Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szánalmas az ilyen?

Nem szánalmas az ilyen?

Figyelt kérdés

Érdekes, annyi kérdésnél olvasom, hogy a kérdezők segítséget kérnek, mert bevallják, elrontották a kutyájuk nevelését és most nem tudják, hogy leadják a sintérre vagy elaltassák a kutyát. Vagy a jobbik eset, hogy meg akarják nevelni. De ha a szemükbe mondják az igazságot, akkor jön a felelősséghárítás:

-nem is az én kutyám, hanem anyámé/nővéremé/sógoromé/huszadik szomszédomé csak a gazdája nem foglalkozik vele

-nem vettem, kaptam, annyira nem is akartam csak hozzám nőtt stb.

Szerintetek ez nem szánalmas? Ha a felelősséget hárítják, miért kérnek segítséget? Engem annyira bosszant az ilyen szöveg. :S


2010. jan. 17. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
De igen, szánalmas. "Kedvenc" kérdésem, mikor valaki megkérdezte, hogy mit csináljon, ha nem szeretné, hogy a kutya séta közben sz*rjon, mert nem akarja felszedni. Mikor az emberek ezen felháborodtak, akkor írta, hogy nem az övé, csak sétál vele, mert mindketten szeretnek sétálni. Miért, így talán más a helyzet? A kutya csináljon meg minden természetellenes dolgot, csak mert a "jótevőjének" nem tetszik, hogy kutyaként viselkedik?
2010. jan. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Végül is igen. Aki magához vesz egy állatot ráhárul a felelősség és gondozni kell élete végéig. Vagy ha már nem tud megfelelő életet biztosítani neki oda adni egy olyan embernek aki igen.
2010. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is szánalmas.
2010. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Dehogynem. Az ilyennek minek kutya? Vagy akkor keressen neki új gazdát. -.-"
2010. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
szerintem szánalmasak. nem érdemlik meg, hogy állatuk legyen
2010. jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
18:06 ugyan miért? Csak nem magadra ismertél a kérdésben? :)
2010. jan. 17. 18:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem szánalmas, ha őszinte a kérdező!!!!

Én a barátom kutyája miatt kértem az itteniek segítségét, mert ő már tehetetlen volt! Megjegyzem én is!

De az egyik itteni javasolt egy jó könyvet, belinkelte, letöltöttem, elkezdtük alkalmazni, és 90% javulás az eredménye!

És hát igen! A párom elrontotta, elkényeztette a kutyáját...

Nem mindenkinek való, aki nem ért hozzá!

De attól még nagyon szereti!

2010. jan. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ott a pont, utolsó! :)
2010. jan. 17. 22:21
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

nem is az a baj hogy szánalmas, hanem hogy saját magát gétolja ezzel.


Én rehabilitációval foglalkozom és az egyik legnehezebb feladat elfogadtatni a gazdival hogy igenis az Ő hibája. A hibákat ki lehet javítani, még akkor is ha már komolyan agresszív kutyáról van szó (amire nem is egy példa volt már), de csak azután hogy belátta a gazdi hogy eddig nem jól csinálta...különben ugyanúgy megy majd minden tovább, és nekem teszi a szemrehányást hogy nem haladnak.


Egyébként ennek a leglátványosabb jele az szokott lenni hogy a pályán tökéletesen viselkedik a kutya otthon meg ugyanolyan átok mint előtte. Általában ez a fordulópont ahol már az is kezdi belátni a hibákat aki eddig hárított.

2010. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!