Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mennyi időbe telt...

Nektek mennyi időbe telt szobatisztaságra szoktatni a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos keverék kistestű kutyusom, akit már két hónapja hordok le minden alvás, játék, evés után tehát 2-3 óránként. Mégsem szokott még mindig le teljesen. Ha lent vagyunk ott is mindig van valami (kaki/pisi), de idefent is ugyanúgy csinálja. Mennyi idő volt nálatok mi leszokik? Vagy mi lehet a baj, ennyire nem tudja visszatartani?

2014. júl. 31. 10:42
1 2
 1/13 anonim válasza:
13%
Nekem nagyon sok időbe telt mire megtanulta. Olyan egy éves korára. Addig sajnos nem tudtunk mit csinálni vele, ezért vettünk egy kutyapelenkát neki.
2014. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Bár eddig én a pelenkáról nem sok jót hallottam, de ha addig nem jön össze lehet kipróbálom, mert szeptembertől már nem tudom ennyiszer fel-le vinni.
2014. júl. 31. 10:54
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát...Ha pelenkára szoktatod akkor várhatod, hogy szobatiszta legyen. :DD
2014. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3 nap :D


Igaz, én egy felnőtt kóbor kutyát fogadtam be.


Amikor lent elvégzi a dolgát a kutyus, NAGYON dicsérd meg, ugrálj, tapsikolj, gügyögj, adj jutalomfalatot. Mikor a lakásban bepiszkol, szó nélkül feltakarítod. Ha épp rajta kapod, ahogy elkezd pisilni, rászólhatsz, ha abbahagyja, futás le az utcára. Ha meg nem hagyja abba akkor megvárod amíg végez és szó nélkül feltakarítod.


Megverni, orrát a pisibe/kakiba nyomni NEM szabad.

2014. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen pontosan ezt csinálom dicséret meg takarítás. De mivel nyár van elég sokat iszik, így van, hogy leviszem és egy óra múlva megint pisil. Ahogy felnő jobban tudja majd tartani?
2014. júl. 31. 11:00
 6/13 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy megdicséred lent, miközben csinálja a dolgát. Még jobb, ha vezényszavakat használsz, az enyém viszonylag gyorsan megtanulta és kifejezetten hasznos, amikor reggelente már 40 perce nem csinálja a dolgát, te meg mennél suliba/dolgozni, hogy parancsra azonnal elvégzi. :)

Az enyém egyébként az első naptól szobatiszta volt, mert attól a naptól, ahogy hozzám került, lehordtam az udvarra, hogy ott végezze a dolgát. Így nem kellett tanitgatni, megvolt még a kölyökkori reflex.

Egyébként a lakásba meg a takarításhoz ajánlom a hipót, az enyém utálta, ha néha mégis bepisilt, azzal mostam fel, többet nem pisilt oda.

2014. júl. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekünk kb. pont 5 hónapos korára sikerült elérni a teljes szobatisztaságot, tehát nem volt már egyetlen baleset sem...pelenkát nem használtunk, neked sem javaslom! Elvileg egy ennyi idős kutyusnak már bírnia kellene több órán keresztül, ha akkor is fennáll a probléma, amikor már kevesebbet iszik, mert nincs olyan meleg, esetleg nézesd meg a vizeletét dokival, nincs-e felfázva, vagy valamilyen vese betegsége.
2014. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Kb 2 hét alatt tudta, hogy a séta a pisi/kaki ideje. Utána még előfordult baleset kb egy hónapig, de szégyellte is rendesen.


Amíg nem lehetett levinni addig szó nélkül takarítottam. Amikor már levittük onnantól rászóltam, illetve a méltatlankodtam miközben takarítottam. Mondjuk ez egyed függő mennyire érzékeny erre. Így hamar rájött, hogy az nekem nem jó ha takarítani kell.


Takarítani ecetes vízzel, vagy ecetes felmosóval takaríts. Az veszi el a szagot a domestos nem. Csak lefedi.

Amíg érzi a szagot addig az inger is erősebb, hogy odapisiljen.

2014. júl. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

Az enyém 4 hónapos korára lett teljesen szobatiszta!

Én azt csináltam, hogy amikor láttam hogy bent éppen készülődik végezni a dolgát, akkor gyorsan felkaptam és szaladtam vele az udvarra. Aztán amikor ott elvégezte, nagyon megdícsértem.

Ha azon kaptam hogy bent éppen pisil akkor pedig megszidtam.

Így 4 hónapos korára teljesen szobatiszta lett!

Most 9 hónapos, de még mindig rám néz miközben pisil, hogy "ugye jól csinálom" :)

2014. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
Nekünk 1 hét se kellett, 9 hetes korában már 95%-osan szobatiszta volt, ami annyit tesz, hogy extra ritkán pisil be, azt sem szándékosan. A nagydolgát csak egyszer végezte bent (a 2. napon), azóta tudja, hogy ki kell menni. Kéthetente 1-2x még akadnak balesetek a pisilésnél (csak este), de ez legtöbbször az én hibám, mert nem veszem észre éjjel, hogy ki akar menni vagy pedig annyira álmos szegény, hogy azt sem tudja szerintem konkrétan hol van (vele együtt én is). :D De ez egyátalán nem súlyos, és amikor kisebb volt akkor fordult inkább elő. Én egyébként mindig kivittem 2 óránként éjjel/nappal és kb. 4-5 nap alatt megtanulta, hogy kint kell elvégeznie a dolgát. Természetesen nagyon megdicsértem amikor kint sikerült, amikor bent akkor meg nem szóltam egy szót se. Amíg kölyök, bent alszik velem és nyitva hagyom az ajtót résnyire, minden nap kimegy kivétel nélkül akár éjjel kell, akár nappal. Később a teraszon fog lakni, de addigra már tudja tartani a pisilést legalább 8 óráig. Egyébként 13 hetes, és 5-6 óráig már simán tudja tartani a pisit, este annyira lefárasztom, hogy éjjel már csak akkor megy ki, ha nagyon kell neki. :D
2014. júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!