Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy általam örökbe adott...

Ha egy általam örökbe adott kiskutyát tovább adnak az engedélyem nélkül, de írtunk örökbefogadásit visszavehetem?

Figyelt kérdés
Ha megvan a szerződés és kiderül, hogy az engedélyem nélkül elpasszolta a kutyát, mint kiderült már hetek óta, akkor visszavehetem azoktól az emberektől akiknek adta? Direkt azért adtuk neki, hogy a közelünkbe legyen a kutya és rendszeresen láthassuk. Ő mindig kifogásokat talált, hogy miért nem hozza látogatóba. Végül kiderült, hogy már hetek óta hazudik és én szeretném eldönteni, hogy ki kapja meg a kicsit. Visszavehetem? Válaszokat előre is köszönöm!

2014. dec. 19. 22:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha benne van a szerződésben akkor igen.
2014. dec. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen így írtuk meg a szerződést köszönöm!
2014. dec. 19. 22:09
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont nyugodtan, szerződést szegett a kutyus ezek után jogilag a tiéd.
2014. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Azt még megszeretném kérdezni, hogy akkor mit lehet tenni, ha az a ember akihez került azt mondta, hogy nem adja vissza. Azt kérdezte, hogy ki fizeti ki neki azt a sok időt amit a kutyára költött. Feljelenthetem?
2014. dec. 19. 22:18
 5/20 A kérdező kommentje:
Vagy van valami amit ilyenkor tenni lehet?
2014. dec. 19. 22:18
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Így járt, ne vegyen ismeretlen helyről kutyát, szerintem megteheted.
2014. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ha tudom hogy ez lesz vele inkább megtartom. :(
2014. dec. 19. 22:20
 8/20 anonim ***** válasza:

Ha a szerződés jogilag megállja a helyét, akkor perelheted. A régi gazdát biztos, az újat nem tudom. Ha komolyan gondolod, keress ügyvédet, ha nem, ne erőlködj.

Esetleg még azt érdemes megnézni, kinek a nevén van a kutya a chip szerint, és ha a tiéden, bejelentheted, hogy ellopták, és akkor a rendőrök talán segítenek neked visszaszerezni, de lehet, hogy azt is perre kell vinni. Ezek a szerződések sajnos ilyenek.

2014. dec. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Sajnos a chip nem az én nevemen van. :( Olyankor mi van, ha az is visszaköveteli tőle, akinek én oda adtam? Megmondtam neki, hogy szerezze vissza a kutyát. A szerződés szerint az övé a kutya. Azt mondta mindent megtesz. Ha ketten követeljük vissza az jobb. Igaz?
2014. dec. 19. 23:02
 10/20 A kérdező kommentje:
Az dühít a legjobban, hogy én 1 szó nélkül visszavettem volna, ha azt mondja nem kell neki a kutya. :(
2014. dec. 19. 23:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!