Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a kutyám?

Hogyan neveljem meg a kutyám?

Figyelt kérdés
Törpe Snacim van, lány. Régen apukám mindig itthon volt vele, akkor nem volt gond. De már nem él velünk apa, és nap közben egyedül van. Állítólag szokott ugatni vagy vonyítani. Bérházban lakunk, ahol ugye papír falak vannak. Mit tehetnék hogy ne legyen ilyen rendetlen? Nem tudom semmilyen trainerhez elvinni, vagy hasonlók, egy fillérünk nincs. Segítsetek légyszi, mert nem akarom hogy anya kivágja a kutyám.
2010. jan. 20. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ugyan ez volt nálam is a probléma,de idővel elmúlt,ha megszokja a magányt.sajnos azt,hogy ne nyüszítsen nem tudjátok kinevelni belőle,hiszen a kutya,mikor elmész otthonról minden egyes alkalommal azt hiszi,hogy soha többet nem lát,és ezért van az,hogy néhány kutya ennyire rosszul viseli a magányt,de annál jobban örül ha hazaérkezel :)
2010. jan. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
akkor vonyit ha tüzel, es altalaban akkor, ha nem lat senkit, kell neki egy kan kutyus. egyebkent szajkosar, es mar nem is vonyit/ugat.
2010. jan. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
sejtettem..:S amúgy tudja mindig hogy mikor megyek haza, már kipróbáltam hogy máskor mentem és csak nézett hogy mivan. :D a szájkosár az nekem kissé drasztikusnak tűnik. plusz nehéz természete van nagyon, a hámot se szereti még mindig, pedig lassan 3 éves lesz. a ezt tuti nem fogja elviselni.
2010. jan. 20. 19:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Butaságokat írtok.. A kutya nem vonyít ha egyedül van! Mi is panelben lakunk és sosem vonyít a kutyám ha egyedül van! Egyszerűen nincs hozzászokva az egyedül léthez és félelmében vonyít mert azt hiszi nem jössz vissza. Én azt javaslom hogy gyakoroljatok! Menj ki a lakásból mintha elmennél otthonról és állj meg az ajtó előtt! Kis idő múlva mielőtt elkezd vonyítani menj be és dicsérd meg! Ha elkezd vonyítani azonnal menj be és szidd meg, semmiképpen se simogasd vagy foglalkozz vele! Ezt addig játsszátok el amíg egyre hosszabb és hosszabb ideig csöndben marad! Egy idő után összefogja kapcsolni a dolgot és leszokik a vonyításról! :)
2010. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
már bocccs,de a szomszédok mondták,hogy vonyít.....lehet h a tiéd nem...
2010. jan. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Most mit nem értettél abból amit írtam? xD "A KUTYA NEM VONYÍT HA EGYEDÜL VAN" Nem a te kutyádról beszéltem, hanem általánosságban :)
2010. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
:D miért ne vonyíthatna,minden kutya más..a mi bérházunkban is van egy kutya aki foylton vonyít ha egyedül van és egy másik aki az egész napot végig ugatja ha egyedül van.. :D
2010. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
De ez nem természetes.. Ezért írtam h nem vonyítanak.. Mert csak a rosszul nevelt, vagy rossz tapasztalattal rendelkező kutyusok vonyítanak, ha egyedül vannak. Minden a nevelés és a természet kérdése. De ha egy kutya makacs is akkor is meglehet nevelni.
2010. jan. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19:19- nek van igaza a többi butaság! Néha persze vannak kutyák akiket jobban megvisel a tüzelés, de az csak 3 hét... Amellett amit javasolt még foglalkozz vele sokat és fáraszd le, játszál vele, neveld, Sétálj vele!! Ehhez nem kell pénz de ha nem érsz rá akkor jobb ha nem nálatok van.
2010. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Ezeken kívül NE foglalkozz vele mielőtt elmész, ne búcsúzz el, ne legyél szomorú, ne törődj vele. Amikor hazajössz szintén ne foglalkozz vele amíg le nem nyugszik és akkor hívd magadhoz!

Szájkosár nem kínzás de nem erre van és simán tud benne ugatni. Hámot viszont sétához NEM javaslom hacsak nincsenek a nyakával problémái, mert azzal nem lehet kutyát nevelni, csak arra tanítja hogy húzzon téged! Ezért van hámja a szánhúzóknak is, mert úgy több energiát tudnak kifejteni.

2010. jan. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!