Nem olvastam el a cikket. Nem is fogom.
Biztos hasznos tippeket ír. Napirendről, szokásokról, szertartásokról, általános szabályokról.
Ezek jó dolgok. Segítenek abban, hogy jó falkavezér legyél. De nem ezen múlik, vagyis alapvetően nem ezen.
A lényeg, hogy nem bizonyos viselkedésformákat kell követni, nem könyvből olvasva kell falkavezérnek lenni, nem attól lesz valaki falkavezér, hogy előbb megy ki az ajtón, mint a kutya.
Pont fordítva van az ok-okozati összefüggés.
Tehát olyannak kell lenni a gondolkodásmódodnak, a hozzáállásodnak, a lelkiállapotodnak, hogy ezek a dolgok, amik a cikkben benne vannak, automatikusak legyenek.
Tehát ne azért menjél ki az ajtón előbb, mert ezt olvastad egy cikkben, hanem azért, mert zsigerből domináns vagy a kapcsolatotokban, és teljesen természetes, hogy nem is lehet másképp, mint hogy előbb mész ki az ajtón.
Szóval egyáltalán nem maga a mozdulatsor a lényeg, mert ha közben nem sugárzik belőled a magabiztosság és a dominancia, akkor semmit nem érsz ezekkel a dolgokkal.
A kutyák hihetetlenül érzékenyek a testbeszédre, gesztusokra, egyetlen kutyát se tévesztesz meg azzal, ha pl etetés előtt váratod. Attól nem fog falkavezérként tekinteni rád.
Ha a dominanciádból fakadóan érzed úgy, hogy addig nem kaphat enni, amíg izgatott, követelőző, és ezért váratod addig, amíg le nem nyugszik, és közben nyugodt vagy, hogy a saját nyugalmadat ráragaszd a kutyára, és miután lenyugodott, akkor odahívod enni, attól már sokkal inkább tisztelni fog.
Szóval ezek a gyakorlatok, szabályok inkább arra jók, hogy ha ezeket csinálod, akkor idővel ráérzel arra a mentalitásra ahogy hozzá kell állni egy kutyához, és alapvetően változik meg a viselkedésed, kisugárzásod, amitől dominánsabb leszel.
Hűha! Egyetlen mondatot olvastam el belőle, de az elég gáz, ha ilyenek vannak benne, az régen rossz.
"Ha ugrál, ugat, akkor elfordulunk, ellépünk tőle."
Biztos nem fogom tovább olvasni, de ez pl, egy oltári nagy baromság, ha ilyenek vannak benne, akkor inkább hagy a felébe ezt az oldalt, mert ezek sarlatánok...
78-as: tök jókat írsz, jók a válaszaid, de a második válaszoddal nem értek egyet.
Azért mert ugrál vagy izgatott nem kell mindig fegyelmezni, ez az izgatottsági szintjétől függ. Cesar Millan is azt mondja, hogy az 1-10-ig terjedő izgatottsági skálán 1-5-ig nem kell korrigálni, csak figyelmen kívül hagyni. Kisebb nemkívánatos viselkedések esetén ez is elég korrekció. Amúgy minden másban egyetértek:)
Nem is a fegyelmezésre gondolok, és ezért nem is kellett volna lepontozni, (mindegy, nyilván kölcsönös)
hanem arra, hogy soha, egyetlen esetben se nekünk kell ellépni, kitérni, "kimenekülni" a kutyától, mindig, minden ilyen esetben kivétel nélkül a kutyát kell kiszorítani a saját auránkból.
Az izgatottság mértékétől függően ez lehet annyi, hogy felé mozdulva elvesszük a helyét, vagy akár fegyelmezve küldjük arrébb.
De mindig úgy kell mozdulni, hogy neki kelljen feladni a pozícióját, soha ne nekünk!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!