáját!

Önkormányzati rendeletben benne van egyébként, hogy közterületen csak az arra kijelölt helyen szabad elengedni a blökit a pórúzról. (kutyafuttató)

4. NEm tudom, fiú vagy-e vagy lány, de hogy esne, ha a gyerekeddel sétálnál, és vadidegenek állítanának meg az utcán, hogy ne így töröld az orrát, ne ilyen ruhát adj rá ilyen időben stb.

2009. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem az utolsó válaszolót. Igaza van, hogy idegen kutya ne rohangáljon másokhoz meg minden. De egy engedelmes kutyával biztonságos póráz nélkül sétálni. Honnan tudod, hogy nem szalad az autó elé? Hát onnan, hogy amikor úthoz értek, láb mellé hívod, vagy esetleg (bár ez tapasztalatom szerint nálunk már csodának minősül) lefekteted messziről, ha éppen te az egyik oldalon vagy, a kutya meg a másikon, mert átment szimatolni. Az őz után sem fut, ha megmondod neki, hogy nem szabad vagy gyere vissza. Persze ha nem vadászkutyád van... Bár lehet, hogy csak azért látom ilyen egyszerűnek, mert nem tudom milyen a szófogadatlan kutya, de hidd el, sokkal jobban érzi magát mindenki, ha póráz nélkül sétálhat. :)
2009. ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%
Nézd, én elhiszem, hogy póráz nélkül remekül érzi magát a kutyám, mert vittük úgy is sétálni, és esküszöm úgy szebben jön, mint "madzaggal". De én nem akarom így sétáltatni. A váratlan eseményektől félek, nem attól, hogy engedetlen a kutyám. Olyan nehéz ezt megérteni? Értem, hogy a kérdező segíteni szeretne az ember-és kutyatársain, de nem így kell. Megyek a kutyámmal, és odajön, hogy ezt vagy azt csináljam? kösz nem.
2009. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Na evvel én is egyet értek, nem fogok odamnenni senkihez és hozzám se jöjjenek! De hidd el, pórázzal is ugyanúgy történhet baj! Kihúzza a fejét, elszakad, kicsúszik a kezedből. Én évek óta egyetlen egyszer vittem pórázon a két kutyámat, meg a harmadik egy másik pórázon, és mi történt?! Megtámadott minket egy nagytestű kutya, és az enyémek nem tudtak elszaladni sem megvédeni magukat, mert nem volt időm kikapcsolni az elosztós pórázt. Ha akkor is póráz nélkül lettek volna, akkor most ha simogatnám a kutyám, nem lenne a csípője két oldalán egy-egy árok... És most vettem észre, hogy ott kopasz is maradt, csak a többi szőr ráhajolt, mert hosszú...
2009. ápr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
És még szerencsém is volt, mert úgy rázta, hogy legalábbis a gerince törjön el... :S Szóval pórázon sem olyan biztonságos. Mindentől nem tudom sajnos megóvni a kutyáimat... :(
2009. ápr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!