Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy általam örökbe adott...

Ha egy általam örökbe adott kiskutyát tovább adnak az engedélyem nélkül, de írtunk örökbefogadásit visszavehetem?

Figyelt kérdés
Ha megvan a szerződés és kiderül, hogy az engedélyem nélkül elpasszolta a kutyát, mint kiderült már hetek óta, akkor visszavehetem azoktól az emberektől akiknek adta? Direkt azért adtuk neki, hogy a közelünkbe legyen a kutya és rendszeresen láthassuk. Ő mindig kifogásokat talált, hogy miért nem hozza látogatóba. Végül kiderült, hogy már hetek óta hazudik és én szeretném eldönteni, hogy ki kapja meg a kicsit. Visszavehetem? Válaszokat előre is köszönöm!

2014. dec. 19. 22:04
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Az is benne van a szerződésben, hogy nem ajándékozhatta volna tovább az engedélyem nélkül.
2014. dec. 19. 23:04
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, polgári perre mehetsz vele. Csak akkor végrehajtható azonnal, ha közjegyző előtt kötöttétek volna. Most milyen helyen van a kiskutya? Ha az előző gazdája olyan helyre adta, ahol szeretik, és foglalkoznak vele, akkor nem érdemes bolygatni, viszont az uj tulajdonossal köss uj szerződést.
2014. dec. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos még ők se tudják, hogy milyenek a gazdák, mert alig ismerik őket. A kiskutyát nagyon messzire vitték. Én direkt azért adtam ennek a lánynak, hogy a nálam lévő testvérével nőhessen fel és rendszeresen láthassam.
2014. dec. 20. 08:35
 14/20 anonim ***** válasza:
26%

már nem azért de szerintem nem normális amit csinálsz, és ebből lett elegük az új gazdiknak, ezért passzolták tovább a kutyust, mert nem gondolták hogy a kutyával együtt Téged is megkapnak a nyakukra.

Együtt nőjön fel a tesójával, meg veled? mi?! elég érdekes elképzelés arról, hogy mitől lesz egy kutynak boldog élete.

ha a kutyát odaadtad valakinek, akkor nem te rendelkezel felette. hanem a gazdája engedélyt kérni az előző gazdától? egyik döbbenetből esek a másikba... és szerintem ha feljelentést teszel, a rendőrök is valószínű hasonlóan hülyén fognak rád nézni, esetleg még ki is röhögnek

2014. dec. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Hiába van szerződés, ha örökbe adtad, akkor már nem a tied. Főleg később, ha már az új gazda neveli, akkor nem fog tőled engedélyt kérni semmire, hisz övé a kutya...A kutya egész életében nem rendelkezhetsz felette. Addig van közöd a kutyához, amíg nálad van.

Esetleg ha az, aki tőled örökbe fogadtad, rosszul bánna vele, akkor visszavehetnéd (ha visszaadná), de így, hogy már eladta, szerintem semmit nem tehetsz. Nincs is a neveden.


Hogy bizonyítod, hogy ez az a kutya? Nem tudod.

2014. dec. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ez nem így van. Nem eladta, hanem örökbeadta, azzal a feltétellel, hogy a befogadő másnak nem adhatja tovább. Ez egy bevett szokás örökbeadott kuyák esetében. A chipszám gondolom rajta van a szerződésen, szóval nem kell, hogy a kérdező nevén legyen a kutya.


Én elmennék egy ügyvédhez és megmutatnám neki a szerződést Íratnék vele egy levelet, hogy kéred vissza a kutyát, első körben annak, akinek örökbeadtad, hiszen tőle kéred vissza, neki kell megoldania, az új gazdi valszeg semmit nem tud az egészről. Megéri azt a párezer forintot, legalább komolyan fognak venni.

2014. dec. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
A 14-esnek mondanám, hogy a most már exbarátnőmnek adtam a kutyát, aki sokat járt hozzánk. Mielőtt örökbe adtam a kicsit mind a ketten megegyeztünk, hogy mivel sokat találkozunk, vezessük be, hogy legalább kéthetente elmegyünk egymáshoz. Én sose erőszakoskodtam vele, hanem megkérdeztem, hogy ha jön hozza-e őt is. 2 hónapon keresztül ígérte. Én nem elajándékoztam vagyis elpasszoltam annak aki éppen viszi, hanem azért kapta ő hogy mindketten közösen foglalkozzunk velük. Nem kértem érte pénzt, pedig egy fajtatiszta yorki kiskutyát kapott. Örökbefogadásit kötöttünk, hogy az engedélyem nélkül nem adhatja tovább a kutyát és érdeklődhetek felőle. A jobb menhelyekről is csak ilyen szerződéssel kaphatsz kutyát! Szerintem amihez nem értesz ahhoz inkább ne is szólj hozzá. Azt mondta, hogy már ő is sajnálja amit tett és megérti, hogy miért kérem vissza és hogy ő hibázott. Az dühít, hogy én minden szó nélkül visszavettem volna és adtam volna egy másik olyan gazdinak, akihez ő is elmehetett volna megnézi. Én ezt mondtam is neki, amikor elvitte.
2014. dec. 20. 14:22
 18/20 A kérdező kommentje:

Ő ezekkel a feltételekkel fogadta őt örökbe és benne van, hogy az engedélyem nélkül nem adhatja tovább és érdeklődhetek felőle:


1. Örökbefogadó a kutyáról annak élete végéig felelős gazdaként köteles gondoskodni, biztosítva mind a fizikai, mind a szellemi fejlődéséhez és épségéhez szükséges feltételeket (Btk, az 1998. évi XXVIII. Törvény és végrehajtási rendeletei az Állatok védelméről és kíméletéről). Az Örökbefogadó vállalja: „a kutyáról élete végéig gondoskodom, őt cserben nem hagyom, soha nem bántalmazom. Tisztában vagyok vele, hogy az állat nem vagyontárgy, nem használati tárgy, hanem érző élőlény, akinek szeretetre, figyelemre és gondoskodásra van szüksége, amit legjobb tudásom szerint megadok neki”.


2. Az Örökbefogadó eleget tesz minden jogszabályban, rendeletben, helyi rendeletben előírt bejelentési és oltási kötelezettségének a kutyával kapcsolatban: éves védőoltásait beadatja, állatorvosi ellátásáról gondoskodik, az ezzel kapcsolatos költségeket vállalja. Az állatvédelmi törvény által előírt kötelességeivel és jogaival tisztában van, a törvényt betartja.


3. Örökbefogadó a kutyát nem ajándékozhatja tovább. Amennyiben a kutyát másra szeretné átruházni (akár ingyenesen, akár ellenszolgáltatás fejében), azt kizárólag az örökbeadóval történő közös megegyezés alapján teheti. Ebben az esetben az új tulajdonossal az örökbeadó új örökbefogadási szerződést köt. Az Örökbefogadó tudomásul veszi, hogy az örökbeadó hozzájárulása nélkül nem jogosult a kutya tulajdonjogának megváltoztatására.


4. Az Örökbefogadó a kutyával kapcsolatos probléma felmerülése esetén (szökés, baleset, stb.) köteles az Örökbeadót azonnal értesíteni. Amennyiben körülményei megváltoznak és az állatot tartani nem tudja, erről az örökbeadót haladéktalanul tájékoztatni köteles. A kutyát az utcára ki nem rakja, sintértelepre, menhelyre be nem adja. Az Örökbefogadó a kutyáról, új gazdához jutásáig gondoskodni köteles. Az örökbeadó kérésére a kutyát visszaszolgáltatja. A kutya esetleges elveszése esetén 24 órán belül! értesíti az Örökbeadót.


5. Az Örökbefogadó elérhetőségei megváltozásáról az örökbeadót haladéktalanul értesíteni köteles.


6. Örökbeadó – előzetes egyeztetést követően – az örökbe adott kutyát és körülményeit ellenőrizheti, a kutyáról, jólétéről tájékoztatást kérhet. Amennyiben a jelen szerződésben foglaltakat, illetve az állategészségügyi és állatvédelmi jogszabályokban előírtakat az örökbefogadó nem tartja be, az Örökbeadónak jogában áll a kutyát minden ellenszolgáltatás nélkül visszavenni. Ebben az esetben az Örökbefogadó kötelessége az állatot haladéktalanul visszaszolgáltatni. Az Örökbefogadó tudomásul veszi, hogy a fenti magatartásból kifolyólag keletkezett és az állat visszaszolgáltatásával kapcsolatos orvosi és egyéb tartási költségek az Örökbefogadót terhelik.

2014. dec. 20. 14:25
 19/20 A kérdező kommentje:
Direkt azért kötöttünk szerződést, hogy a kutya ne holmi szaporítókhoz vagy rossz gazdákhoz kerüljön. Azt is megígértem, hogy átvállalom az ivartalanítást helyette. Véleményem szerint én elég alaposan és gondosan jártam el a kiskutya elhelyezésében és még véletlenül se akartam, hogy vele együtt engem is örökbe fogadjon. Habár gondolom az ilyen mindegy, hogy kihez kerül a kutya csak vigyék "embereknek" aztán beszélhetek. Nem hiába találták ki ezeket a szerződéseket és ha a másik fél beleegyezik, akkor szerintem nincs miről beszélnünk. Az meg, hogy a barátnőm egy 5 éves barátságot tett tönkre nem az én hibám, mert én szó nélkül vissza is vettem volna. A feltételeket meg mind a ketten közösen hoztuk.
2014. dec. 20. 14:31
 20/20 anonim ***** válasza:
Semmi gond, te abszolút megfelelően jártál el, viszont világos, hogy egy polgári jogi szerződés betartását csak a bíróság kényszerítheti ki, magyarul perelned kell a kutyádért, ha felszólításra önként nem szolgáltatják vissza. Lopásról meg ilyesmiről itt szó nincs, rendőrséghez ezzel nem lehet fordulni.
2014. dec. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!