Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fognak hülyének nézni az...

Nem fognak hülyének nézni az emberek?

Figyelt kérdés

Nem rég örökbe fogadtam egy pár hónapos kutyát, és most tanítom neki a behívást. Azt olvastam egy oldalon, hogy sokan ott rontják el, hogy odahívják a kutyát, rácsatolják a pórázt és haza mennek, így a kutya azt hiszi, hogy a behívással vége a sétának és nem fog visszajönni. És azt írták, hogy séta közben gyakran hívjuk oda, adjunk neki jutalom falatot és engedjük vissza játszani. Ha ezt csinálom nem néznek majd hülyének a többi gazdik, meg az emberek? Mert én még nem nagyon láttam olyan gazdit aki ezt csinálta volna... :S És van olyan aki ezt alkalmazta, és bevált neki?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. febr. 2. 18:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is csinálom és bevált. Nem nézik hülyének azt, aki neveli a kutyáját.
2010. febr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
miért néznének hülyének? nekem meg sem fordulna a fejemben, hogy zakkant a kutyatulaj, ha ilyet csinál.
2010. febr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is így csinálom és ahová járok kutyázni, ott is sokan így csinálják. Nem nézzük hülyének egymást, mert tudjuk, hogy ezt így kell. Aki ezért hülyének néz, annak gőze sincs róla, mi fán terem a cseresznye. Aki nem kutyás és hülyének néz, az nem ért hozzá nyilván, aki meg kutyás és hülyének néz, az általában olyan gazdi, akinek behívhatatlan a kutyája és sosem sétál póráz nélkül. Ne foglalkozz mások véleményével, te csak azzal törődj, hogy a kutyád szófogadó legyen! Akkor nem fognak hülyének nézni az emberek, hanem majd irigykednek, milyen okos a kutyád! :)
2010. febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most nincs kutyám,de szoktam nézni a Spektrumon a póráz két végén c. műsort és ott Victoria ilyeneket tanácsol,még viccesebbeket is!Ha tudod,nézd a műsort,aranyosan bemutatja és elmagyarázza,hogy a kutya miért viselkedik úgy ahogy és mit üzenünk neki mi a viselkedésünkel,tesbeszédünkkel.Egyébként meg mindenkinek nem lehet megfelelni,megbolondulna az ember,ha folyton azzal foglalkozna, ki mit gondol most róla.Legyen sok örömed a kutyusodban!
2010. febr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Egyébként már lakásban szépen oda jön, most kezdtem el igazán utcán tréningelni, és olvastam erről és jó módszernek tűnt. :)) Remélem beválik. :)

Köszönöm a gyors válaszokat. :))

2010. febr. 2. 19:06
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy néznek hülyének! :) A kutyusokat így lehet megtanítani különböző dolgokra. Jártunk a kutyusommal kutyasuliba, ott is jutalomfalatot kapott, ha ügyes volt, vagy ha nem volt jutifali, akkor hatalmas dicséretet. :)
2010. febr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
:) Rendben köszönöm. :) Nem is az, hogy jutifalatot kap, de elképzeltem magam, hogy állok a kutya futtatóba és 10 percenként oda hívogatom a kutyám és adok neki egy jutifalit és aztán vissza engedem. :D
2010. febr. 2. 19:43
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Senkivel ne foglalkozz aki kinevet vagy megszol . Mindenki aki biztosra akarja a behivást mindenki igy csinálja. Én is igy csinálom. Játék közben 2x 3x csak ugy behivom és utánna mondom hogy mehetsz. Mi kutyasuliba is járunk ott is igy tanítják. Ha meg mész haza egyszerüen odamész és ráteszed a porázt. Jol csinálod hozzánem értö emberekkel ne foglalkozz.
2010. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is így csinálom :) ha meg hülyének néznek, az ő bajuk a te kutyád legalább bármikor behívható lesz, nem úgy az övék. Nálunk volt már ilyen, mindenki kutyája elszaladt, csak az enyém jött vissza :D bár nem azt mondom hogy olyan hihetetlenül szófogadó, de a behívás megy. :)
2010. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

:) Rendben, megnyugodtam teljesen. :) Köszönöm. :)

És akkor pl. mikor ott vagyunk a kutya futtatóban, akkor én menjek oda hozzá, és csatoljam rá a pórázt? Szóval ne hívjam oda ha ráakarom tenni a pórázt? (gondolom nem, mert akkor megint ugyan az a helyzet, hogy a behívással összekapcsolja a haza menetelt. :D)

2010. febr. 2. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!