Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A babesia mennyire veszélyes...

A babesia mennyire veszélyes emberre, más kutyára, vagy visszafertőződhet-e a kutyám? ,

Figyelt kérdés
A kutyusomnak babesiáa volt. Voltunk orvosnál kapott 3 inekciót, de az orvos csak azt mondta errőlk a betegségről, hogy halálos is lehet. Szerencsére időben vettük észre. Egy pár dolgot, viszont nem tudok róla. Ez fertőző? Veszélyes emberekre? Elkaphatja tőle más kutya vagy visszafertőződhet-e?
2010. jan. 13. 17:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és a volt a kutyámon nyakörv is.
2010. jan. 13. 17:36
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon alattomos betegség, sajnos tényleg lehet halálos kimenetelű.

Sajnos ezeket a hülye kullancsokat nagyon nehéz megfékezni, sokszor mindenféle nyakörv, csepp stb... ellenére is belemásznak a kutyába.


Nem fertőző, csak a kullancstól lehet elkapni.


Viszont egy kutya életében többször is lehet babéziás, többször is egy nyáron és az imizol nevű kezelő oltás sem veszélytelen.


Milyen nyakörv volt a kutyán?

A Kiltixet szokták dicsérni, cseppekből pedig az Advantix, Stronghold szokott bejönni.

A Frontline csepp mellett sok babéziás kutyáról hallottam.

2010. jan. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Csak közvetlenül kullancs által terjed,nem kaphatja el senki a kutyától.

Én nemrég vesztettem el a kiskutyámat babéziában, pedig nálunk is időben észrevették. Szombaton csak gyanu volt rá, vasárnapdélben kezdett el véreset pisilni, délutánra elkészült a lelet, akkor még azt mondták, hogy időben vagyunk. Hétfő délután meghalt a kutyusom.


[link]

2010. jan. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A babézia egy rendkívül veszélyes betegség a kutyáknál, amit a babesia canis nevű egysejtű élősködő okoz. A fertőzést a kullancsok terjesztik. Az élősködő a vörösvérsejteket támadja meg, azokban szaporodik, amelyek így -még a vérben- elpusztulnak, szétesnek, első körben súlyos anémiát és természetesen lázat okozva. A szétesett vörösvérsejtekből kiszabaduló vérfestéket (hemoglobint) a vesék elkezdik kiválasztani, ekkor a vizelet elszíneződik. Ha későn veszik észre a betegséget, akkor ennek a folyamatnak a következménye lesz a betegség talán legsúlyosabb szövődménye, a vesetubulusok elfajulása, vagyis a veseelégtelenség. A vesék ugyanis -a májjal ellentétben- képtelenek a regenerációra, ha azok tönkremennek, akkor a kutya menthetetlenül elpusztul. Ezért kell a kezelés során a kórokozót elpusztító imizol mellett (ami 30 napig védi a kutyát az újrafertőződéstől) vízhajtót és infúziót kapnia, nagyon fontos a betegségnél, hogy a veséket a hirtelen nagy mennyiségű folyadék rendesen átmossa. Ahogy fent írtam, az imizol kb. 30 napig védi a kutyát az újra fertőződéstől, de utána, ha nincs rajta rendes kullancsirtó bármikor elkaphatja.
2010. jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még egy, neked és a második beírónak is. Ha a kutya nagyon hirtelen elesett, kedvetlen lesz és láza, vagy hőemelkedése van, akkor minden esetben gondolni kell a babéziára is. Azonnal!!! doki és vérvétel után, de még a laborlelet megérkezése előtt mindenképpen kapjon imizolt, jobb félni mint megijedni alapon, mert ha tényleg ez a baj, minden óra számít. A hemoglobin ugyanis túl nagy méretű molekula ahhoz, hogy a vese hosszú távon ki tudja választani, és ahogy írtam, ha azzal történik valami, semmi nem hozza helyre.
2010. jan. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mi hétfőn fogtunk gyanút. A kutyusunk egyszer hányta ki a kajáját. Anyukám azt mondta, hogyha holnap is hányni fog elvisszük és kedden háromszor is hányt. Elvittük és azt mondták, hogy babesia lesz és vagy vérvétel és majd kiderül és ha van, akkor kezelik, viszont lehet, azonnal is kezelni. Azt mondták, hogy ártani nem árt, ezért inkább nem vártunk a vérvétel eredményére, hanem rögtön kezelés.
2010. jan. 13. 18:39
 7/9 anonim ***** válasza:

18.10-esnek.

A Strongold nem véd kullancsra,sajnos.

2010. jan. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A második vagyok.

Az én kiskutyámnak nem volt láza, 34°C ! fok volt a testhőmérséklete. Az orvos kétszer is megmérte, mert nem akart hinni a szemének. Vettek vér és vizeletmintát azonnal. A vizeletnek normális színe volt még szombaton, de mivel babézia gyanús volt, azonnal kapott rá szurit. A vasárnap délután megérkező laboreredmények szerint a vese egyáltalán nem károsodott, csak enyhén a máj. Ezért is kaptuk azt az infót, hogy időben vagyunk. Szombaton egy kisebb adag infúziót kapott, vasárnap már 3 órán keresztűl infúziózták. Hétfő reggelre besárgult és fulladt, ott kellett hagynom a kórházban. Délután 3-kor telefonáltak, hogy nem tudták megmenteni.

És még egy nyomorult kullancsot se találtam. Biztos észrevettem volna, hisz nem sokkal elötte lett levágva a bundája egész rövidre és nagyon világos színe volt.

2010. jan. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A babesia microti veszélyes az emberre nézve, Lyme-kórral együtt.
szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!