Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fognak hülyének nézni az...

Nem fognak hülyének nézni az emberek?

Figyelt kérdés

Nem rég örökbe fogadtam egy pár hónapos kutyát, és most tanítom neki a behívást. Azt olvastam egy oldalon, hogy sokan ott rontják el, hogy odahívják a kutyát, rácsatolják a pórázt és haza mennek, így a kutya azt hiszi, hogy a behívással vége a sétának és nem fog visszajönni. És azt írták, hogy séta közben gyakran hívjuk oda, adjunk neki jutalom falatot és engedjük vissza játszani. Ha ezt csinálom nem néznek majd hülyének a többi gazdik, meg az emberek? Mert én még nem nagyon láttam olyan gazdit aki ezt csinálta volna... :S És van olyan aki ezt alkalmazta, és bevált neki?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. febr. 2. 18:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Igen de csak akkor csatold a porázt mikor mentek haza .
2010. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baj, mert már nyomatékosítottad benne, hogy a behívás jó dolog. Sok ember ott rontja el, hogy CSAK akkor hívja oda a kutyát, mikor indulnak haza... Tehát ezért hívogatjuk oda többször is, hogy ne higgye azt a kutya, hogy ha odamegy, akkor indulunk is!
2010. febr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 aulac ***** válasza:
49%

Két behívó parancs van:

1. Hozzám. Erőteljesen, határozottan.

Ezt akkor kell, amikor rá akarod tenni a pórázt, vagy véget akarsz vetni a játéknak.

2. Gyere ide. Valamiért oda akarod hívni magadhoz.

További játék, vagy jutalmazás miatt. Nem olyan erőteljesen.

2010. febr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Rengeteget segítettetek. :)
2010. febr. 2. 20:34
 15/16 Akiteki ***** válasza:
100%
Teljesen jól csinálod. Hogy ki meg minek néz, az ezzel vegyél be napi 1 leszarom tablettát.
2010. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

a behívás gyakorlása egy hosszú idő :)

akár 1,5 évig is gyakorolnod kell, amíg jól megy.

de a lényeg , behívod, dicséret-jutifalat = pozitív megerősítés !

többször hívd be, dicsérd, és NÉHA AD RÁ A PÓRÁZT ,aztán sétálj pár métert és engedd el újból !!!

így a kutya nem köti össze a behívást és a szabad-játék végét!

behívás lényege, hogy a kutya gondolkodás nélkül rohanjon a vezérhez a hívó szóra !!

gyakorolj sokat, és kit érdekel ,hogy mit gondolnak az emberek, főleg mert a TE KUTYÁD vissza fog menni ha hívod !!!

tanács : ha más kutyákkal játszik, az első fél órában ne próbálkozz a behívással, , csak ha már kicsit kifáradt,és ha magától odamegy hozzád, hívás nélkül.

aztán ,többször behívhatod, játékkal,labdával,jutifalattal.

gyakorolj:):):):)

2010. febr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!