Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyes kutyát hol kell...

Veszélyes kutyát hol kell bejelenteni?

Figyelt kérdés

önkormányzat, rendőrség vagy sintér?


a szomszéd (ikerházban) kutyája már 4edszer harapta meg apámat, mostmár lépni fogunk. a szóbeli kérés semmit nem ért. de nem tudom, hol kell kezdeni.


2011. okt. 8. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Önkormányzat, vagy rendőrség. De legyen bizonyítékotok, különben nem tesznek semmit.
2011. okt. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha van bizonyítékotok, akkor a rendőrségen kell feljelentést tennetek. Fontos, hogy tudjátok, kinek a kutyája, hol lakik, különben ismeretlen tettes ellen indul eljárás, és semmi sem lesz belőle...


Bizonyíték nélkül kicsi az esélyetek, de egy próbát megér.

2011. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Orvosi látlelet fényképek tanuk videófelvétel ,ezzel beballagsz a rendőrségre és feljelentést teszel,konkrétan megnevezve a kutya gazdáját és címét
2011. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jegyzőnél a bejelentés, illetve feljelentés a rendőrségen
2011. okt. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszi!

lehet, hogy most nem is tehetünk semmit? a 2.,3.harapás volt súlyos, akkor háziorvos látta el a sebet. tőle kell papírt kérni? ez 1 éve volt. most volt a 4.harapás, ennek nincs nyoma, mert a kabátot harapta meg (ha a múlt heti melegben kapja a harapást apu, akkor a hasát harapta volna...)


lehet, hogy meg kell "várni" a következő súlyos esetet?


és egyébként ha eljárás indul ellene, akkor az hogy zajlik? csak kap egy figyelmezetetést a tulajdonos? (ezzel sokra nem megyünk) vagy elviszik a kutyát?

2011. okt. 10. 06:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha engem ennyiszer megharapna egy dög minimum egy flakon paprikagázzal szembe fújnám,többet nem merne támadni.Jogos önvédelem. Igen ,először figyelmezteti az önkormányzat aztán kiszab bírságot ,utána sintér.De nem értem,mert mikor harapott súlyosan elvileg akkor eljárást kellett volna indítani ,eleve el kell kérni ilyenkor az oltási könyvet a veszettség miatt.Sok évvel ezelőtti esetre nem állít ki látleletet az orvos.
2011. okt. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

igen, én is így gondolom.

csak annyi a nehézség, hogy rokoné a kutya. apám nem akarta feljelenteni a sógornőjét, de a kutyát el kell távolítani.


lehet, hogy egyszerűbb lesz megmérgezni a kutyát, avgy valami hasonló.

2011. okt. 10. 13:06
 8/12 anonim ***** válasza:
Jófej a rokon ha azt élvezi ,hogy rátoktámad a kutyája és megsebesít.Akkor milyen az ellenség?Ti meg nem akartok összeveszni vele, és értelmesen sem tudjátok megbeszélni hogy kösse láncra vagy zárja el azt a kutyát?
2011. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

nem.

1 éve született a gyerekem, akkor szépen megkértük, hogy találjunk ki valamit, mert nem szeretném veszélybe vinni. a ketrec, lánc, kutya eltávolítást eleve elutasította. nagy sértődések után (még ő volt megsértve!) el tudtuk érni, hogy a kert egy részét lekeríthettük, itt játszhat a gyerekem, de a kapun csak a kutyán keresztül tudunk járni.

a vicc az egészben, hogy még ő van ránk kiakadva, hogy innentől nem vagyunk rokonok, csak szomszédok (nekem nagynéném).

a múltkor még arra is beszólt, hogy a gyerekem a karomba vettem, amikor közeledett a kutya. közölte, hogy "ez olyan idegesítő. mikor fogok felnőni?"

sajnos nem normális. azt hiszem mondani sem kell, hogy gyereke nincs csak kutyája, meg macskája.


lényeg a lényeg. sajnos most nem tudunk akkor lépni. a következő harapásnál viszont muszáj.

2011. okt. 10. 16:39
 10/12 anonim ***** válasza:
36%
Kisgyerek is van és mindennap át kell menni egy ilyen vad kutya területén?Az durva azért, egyszer nekiront a gyereknek olyan sérüléseket okozhat ami sosem múlik el!Így már tisztább a kép,azt hittem valahol az utcán harapott meg.Ezért még fel sem tudod jelenteni mert magánterületen volt a kutya.Mivel semmi kompromisszumra nem képes a gazda,tényleg csak a mérgezés marad a kutya kiiktatására,utca felé van a telek ha jól értem, nem tudja bebizonyítani ki dobta be.
2011. okt. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!